Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi szerv tisztításánál ha a...

Nemi szerv tisztításánál ha a nagyajkaimat mosom szappannal, az elég? Ti hogy szoktátok? Úgy tudom, hogy a hüvelybemenetnél nem szabad szappanozni, esetleg intim mosakodóval

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 00:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
76%
belül semmivel,még sima vizzel se.
2011. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
69%

Én belülről egyáltalán nem szoktam és nem is kaptam még el fertőzést sem. (lekopogom!) Kívülről bármilyen féle modakodószer megfelel: szappan, tusfürdő, intim mosakodó...

belülről minek? majd a hüvelyváladék megöli a bacikat ha kell

2011. máj. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Jó, gondolom ő sem úgy gondolta a "belül"-t, hogy benyúl magának a hüvelyébe, csak gondolom az ajkak belső részét egy kicsit.
2011. máj. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
67%

Az intim mosakodok gyakori használata tonkreteszi a nemi szerv természetes baktériumfloráját.

Tiszta,langyos vizzel mosd meg.

2011. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:

Kedves Utsó! Nem az a lényege az intim mosakodóknak, hogy helyrehozzák a ph egyensúlyt ezzel erősítve a jó baktériumokat? Én így olvasatam az irrigáló pezsgőtabletta és az intim mosakodó tájékoztatóján is.

Én intim mosakodóval mosom kívül, és heti 1-szer irrigálok.

2011. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

A hüvelyen belül irrigálást lehet végezni, erre vannak spec. szerek kifejlesztve. Asszem van pezsgőtabletta és a Lactacyd-nak is van erre kifejlesztve valamije. Viszont irrigálni nem ajánlott túl gyakran... Nem tudom, mi az ajánlott gyakoriság, én még nem csináltam.


A szeméremajkak közötti részt intim mosakodóval ajánlott, pontosan azért, mert az az intim területek ph-jára van kifejlesztve. Így nem teszi tönkre az ottani savköpenyt és baktériumflórát, ami szükséges ahhoz, hogy egészséges maradj.


A szeméremajkakon kívüli részeket azzal moshatjuk, amivel akarjuk. Bár szerintem teljesen felesleges arra a kis területre még külön tusfürdő vagy szappan. Én az egészre intim mosakodógélt használok.

2011. máj. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"belül" = hüvelyben?

A hüvelyt tudom, hogy nem szabad mosni, de a nagyajkak és a kisajkak közötti részen és a nagyajkak belső felületén lehet szappanozni vagy tiszta vízzel inkább?

2011. jún. 5. 23:30
 18/32 anonim ***** válasza:
Inkább tiszta vízzel mosd a szeméremajkak közötti részt is. Abból nem lehet baj.
2011. jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Ok, remélem elég csak a víz. Esetleg Baba szappann?
2011. jún. 6. 19:46
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem, a Babaszappan nem ajánlott! De már leírtuk sokszor. Amúgy moshatod, amivel akarod, te döntöd el. Viszont a szappan a lúgos kémhatásával tönkreteheti a hüvely savas ph-ját. Ez azért nem jó, mert így a baktériumokkal szemben is kevésbé lesz ellenálló. Ezért ajánlott tehát kifejezetten intim mosakodógélt használni (Lactacyd, Carefree, Sanex, Nivea, Balea stb., számtalan márka van, én ezeket próbáltam eddig és mind jó...).


Szóval mosd, amivel jól esik, amíg úgy érzed, hogy a szappan, tusfürdő beválik, addig oké. De mondom, attól előbb-utóbb tönkremegy a savköpeny és bacis fertőzést kaphatsz!

2011. jún. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!