Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mensturációs fájdalomra...

Mensturációs fájdalomra mennyire hatásos a Spedifen nevű vízben oldható por? (600 mg-os)

Figyelt kérdés

Nagyon erős, elájulós, rosszullevős, hányós hasfájásom van minden hónapban. Már mindent kipróbáltam, de semmi nem használt, még a lónyugtató cataflam sem. Minden hónapban rettegek szó szerint. Ilyen erősségű fájdalomra jó ez a gyógyszer?

20/L köszi


2011. ápr. 25. 12:51
1 2
 11/17 Tinker Bell ***** válasza:
0%
Kevés az akinél valóban a fogamzásgátló váltja ki a hízást! Aki hajlamos a hízásra annál előfordulhat. Én Lindynette20at szedtem, nem híztam tőle.
2011. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
ez jó hír..:) na majd meglátom mit mond jövő héten a doki..
2011. ápr. 28. 20:13
 13/17 Tinker Bell ***** válasza:
32%

Szia!


Nem tudom olvasod-e még, de gondoltam megírom, hogy tegnap voltam dokinál, amellett hogy nagyon bunkó volt azt mondta, hogy nem tud rá mit adni, csak egy homeopátiás bogyót, amit kúraszerűen kell használni, tehát az első pár hónapban nem ér semmit, emellett majd 3000 forint. Vagy pedig azt mondta, hogy szedjek fogamzásgátlót, amit én semmi szín alatt nem akarok.


Utána elmentem a patikába, ahol értelmes emberekkel tudtam erről beszélni. A Flector valóban csak vényre kiadható, ezt is pár hónapja szigorították, viszont a patikusnő javasolt egy vény nélkül kapható fájdalomcsillapító és görcsoldó gyógyszert, a Voltaren dolo 25 mg diklofenák tartalmú tablettát. Azt javasolta, hogy kettőt vegyek be belőle, mert ugyanaz a hatóanyaga, mint a Flectornak, csak az 50 mg-os. Ma reggel megjött és jöttek vele az iszonyú fájdalmak, bevettem kettőt ebből a Voltarenből és tényleg hat. Nem túl gyors, de hat!


Gondoltam leírom, hátha neked is használ valamit.


Szép napot! :)

2011. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Tinker Bell, igen olvasom még, mert jön róla email.:)

Köszi, hogy megírtad a tapasztalatodat, én még nem voltam nődokinál, mert még nem volt rá időm, de van is időm még a köv. menstruációmig hálisten. Hát, ez nem valami bíztató, hogy bunkó volt Veled:( Igen, homeopátiás cuccokról én is hallottam, és pont ezért nem tetszik, mert sokáig kell használni, és ha meg nem hat, akkor kidobtál egy rakás pénzt:( Fog.gátló nálam is az utolsó helyen szerepel a lehetőségek listáján.

Ha azt mondták Neked, hogy a Flector tényleg jó, akkor megkérem a házidokimat, hogy írja fel, mert ő rendes, nem fog ezen balhézni, és kikérem a véleményét a Voltaren dolo-ról, amiről írtál.:)

Remélem mihamarabb meg tudsz szabadulni a görcseidtől, sok szerencsét, jó egészséget:)

2011. máj. 13. 19:38
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Uhhh...én már mindent kipróbáltam.A spedifenből egyszer majdnem egy egész 12-es csomagot bevettem egy nap,de semmit nem használt.Nekem sajnos fejfájás miatt alapból sok flectort kellett szednem régen és már megszokta a szervezetem,így azt is dupla dózisban szedem mensi alatt.

A legjobb az egészben,hogy eleinte csak az első nap volt ilyen....most már hármat szenvedek.

Babát szeretnénk,és nagyon remélem ,hogy szülés után tényleg jobb lesz.

Anyumnak jobb lett...hátha :)

2011. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok....én szedtem fogamzásgátlót ez miatt,de az sem ért semmit.

Ami még nagyon rossz nálam,hogy ha nem veszem be időben a dupla flectort,akkor később kijön belőlem....Olyankor jön a doki algopirin-cerucal-xanax injekcióval.(A xanax azért,mert addigra bepánikolok)

Ettől aztán alszom vagy 16 órát és arra a hónapra el van felejtve.

De sajnos így nem lehet mindig csinálni....

2011. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
0%
Szia! Sajnos én is a poklot jártam meg menstruációkor. Nekem is ment a hasam, hánytam, fetrengtem a fájdalomtól. 8 évesen jött meg, és 2 évvel ezelőttig nagyon szenvedtem. Addig mindent kipróbáltam, semmi sem vált be. Aztán gondoltuk anyummal, próba szerencse, kipróbálom a Spedifent. Nekem CSAK a Spedifen hat. Nagyon jó gyógyszer, csak brutálisan rossz az íze xD és körülbelül 10 perc alatt hat, de úgy, hogy utána nekem semmi fájdalom nem marad, fél napig elvagyok vele :D Naponta kétszer szedem, reggel ébredés után és este lefekvés előtt. Érdemes megvenni, még recept sem kell hozzá csak bemész a gyógyszertárba és megveszed. Vagy ha esetleg a Spedifen nem válna be, vagy már próbáltad és nem hatott akkor tudom még ajánlani a Meristint (ezt csak receptre lehet kapni) vagy nekem még a Xilox is el tudta mulasztani egy ideig. Remélem tudtam segíteni ^^
2011. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!