Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalmas szex. Mitől és mit...

Fájdalmas szex. Mitől és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Voltam már vele nőgyógyásznál, adott krémet, de nem használ. Nagyon fájdalmas, feszítő érzés. Ki tapasztalt már ilyet, mitől lehet ez?
2011. máj. 2. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!! Nekem is volt, vagyis van ilyen, most szedek rá gyógyszert, szóval majdnem gyógyult vagyok!!! Hüvelygyulladás okozza, ami lehet bakteriális vagy gombás eredetű!!! Nekem a nőgyógyász kliont és doxycyclyn al 100-at írt fel, ami tényleg használ!!! Voltam tenyésztésen, ami negatív volt mindkettőre, de azt mondta az orvos gogy pl. a clamydiát nem mutatja ki(bakteriális). Jobbulást!!!
2011. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem már nagyon régóta problémám van (8 hónapja) kezeltek fertőzéssel nagyon sokáig, aztán kiderült hog ynem fertőzésem volt, csak a hüvelyflórám tűnt el a sok kezelés miatt. Ezt próbálják visszahozni már egy jó ideje, nem találnak fertőzést, gombát semmit 3 kenettenyésztésen vagyok túl, minden negatív, mondják hogy majd ha helyreáll a flórám akkor jó lesz. De azóta eltelt 4 hónap és semmi. 8 hónapja nem szeretkeztünk a párommal, mert vagy kezeltek, vagy fáj.
2011. máj. 2. 19:17
 3/16 anonim ***** válasza:
fogamzásgátlót szedsz? ha igen, hagyd abba
2011. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen szedek, de már 3 éve, és eddig nem volt ilyen probléma. Nem szeretném abbahagyni, mert félek az utána következő felborult vérzéstől vagy attól, hogy egyáltalán meg se fog jönni utána. Na meg persze, az a nyugalom hogy percre pontosan tudom mikor jön meg, és hogy sokkal kevesebb... nagyon nem szeretném abbahagyni. Óvszerrel nem megy a szex, előtte próbáltam, és nem bírtam.
2011. máj. 2. 19:21
 5/16 anonim ***** válasza:

ugyanígy jártam, nekem sem az első két évbe jött elő a probléma, abbahagytam, percre pontosan 28 napra megjött, azóta is kb 30 napos ciklusom van, egyszer maradt ki gyulladás miatt...viszont fájdalom már nincs


eleinte patentexxel védekeztünk, most már megszakítással (nem védekezés, úgyhogy csak akkor alkalmazzátok, ha nem gond a baba)

2011. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
olvastam ezen az oldalon, hogy az élőflórás kefíres tampont kell felrakni, vagy élőflórás kefírt inni, mert ezek a jó baktériumok helyre állítják, vagy van a lactobacilusos irrigálos tabletta, gyógyszertárban recept nélkül kapható, meg a lactacid femina intim mosakodó gél, de használhatsz más fajtát is!!! Jobbulást és kitartást!!!
2011. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem lesz a kefírtől bajom biztos? Én is hallottam már erről de kicsit félek azért.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. máj. 2. 22:37
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát ha bizonytalan vagy, akkor csak igyad szorgalmasan, de megkérdezhetsz orvost is. www.webbeteg.hu regisztrálni kell és 3 munkanapon belül válaszolnak, én már többször írtam oda,nekem segített!!!
2011. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Laktózérzékeny vagyok és nem is szeretem a joghurtokat, úgyhoy inkább kipróbálom a tampont. Meddig kell fenthagyni? Vagy hogy kell ezt csinálni?
2011. máj. 3. 09:55
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

1. fogamzságtátló abbahagyása igen csak erősen indokolt. Most írod, hogy félsz, hogy össze-vissza fog megjönni, vagy hogy egyáltalán nem. Gondolj bele, te magad is tudat alatt sejted, hogy a fogamzásgátló teljesen felborította a szervezeted, és nem fog megjönni. Nem tudom hány éves vagy, de azt gondolom sejted, ha nem jön meg, akkor nem is eshetsz teherbe. Ne akkor kelljen ezen izgulnod amikor már gyereket szeretnél. Minél hamarabb leállsz róla, annál könnyebb lesz kiüríteni a szervezetedből.

2. nagyon alapos hüvelyflóra visszatelepítés kell neked.

Azt írtad, hogy ezt a dokik is mondták, de tettek is érte valamit? Egyél nagyon sok joghurtot (bio, natur, élőflórás). Egyébként bírom az olyan dokikat, akik a felírt gyógyszereikkel kiölik a flórádat, de nem gondoskodnak utánpótlásról. A jövőre nézve azt a tanácsot tudom mondani, ha bármikor gyulladásra, fertőzésre kezelést kapsz, rögtön utána flóra visszatelepító kezeléssel folytasd, hogy elkerüld ezeket a panaszokat.

Visszatérve a flórádra, még a kövekező módszerek állnak a rendelkezésedre:

- Gynoflor (receptköteles, doki elvileg felírja ha kéred. Kicsit drága)

- Floragyn (dmben kapható)

- Vitagyn C hüvelykrém (gyógyszertárban kapható, nem receptköteles)

- ha természetes szereknél akarsz maradni: akkor vegyél natur bio (!) élőflórás joghurtot, és egy tampont mártogass bele, helyezd fel négy órára, majd cseréld frissre. Nem kell tőle undorodni, a joghurt azokat a bacikat tartalmazza, amikre a hüvelyednek szüksége van. De könyörgöm ne danone-nal csináld, mert tejporra nincs szüksége:)

Ezt ismételd legalább hat napig. Akár kombinálhatod is, mondjuk először egy hat napos Vitagyn C hüvelykrémmel kezded, az egy savas környezetet kiépít, serkenti a jó bacik szaporodását, és így kedvező lesz a ph, hogy még több jó bacit visszatelepíts, mondjuk egy joghurt kúrával.

Szerezz be Sövénykúti kecsketejes szappant (biobolt, net), de hagyd magad másra rábeszélni, és onnantól kezdve azzal mosakodj.

És meg egy nagyon fontos dolog. Normális síkosítót kéne használni.

Megadok egy receptet, könnyen elkészítheted, természetes, és rendkívül jót tesz a hüvelyednek, símogatni fog, és puhít, így nem fogsz közbe "repedni":

[link]

Sok sikert és kitartást!

2011. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!