Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám 1-2 hete tud...

9 hónapos babám 1-2 hete tud ülni, azóta minden este lefektetés után azonnal oldalra majd hasra fordul és feltolja magát ülésbe, sokszor még az éjszaka közepén is felül. Van valakinek ötlete vagy hasonló tapasztalata, mert én már tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
Este próbáltam kivenni (még játszottam vele, vagy énekeltem neki, altatni; de mikor lefektettem újra felült. Ezt akár 10-szer megismétli. Éjszaka nem veszem ki csak visszafektetem és adok neki egy kis folyadékot, megsimogatom és utána hamar visszaalszik.
2010. aug. 24. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok, de ha már fel is áll, még nehezebb lesz. Lányom 8 hónaposan állt fel, azóta ha leteszem egyből feláll a kiságyban, vagy felül. Éjjel is, ha megébred. Egy kis innivalót adok Neki és rögtön visszaalszik. De erről szeretném leszoktatni. Most 11 hónapos.

Kitartás!

2010. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyerekek gyakran éjjel gyakorolják a nappal megtanult mozgássort. Szerintem jól csinálod így, ezzel mást nem tudsz tenni. Esetleg annyi, hogy felébred rá, hogy felül? Mert ha nem, nem lenne muszáj fektetgetned, mert lehet, hogy magától előredől, majd hasra fekszik. (Az enyém még nem csinálja, de a barátnőmé igen)
2010. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is 9 hónapos és uezt csinálja!!csak az enyém az fel is áll!!! amig nem csinálta addig ált. 9 kor már aludt most meg van olyan mikor még 10 kor se alszik!!!
2010. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez bizony ilyen. Az én lányom 7,5 hósan felállt, de nem tudott leülni, vagy visszaülni a kiságyba. Letettem aludni és már állt is fel és dőlt akkorákat, mint a zsák krumpli, ilyenkor jött a sírás. Aztán azt csináltam, hogy ringattam a popsiját, ő hason alszik, akkor nem állt fel. Aztán pár hét múlva már csak annyit tettem, ha felállt, akkor visszafektettem. Aztán lassan elhagyta ezt, mert napközben egyre többet volt fent és mire ágyba került nagyon elfáradt. Most 1 éves, van úgy, hogy feláll és sír, ilyenkor ez azt jelenti, anya, ringass, veled akarok elaludni. Ez pár perc és már alszik is.

De én is megszenvedtem vele, nem lehetett otthagyni, mert sírt, mert nem tudott visszamászni, félt, hogy elesik.

Ha éjjel nem fontos, mármint nem inni kel fel, inkább ne adj neki folyadékot, nehogy azt szokja meg és azért ébredjen automatikusan éjjel.

Nekem van olyan ismerősöm, akinek a babája átaludta az éjszakát és mikor jött a foga, elkezdte, hogy nyugtatja teával, és azóta minden éjjel fent van inni a kislány.

2010. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom a lányommal, igaz még nem ül fel egyedül, de forog mint egy a pörgettyű, hogy ha elég fáradt, akkor szinte azonnak elalszik, nem rúgja rácsot, nem ficánkol, esetleg keresztbe fordul, de ezt is álmában csinálja. Ha óra szerint tettem le, és még nem volt elég álmos, biztos, hogy akár egy órát is forgolódott, kidobta a cumit az ágyból..stb. Éjjel van, hogy többször is megébred, mert hátára fordul, vagy elveszti a cumit, vagy éppen a lába akad be a rácsba, és nem tud továbbforogni, ilyenkor az esti kiindulóponthoz teszem, hason alszik, cumit visszakapja és már durmol is. NEm itatom, nem beszélek hozzá, nem kapcsolok villanyt, csak kitapogatom, hogy hol a feje lába és persze a cumija, és gyorsan megfordítom. Szerintem ülésnél és felállásnál is ez lesz, persze ha rendesen felébred, vagy sír, akkor hosszabb idő is lehet, de egyenlőre csak pár pillanat az egész.
2010. aug. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém már 6 hónaposan felült, a nehézség az volt, hogy csak hason alszik, így még könnyebb volt neki. 8 hónapos koráig nem volt baj, mert kézben altattam és utána tettem le. De most már olyan nehéz, hogy muszáj ágyban altatni.

Én ahányszor felült, óvatosan visszanyomtam. A hátát simogattam és ha mocorgás volt, kicsit visszatoltam. két-három nap alatt megtanulta, hogy nem ülhet fel. Amig mellette vagyok, fekszik, bár van, hogy egy óra is mire elalszik, addig hason mocorog.

Ha éjjel ül fel, akkor ugyanez a játék.

Ne aggódj, meg fogja tanulni, hogy feküdni kell, csak türelem!

2010. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát sajna énis igy vagyok nekem 10 hónapos lesz 3-án de uígy 9 honaposan kezdett el mindent csinálni csak nekem azzal a különbséggel hogy ha éjjel felkel akkor az istenért nem akar visszaaludni hiába adok neki inni olyan mintha már kialudta volna magát és felkel 3/4 1-kor viszaalszik fél 4-kor!! Már nem tudom mit csináljak vele gondoltam hogy már nem elég neki este a tápszer!!!
2010. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!