Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem engedik a fiatal...

Miért nem engedik a fiatal nőket mammographiára?

Figyelt kérdés
Annyira káros ez a sugárzás? Mi történhet a jövőben (terhesség, szoptatás), ha mégis szükségesnek látja az orvos?
2011. máj. 19. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz fiatalon? A serdülőknél még nem alakul ki az emlő szövete. Éppen fejlődésben van és ez a röntgen vizsgálatnál nem értékelhető. Nem lehet diagnosztizálni. Huszon éveseket már engednek, sőt.
2011. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mennyire fiatalra gondolsz? Én elég fiatalon jártam ott, de senkinek nem volt kifogása ellene (pedig a nőgyógyászom a magán szülészeti klinikán dolgozik).
2011. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

27. Az orvos fiatal korom ellenére beutalt, de a mammón viszont nem engedélyezték, mert túl fiatal vagyok ehhez a vizsgálathoz, és még nem is szültem! Marad az UH, aztán ha valamit találnak, akkor végszükség esetén mammographia.

Tavaly is kérdeztem már a nőgyógyásztól, h nem kéne-e mammó-ra mennem, hiszen anyumnak is volt csomója, és ő is azt mondta, h szülés előtt nem szabad!

2011. máj. 19. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,elvileg a sugárzás miatt. Én 1éve 20 évesen mentem el egy ilyen vizsgálatra,mert csomó volt a cicimben,de nem mammográfiáztak,hanem megultrahangozták a cicimet és mintát vettek(beleszúrtak egy tűt a cicimbe),de nem volt fájdalmas szerencsére.Bár én azt nem értem,hogy ha ennyire káros a mammo,akkor miért végzik ezeket a vizsgálatokat?Nem nagyobb a kockázat a sugárzás miatt? Érdekes mindenesetre..:S
2011. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a költségessége miatt. Szűrő jelleggel, mivel a statisztikák szerint ez még nem az u.n. veszélyeztetett kor, túl drága lenne az egészségügynek mammográfiával szűrni. Ha a tapintás pozitív, akkor megcsinálják.

Szegény az eklézsia.

A sugárterhelés nem nagy. És takarással végzik a vizsgálatot.

2011. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Idézet Szendi Gábortól:

"Hogy lehet az, hogy kormányok évtizedek óta milliárdokat költenek egy szűrési eljárásra, és arról most kiderül, hogy teljesen haszontalan, mi több, ártalmas? Egyáltalán milyen alapon került bevezetésre annak idején, ha évtizedek múltán meg az derül ki, hogy értelmetlen?


Amikor azonban a későbbiekben Kanadában és Svédországban igen nagy mintán a tapintásos mellvizsgálat és a mammográfia hatásosságát vetették össze, kiderült, hogy a mammográfia semmiféle plusz hasznot nem jelent. Ha a mammográfia egy életet sem ment meg, felmerül a kérdés, nem jelent-e fölösleges veszélyt? De sajnos, igen."

2011. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ezt én is olvastam. Ezért nem is akarom mammographiára menni! Vajon mit szólhat az orvos, ha azt mondom, hogy kösz nem kérem belőle? Én a leendő gyermekeimet féltem, mert szeretném őket a saját tejemmel táplálni, szoptatni mindenféle sugárzás nélkül, egészségesen!

2011. máj. 19. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Szendi Gábor ne legyen már hivatkozási alap, orvos ismerőseim sírva röhögnek azokon, amiket összeirkál...
2012. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!