Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandóan visszatérő hüvelygom...

Állandóan visszatérő hüvelygomba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb fél éve tart. Az elején minden hónapban előjött, a doki írt fel rá valamit, de a következő hó'ban már megint ott volt (az az érdekes, hogy a menzesz előtt szokott előjönni 1-2 héttel és a menzesz után el is múlik). Most volt 2-3 szabad hónapom, de most már megint viszket! Már 3 fajta kenőcsöt kipróbáltam, kúpokat...most is szedek valamit "savasítót", mégis itt van :(

Leszoktam a tangákról, csak bugyit hordok (abból a műszálasakat kidobáltam), babaszappannal mosakszom odalenn, nem nyúlok hozzá piszkos kézzel, a barátom sem, ő már nem is nyúl hozzá, de mégis...:"( Az a lehetőség, hogy a barátom megcsal és onnan adja át nekem, az kilőve, mert akkor ő is érezné, de neki semmi baja. Szóval ez kizárt.

Van valami megoldás? Azt ne írjátok, hogy menjek dokihoz, mert szart sem ér. A következő hónapban újra előjön. Valami "házipraktika"?


2011. máj. 2. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jajj nagyon átérzem a problémád:S egy évig szenvedtem ezzel, nekem is havonta előjött... egyszer elmentem egy patikába és egy kedves patikus bácsi ajánlott egy kúpot : GynOphilius a neve.. csak akkor kezdd el használni, ha elmúlt a problémád..nálam csoda történt..ezután szinte semmi problémám nemvolt. Amit még tudok mondani az a VitagynC ez egy hüvelykrém, ami a pH-értéket tudja helyreállítani:) remélem tudtam segíteni, próbáld ki:)

18/L

2011. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bocsi, GynOphilus... Protexin GyOphilus a teljes neve :)
2011. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia!!! Attól, hogy a barátod nem érez panaszt, attól még lehet hordozó, nőgyógyász mondta. Szóval érdemes a barátodat is kezelni egy időben veled!!! Nem kell megcsalnia ahhoz, hogy fertőzött legyen. Tőled is elkaphatta tünet nélkül, vagy uszodában, nyilvános wc-n. A gomba nem csak szexuálisan terjedő betegség!!! Jobbulást kívánok!!!
2011. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Canesten krém, amivel a barátod is kenegetheti magát, vagy bármilyen másik krém ami recept nélkül kapható!!!
2011. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A baba szappan az nem erre való. Nem szabad szappannal mosakodnod "ott". Erre intim lemosót kell használnod mert a szappan felboríthatja az egyensúlyt. Főleg ha hajlamos valaki a hüvelygombára.
2011. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*babaszappan
2011. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
annó a barátom is kezelte magát. már a canestent is próbáltam, semmi...a babaszappant meg a nőgyógyász javasolta (mivel alacsony ph értékű). azt hiszem, h megpróbálom azt amit az első válaszoló javasolt, de szívesen várom a többi ötletet :)
2011. máj. 2. 21:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Bemásolok neked ide egy hozzászólást, ez ügyben nem olyan rég reagáltam:

kippikopp válasza:


Kedves Kérdező, megosztom az én tapasztalataimat.

Én 4 hónapig candida diétán voltam, csodát tett. Nem csak az állandó hüvelygyullaádsom múlt el, de rengeteg más pozitív hatása is volt.

A candida diéta első egy-két hónapja csak a nehezebb, utána már bővül a választék, amúgy egy teljesen egészséges, teljesértékű táplálkozáson alapszik, így nem csak a "candidára jó", hanem erősíti az immunrendszered, méregtelenít, és rengeteg más pozitív hatása is van.

A candida egészséges emberek szervezetében is jelen van, akkor okoz problémát, ha elszaporodik. Ez lehet a táplálkozástól, antibiotikumtól, fogamzásgátlótól.

Az ilyen babaszappanos, intimlemosós témákat teljesen kerüld el. A babaszappan is népbutítás, mert hogy antiallergén..pff persze, ne higgy a reklámoknak, meg kell nézni az összetevőt, az is tele van szintetikus anyaggal, kőolajszármazékkal (paraffinolaj=finomított KŐOLAJ, tehát nem növényi). Helyette Sövénykúti natúr kecsketejes szappant használj, akár egész testre, én azt használok, kolléganőm által készített szappan, kis olivaolajjal és levendulával megspékelve, isteni. (bioboltban, neten rendelhető). Kíméletesen tisztít, támogatja a hüvelyflórát!

