Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már aki teherbe esett...

Volt már aki teherbe esett Cypromix mellett? Egészséges lett a baba?

Figyelt kérdés
4 hónapja szedem a Cypromixet, nem hagytam ki egy szemet sem, CSAK étvágycsökkentő teát ittam mellette, természetesen az orvosom jóváhagyásával. Azt mondta, a benne lévő gyógynövények nincsenek hatással a fogamzásgátlóra. Most pedig itt ülök, előttem 8 db + terhességi teszt és kétségbe vagyok esve. A dokit felhívtam, közölte, hogy 2 hét múlva tud csak fogadni, addig szedjem tovább!!!!!, hátha "megoldódik magától a dolog". De én nem akarom, hogy "megoldódjon". Szeretnénk megtartani a babát, csak nagyon félünk, hogy valami baja lesz a gyógyszertől. Természetesen kerestem másik orvost, holnap fogad, telefonon nem mondott semmit. 30 N
2011. máj. 11. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, de szerintem semmiképpen ne szedd tovább. Mi az, hogy hátha megoldódik magától a dolog??? Ilyen orvost, jézusom...

És mi van, ha tovább szeded a tablettát, de a baba mégis megmarad, csak éppen pont a továbbszedés miatt nem lesz egészséges. A lényeg, hogy azonnal hagyd abba a tablettát, és hátha holnap a másik doki biztató dolgokat mond. Kitartás és majd írd meg, mi volt a dokinál!

2011. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Összetett kérdés. Én eddig olyanról hallottam összvisz hogy az idegrendszerre ható(epiliepsziás) gyógyszerek okoznak rendellenességet.
2011. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy szedem tovább! Én is eléggé felháborodtam az orvos válaszán és lecsaptam a telefont. Azt tudtam, hogy van néhány gyógynövény (pl.: orbáncfű), ami csökkenti a hatását, de éppen ezért vittem neki a tea papírját és végignézettem vele pontról pontra. Csak erre a hibára tudok gondolni, mert a gyógyszert órára pontosan szedtem(+/- pár perc). Holnap megírom mi volt az orvosnál, addig próbálok valami internetes dokit elérni, bár látatlanba nem hiszem, hogy tudna bármit mondani.
2011. máj. 11. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Igen, szerintem is a teával volt gond. Én ezért nem bízok senkiben ilyen téren. Én is fogamzásgátlót szedek, és ha bármilyen más gyógyszert vagy gyógynövénytartalmú készítményt, egyszerű fájdalomcsillapítót, tehát bármi mást szednem kell, akkor kiegészítő védekezést is alkalmazunk a szedés alatt + 1 hétig, mert sose tudni. Hiába mondja nekem egy hozzáértő, hogy az adott készítmény nem befolyásolja a tabletta hatását, én inkább biztosra megyek. Tudom, túlságosan óvatos vagyok, de az ördög nem alszik.

Remélem, nem lesz gond a babáddal, szurkolok, hogy minden jól alakuljon.

2011. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a babának, de semmiképpen ne szedd tovább.
2011. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Voltam orvosnál, minden rendben van!!! A picúr az UH szerint 8 hetes és 3 napos, mindene megvan, a szíve szépen dobog :) A doki megnyugtatott, hogy a gyógyszer miatt nem lesz baja. Annyira boldog vagyok, azóta csak vigyorgok folyamatosan. :)

2011. máj. 12. 13:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon örülök, hogy minden rendben van! :)

Gratulálok és boldog babavárást kívánok neked! Vigyázz magadra és persze a picurra!

2011. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jajdejó ezt hallani:D! Mindenjót!
2011. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!