Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi szerv tisztításánál ha a...

Nemi szerv tisztításánál ha a nagyajkaimat mosom szappannal, az elég? Ti hogy szoktátok? Úgy tudom, hogy a hüvelybemenetnél nem szabad szappanozni, esetleg intim mosakodóval

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 00:31
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
A hüvelyemet nem is mosom semmivel, de a nagy és a kis szeméremajkak között gondoltam hogy Baba szappannal egy kicsit
2011. jún. 26. 22:29
 22/32 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire nem érted, hogy miket irkálunk itt neked?...


Ne mosd ott Babaszappannal, mert nem tesz jót! Vegyél egy intim mosakodógélt. Azzal bárhol moshatod, szeméremajkakon kívül és belül, nagyajkak és kisajkak között, kivéve belül a hüvelyben!


Comprendo?!

2011. júl. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Ne vegyél semmilyen intim mosakodot.Tonkreteszi a nemi szerved természetes baktériumflóráját.
2011. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Semmilyen tusfürdőt/szappant ne használj az intim részen!!! Csak tiszta vízzel vagy cickafarkfű teával mosakodj ezen a területen.Neha a nyagyajkaidat megmoshatod természetes kecsketejes szappannal,de a huvelyedet ne mosd.


-csak 100% pamut fehérneműt használj, amit minden mosáskor főzz ki, és nem árt vasalóval átgőzölni.


- az intim betétbol,pamutot, légáteresztőset használj, semmiképpen ne legyen illatos. Az intimbetétet naponta többször cseréld, és menstruációkor tobbszor mosakodj.

Ne használj tampont.

Nagyon jo az anionos betét.



-az altest környékére 1x használatos törölközőt használj, azaz mindig tisztával töröld magad.


-semmilyen intim törlőkendőt és kencét,ne használj!



-ha lehet óvakodj a közvécéktől, ha nem tudod ezt elkerülni, akkor ügyelj rá, hogy semmiképpen ne ülj a deszkára, és mindig moss előtte és utána kezet.


-lehetőleg kerüld a szűk alsóneműt, és az olyan nadrágokat/nejlon harisnyanadrágot, amik szorosan rád tapadnak, és nem tud szellőzni a bőr.

a tanga a legrosszabb választás,mert átkerulhetnek a baktériumok a végbeledbol a huvelydbe

2011. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Huvelyoblítést csak akkor szabad végezni,ha valamilyen fertozésed van,akkor sem minden eseben.

Ha nincs semmi problémád,akkor ne mosd semmivel a huvelyedet.

2011. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Először is a legtöbb intim mosakodó tartalmaz sodium lauryl sulfat-ot, ami egy nagyon agresszív zsíroldó, és szinte teljesen lemarja a bőr természetes védelmi rétegét, intim mosakodóban alkalmazva az intim zóna kényes ph-ját is tönkreteszi.Ha ezeket használod, akkor "megágyazol" a nőgyógyászati problémáknak. Az intim területeket tiszta vízzel kell tisztítani, de ha mindenáron szeretnél valamit használni, akkor elsősorban natúr kecsketejes szappant ajánlott,de az sem naponta.


Az intim törlőkendőt is felejtsd el, telis-tele van vegyi anyaggal. Meg egyébként is minek? Ezeknek a területeknek a túlzott ápolása több kárt csinál, mint hasznot.

2011. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
76%
Tobb novel is beszéltem,akiknél az intim mosakódók nagyban hozzájárultak ahhoz,hogy fertozést kapjanak,mert tonkreteszik a nemi szerv természetes baktériumflóráját,és igy konnyebben kaphatsz el fertozéseket.
2011. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezo!

Van még valamilyen kérdésed?Valami,amit nem értesz?

Nem baj,ha sokat kérdezel,akkor leszel okosabb,ha utánanézel valaminek.

Megkérdezehetem,hogy hány éves vagy?

2011. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Tizenéves lány vagyok.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a végbélnyílást hogy a legjobb tisztítani? Ott se jó szappannal?

2011. júl. 14. 21:10
 30/32 anonim ***** válasza:
Szerintem a végbélnyílásod moshatod szappannal.
2011. júl. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!