A fehérneműimet ilyen időszakombat neomagnol fertőtlenítő tablettával kezeltem, és hatvan fokon mostam.

Első körben a táplálkozásoddal tudsz javítani a helyzeten, bármi egyéb külső behatás csak ideiglenes megoldás.

Javaslom a diéta alatt a házi hüvelykúp készítését, nem nagy ördöngösség, amibe célzottan olyan illóolajat csepegtetsz, amilyen problémád van.

Itt van pár jó kis recept: [link]

Itt pegid a candida kúra: [link]


Jobbulást!

2011. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt a problémám. Állandóan nőgyógyászhoz jártam, szinte minden hónapban. Minden gombára való kenőcsöt, kúpot kipróbáltam, nem segített semmi, legfeljebb csak ideig-óráig. Végül a sokadik vizsgálaton mondta az orvos, hogy hagyjam abba a fogamzásgátlót, mert valószínűleg az hajlamosít a gombásodásra. Kb. 4-5 hónapja hagytam abba, azóta semmi bajom. Lehet, hogy nálad is itt lehet a probléma?
2011. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a gondom, állandóan kialakul a hüvelygombám, nagyon gyenge lehet a hüvelyflórám, úgyhogy már egy jó ideje kutakodom, mert az orvosok eddig sz@rtak a fejemre. Most talán találtam egy jó helyet és nőgyógyászt (Aesthetica Orvosi Központ, Dr. Géczi András Mihály), ugyanitt fognak tőlem vért venni és endokrinológust is itt fogok keresni, mert úgy tűnik, gond van a pajzsmirigyemmel, ami rengeteg tünetet okoz, köztük női gondokat is. Külföldi oldalakon is olvasgattam, bemásolom, miket találtam.


„Bár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”


[link]


A fenti állítást a nőgyógyászom is megerősítette, nekem 3,7 mIU/l volt a tavalyi eredményem, ami szerinte is túl magas, hiába nem csillagozták be korábban, ez azért nagyon durva.


A libidóra is hatással van a pajzsmirigyzavar:


[link]


„Hogyan hat a pajzsmirigy alulműködése a hüvelyi mikrobiomra?


A pajzsmirigy és a hüvelyi mikrobiom közötti kapcsolat jobb megértése érdekében hasznos megismerkedni a következőkkel:

- A pajzsmirigyhormonok és az ösztrogén (egy másik hormon) hatással vannak egymásra.

- Az ösztrogén hatással van a hüvely mikrobiomára.

- A pajzsmirigy alulműködésben szenvedők gyakran szexuális és egyéb hüvelyi tünetekről számolnak be (lásd fent).


Tekintettel ezekre az összefüggésekre, valószínűnek és logikusnak tűnik, hogy a pajzsmirigy alulműködés hatással lehet a betegségben szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáira. Legjobb tudomásunk szerint azonban még nem létezik olyan szakértői vizsgálat, amely összehasonlítaná a pajzsmirigy alulműködésben szenvedő és nem szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáit. Újra kiüt a nemek közti egészségügyi szakadék!


Ez az oka annak, hogy még nem tudjuk határozottan megmondani, hogy a pajzsmirigy alulműködése növelheti-e az Ön fogékonyságát a gombás fertőzésekre, a bakteriális vaginosisra (BV) és/vagy más hüvelyi betegségekre.


Ha azt gyanítja, hogy a pajzsmirigy alulműködése hozzájárulhat a hüvelyi tünetekhez vagy a hüvelyi mikrobióma megzavarásához, ez nem a fejében van. Csak még nem áll rendelkezésünkre az adatok vagy a kutatás ahhoz, hogy végleges választ adjunk.


Ez a nagy oka annak, hogy Evvy létezik: az Ön segítségével keményen dolgozunk azon, hogy ezeket és más tudásbeli hiányosságokat minden hüvelyanatómiával rendelkező ember számára bezárjuk.”


[link]

(Angolról fordítva.)


Szóval kérjetek normális kivizsgálást, kenetvételt, hüvelyi ultrahangot (nekem véletlenül így találtak egy cisztát) és teljeskörű hormonvizsgálatot!

2023. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!