Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygomba? Mit...

Visszatérő hüvelygomba? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Júniusban kaptam el először a strandon, akkor egyből nőgyógyászhoz fordultam vele.Pimafucort kenőcsöt és kúpot írt fel, de ezek szerint nem segített, mert visszatért! Beszélhetünk hüvelygombáról?Nem akarok még egyszer elmenni a doktorhoz, mert nincsenek jó tapasztalataim vele szemben!Mit tegyek? Canesten Combi? Vélemények?

A barátomnak hogyan mondjam el?Az előzőről tudott, de ha megint elmondom, lehet azt hinné igénytelen vagyok, pedig ez áll a legtávolabb tőlem! Lehet,hogy pettingnél történt a baj, és érzékeny vagyok a kórokozókra. Nagyon igényesek vagyunk mindketten, nagyon idegesítő,hogy kijött megint.Magától nem fog elmúlni, és ma este már a folyásom állaga is másabb volt, nem átlátszó hanem fehér és darabos!Köszi előre is a válaszokat!


2009. dec. 2. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
attól is előjöhet, hogy antibiotikumot szedtél, vagy csak egy kicsit gyengült az immunrendszered, ha nem akarod az orvost, vegyél canesten kombit, elvileg jó, a barátod meg semmit nem szólhat, ha értelmes, tudja, hogy nem igénytelenségből van
2009. dec. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem ciki, mindenkivel előfordul. Amúgy meg ha június óta csak most jelentkezett megint, akkor ez nem visszatérő gomba, akárhol összeszedhetted. Visszatérő gombám nekem volt, mikor fél éven keresztül minden hónapban előjött, pedig nálam jobban senki nem figyel a higiéniára. Nekem a tampontól jött mindig elő, érzékeny vagyok rá...


Fontos, hogy elmond a barátodnak, mert lehetséges, hogy tőle kaptad el, vagy csak megfertőzted. A férfiak 90%-nál tünetmentesen van jelen a gomba így folyamatosan tudnak visszafertőzni. Tehát márcsak ezért is tudnia kell róla, hogy ő is lekezelje magát.

2009. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hüvelygomba alapból van benned, mint minden egészséges nőben. A hond akkor van, amikor a hüvelyed természetes flórája felborul, pl egy antibiotikumos kúra miatt kihalnak belőle a tejsav-bacilusok, amik a hüvely tisztaságáért felelnek, és cserébe ekkor elszaporodik a gomba. Magyarázd el neki, hogy nem a te igénytelenséged az oka, ne is léptél félre, de a hüvely flórája nagyon könnyen fel tud borulni, mert egyszerűen ilyen.


Először is: mindkettőtöket kezelni kell, és a kezelés alatt csak gumival élhettek nemi életet. A Canesten Combi nekem hatott 3 nap alatt, de a fiúknál nem lehet hüvelykúpot alkalmazni ugyebár nekik marad a krém, aminek meg minimum 2 hét a hatóideje.


Emellett nagyon hasznos lehet a tejsavas irrigálás - de nem túl gyakran, maximum hetente. Még jobb, ha havonta egyszer csinélod, pl a vérzésed után. Az irrigáláshoz tejsavat minden gyógyszertárban be lehet szerezni, bátran kérj a gyógyszerésztől tájékoztatást, nem fog kinevetni. nem kínos kérdés ez.


Én ezt használom havonta egyszer: [link]

2009. dec. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
na, összekevertem. A jódot lényegesen ritkábban használom, ezt viszont havonta: [link]
2009. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22:41-est kiegészíteném annyival, hogy a canesten kombi csökkenti a gumi hatékonyságát, tehát célszerű mellette valamilyen egyéb védekezési módszert is használni.
2009. dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
EZÜST KOLLOID!!! Biztos megszabadit a gombától!
2009. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a pasidnak is kenegetnie kell a nemiszervét. mert kül visszafertőz.- próbáld ki a canesten combit, bajod nemlesz tőle. a fehérneműidet pedfig vasald ki. és ha lactacydot használsz, akkor cseréld le.
2009. dec. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hát az a probléma kilőve, hogy miatta kaptam el, mert még nem feküdtem le vele, csak petting van minden formában. De jól jöttek a tanácsok, ha esetleg oda kerülne a sor. Olvastam olyat is, hogy kefírek és egyéb egészséges tejtermékek visszaállítják a bélflóra normális működését. Erről mi a véleményetek? Valószínűleg kiváltok egy Canesten Combit és meglátjuk mi történik. Majd 24.-én jön meg a menstruációm, tehát azelőtt lekezelem magam.
2009. dec. 3. 12:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Jah, és még valami! Sajnos a torkom 3 napja nagyon bedagadt, és ma elmentem orvoshoz.Sumetrolim 400 MG/80MG Tablettát írt fel. Ezt szedhetem a Canesten mellett? Gondolom igen, mert a betegtájékoztatón nincs semmi , ami ellene szólna.
2009. dec. 3. 13:04
 10/13 anonim ***** válasza:

A kefír és a joghurt ugyanolyan elven működik, mint a tejsavas készítmények: tejsav-bacilusokat juttatnak a hüvelybe. Azért sokkal egyszerűbb, higiénikusabb és biztosabb a gyógyszertári tejsavat használni, vagy a Colpo Cleanert, amit belinkeltem. A kefírt nem ajánlanám, ne ezen spórolj.


Meg kellene szokni, hogy amikor felírnak neked egy gyógyszert, akkor az orvostól azonnal megkérdezed, hogy milyen hatása van ennek a töbi gyógyszerre, amit vele egyidőben használsz. Sokkal jobb lenne, ha az orvosi rendelőben jutna ez eszedbe, ahol szakember tud válaszoni, mint itt, ahol csak csupa amatőr válaszolgat. Szerintem a kettő gyógyszer nem üti egymást, de nekem nem orvosi diplomám van. :-(

2009. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!