Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Székesfehérváron van olyan...

Székesfehérváron van olyan nőgyógyászat ahova szülő nélkül el lehet menni, ha még fiatal korú vagyok?

Figyelt kérdés
Most leszek 16 és szeretnék fogamzásgátlót felíratni, de anyu tudta nélkül. Székesfehérváron van ilyen hely, és beutaló kell?
2011. aug. 11. 18:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Bárhol fogadnak szülő nélkül. A már orvosfüggő, hogy hajlandó-e gyógyszert írni vmelyik szülőd beleegyezése nélkül. De miért akarsz tablettát?

16 évesen elég kockázatos, ilyen fiatalon nem legjobb módszer. Használjatok inkább óvszert 18 éves korodig legalább.

Meg ha anyud nem tud róla, akkor ki fogja fizetni?

2011. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát de félek hogy az óvszer kilyukad..:| Sokan meg azt mondják,hogy az óvszer sem biztonságos,könnyen kiszakadhat.. Természetesen a zsebpénzemből! Szerintem nem lehet annyira drága,de javítsatok ki ha tévedek.
2011. aug. 11. 18:29
 3/23 anonim ***** válasza:
Azért hosszú távon a tabletta jóval olcsóbb, mint a gumi. 3000 ft egy hónap, és bármikor lehet szeretkezni, guminál egy normális 6-700 ft. Ki lehet számolni. :) Nem mellékesen biztonságosabb (tartós kapcsinál) és kényelmesebb. És vannak alacsony hormontartalmú gyógyszerek. 16 éves korom óta szedem a yadine-t. Most 20 vok. Am 16 tól orvosilag nagykorú vagy, elmehetsz és ki is írják. De am sem hiszem, h kellene szülő. Max 16 év alatt ha megkérdezi miért voltál az orvos elmondhatja. 16 év felett titoktartás kötelező. Am mér nem beszéled meg anyukáddal? Nem könnyebb lenne? Előbb utóbb túl kell lenni rajta.
2011. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Hát kinek mi a drága. 3 hónapra 6-8 ezer forint.

Ha félsz, hogy az óvszer kiszakad, akkor használjatok mellé inkább vmi spermicidet, vagy ne élvezzen el benned hanem húzza ki (természetesen gumi mellett!!!). Egyébként ha jól használjátok, nem igazán szakad ki.

A fogamzásgátló ilyen korban azért veszélyes, mert eléggé beleszól a hormonrendszerbe, és az pedig ilyen fiatalon még nem annyira stabil, mint egy 20-30 éves nőnél.

2011. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

77%-os: És volt már olyan, hogy hosszabb időre abbahagytad?

Mert ahogy elnézem mindig csak olyan nyilatkozik pozitívan a korai tablettaszedésről, aki maga is szedi, de még nem hagyta abba.

Sajnos elég sok nő jár úgy, hogy elkezdi fiatalon, aztán mikor gyermeket szeretne és abbahagyja, nem áll vissza a ciklusa.

2011. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Egyébként minden forgalomban lévő tabletta alacsony hormontartalmú, más milyet nem is lehet kapni. De ezek között is van ami kicsit magasabb, kicsit alacsonyabb. A Yadine pl. éppen nem a legalacsonyabbak közé tartozik.
2011. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Melyiket érdemesebb akkor? fél éve együtt vagyunk a barátommal eddig óvszert használtunk de most átszeretnék állni a gyógyszerre. A 16ot még nem töltöttem be.
2011. aug. 11. 18:44
 8/23 anonim ***** válasza:
18:33 Igen. :) Volt egy kapcsolatom, több éves. Mikor vége lett leálltam a tabiról 1 év 2 hónapig. Most kezdtem szedni újra egy fél éve. :) Nekem semmi bajom nem volt tőle. Sőt! Sokkal kevesebb a menzim és nem is vagyok rosszul. (eredetileg menzis görcsök miatt írta fel nekem anno a doki).
2011. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ha a 16-ot sem töltötted be, tényleg ne szedj tablettát.

Ha ennyire félsz, akkor mi más módszer használjatok még az óvszer mellett. Nagyon fiatal vagy a hormontartalmú szerekhez.

2011. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18:35 van a yadine-nál sokkal erősebb is. :)) Én azért álltam vissza rá az új kapcsolatom mikor elkezdődött, mert így sokkal egyszerűbben megoldható. Nem izgulok, h szakad a gumi, vagy nincs nálunk, vagy többször megkívánjuk egymást és elfogyott. Ja és én pl viszketek a gumitól :( Anyukám is szedte mióta férjhez ment és ahogy letette 2 hónap múlva jöttem én, ugyan így tesómnál. :))
2011. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!