Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fontos nekem ez, mivel...

Nagyon fontos nekem ez, mivel mostmár teljesen tanácstalan vagyok, mi a véleményetek, voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Az egész több mint egy éve kezdődött. Másfél éve vagyunk együtt a barátommal, egy éve ő vetette el a szüzességem. Miután együtt voltunk rögtön hólyaghurutot kaptam, és ez így ment áprilistól augusztusig. Amint gumi nélkül "bent járkált" rögtön hólyaghuruttal vittek hol a sűrgősségire, hol a nőgyógyászatra, hol az urológiára. Senki sem tudta megmondani mitől van, de mindenfél antibiotikummal tömködtek. Azt mondták hogy "biztos rosszul töröltem meg magam" "anált után biztos át tette oda" (holott megmagyaráztam hogy sose történ ilyen mivel számomra az a luyk ONLY EXIT!)"chlamidiam van" (pedig mondtam hogy negatív lettem rá).. Aztán szeptemberebn végre találtunk egy nőgyógyász urológus párost akik rögtön elkezdték vizsgálni a barátomat és kiderült hogy tünetmentes krónikus prosztata gyulladása van, mindössze 21 évesen. Azóta is kezelik vele, azóta kapja az antibiotikumos kúrát, minden héten jár prosztata masszázsra. De még mindig nem tudni meddig tart ez. A legnagyobb baj az hogy havonta egyszer kétszer vagyunk együtt max, mert már annyira undorodik a gumitól... Ezzel nekem semmi bajom nem lenne, mondtam neki hogy gyógyuljon meg és akkor minden rendeben lesz miattam ne rágja ezen magát, de ő teljesen ki van... A múlthéten kiderült hogy hiába fogják kigyógyítani ebből, 5 éven belül ugyanúgy vissza fog jönni és egész életében számíthat rá. Emelett amikor jöttünk a dokitól elmondta hogy majd ha gyereket szeretnénk nekem el kell mennem mindenféle petefészek vizsgálatokra, meg tükrözésekre mert az urulógusa szerint lehet rns (vagy milyen vírussal) is fertőzött lehet, és ez a petefészkeimen hegeseedést okozhat vagy ha már fertőzött okozott nekem, de hogy majd ezzel ráérünk akkor vizsgálódni ha aktuális a gyerek. Ez nálam kiverte a biztosítékot! Mi az hogy majd akkor ráér? Addig meg ha meggyógyul és lehetünk gumi nélkül együtt akkor tovább fertőz? Értitek mi a gondom? Megértem hogy most a prosztata gyulladása a fő gond, de azért ez nem elhanyagolandó dolog.... Mi van ha mire odaérünk a gyerktémához annyira hegesedetek a petefészkeim hogy képtelen leszek teherbe esni? Amúgy se lesz majd egyszerű. Keszekusza hüvely mellé van egy rettenetesen hátrahajló méhem, plusz vashiányos-vérszegénységem amivel már 7 éve kezelnek... Egyenlőre nem látok kiutat ebből a helyzetből:( Mit csináljak? :(
2011. ápr. 26. 22:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Van valami tanácsotok mit csináljunk? :(
2011. ápr. 26. 23:11
 2/4 anonim ***** válasza:

valóban aggódásra ad okot a helyzeted. Nem is világos minden részlet, nem is tudok hasznos tanácsot adni...

Csak annyit h ne keseredj el, ne bástyázd körbe magad ezekkel a rossz gondolatokkal, inkább próbáld elhinni h minden rendben lesz és amikor majd úgy gondolod probléma nélkül lehet gyereked. ne rágódj azon h "de mi lesz ha...". az nem tesz jót. :)

2011. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"A legnagyobb baj az hogy havonta egyszer kétszer vagyunk együtt max, mert már annyira undorodik a gumitól..."

Bocs, de nálam ez kiverte a biztosítékot. Szerintem eléggé hálás lehet a barátod, hogy ilyen kitartó vagy, jóban-rosszban mellette állsz, nem hagytad ott a fenébe a bajaival együtt. Erre ő nem hajlandó felhúzni az óvszert...ez milyen már?


Egyébként ezzel a helyzettel kb annyit tudsz kezdeni, hogy addig járod az orvosokat, amíg olyat nem találsz, aki kezdeni tud vmit a helyzettel.


Ha pedig aggódsz a hegesedések miatt, akkor menj el kivizsgáltatni magad. Bár szerintem azért mondta, hogy ráér, mert ezek nem egyszerű mindennapos vizsgálatok lehetnek. Mármint teljesen feleslegesek, ha esetleg magától is összejön a baba. Szóval akkor kellenek ezek, ha nem sikerül a teherbeesés. (Pl. meddőségi kivizsgálásra sem kell elmenni, csak azért, hogy az ember tudja minden rendben van-e...majd csak akkor, ha nem jön össze a baba.)

2011. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne varj vele, hanem menj el egy normalis nogyogyaszhoz es vizsgaltasd ki magad most. Mondd azt hogy most akartok gyereket. A petefeszek tukrozes valoban nagyon kellemetlen es fajdalmas. Csak egy otlet: Nagyfelbontasu 4 D ultrahang petefeszkekre?
2011. ápr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!