Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati-Endokrin vizsgál...

Nőgyógyászati-Endokrin vizsgálatom eredményeit részleteznétek? Nagyon fontos! Főként endokrin szakorvosok és PCO betegek válaszát várom, persze önkéntes emberek segítségét is szívesen fogadom.

Figyelt kérdés

PCO-s vagyok, csak azt az értéket írom le, ami meghaladta az adott normálértéket.

SHBG (férfihormon) 136 nmol/L

fT3 6,3 pmol/L

Kétpontos inzulin (itt nem voltak határértékek, de nagyon érdekel) Inzulin-glükóz

éhgyomorra 6,3 mU/L

120 percre 52,2 mU/L


glükóz

éhgyomorra 5,7 mmol/L

120 percre 6,8 mmol/L


2011. júl. 20. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok írni,hogy szerintem a fT 3-ad jó.

De ez csak az én véleményem,mert én is pajzsmirigy beteg vagyok és most nekem elég magas sajnos.

2011. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nem orvos vagyok, de sajnos nekem is PCO, pajzsmirigy miatt voltak vértesztjeim. Nekem az orvos azt mondta, h SHBG, fT, FSH értékek önmagukban "nem jelentenek sokat",hanem egymáshoz mérve, ill. az is lényeges, h a peteérés hányadik napján csinálják meg a tesztet. A saját papírom nincs most nálam, de szerintem az éhgyomri inzulinod a megengedett felett van, és a 120perces is. (de majd megnézem a leleteim és megírom)
2011. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget. A vérvétel a menzesz 4. napján történt, az f3 a papíron a felső értéke 6,3 tehát határeset. A férfihormon az sajnos nagyobb, és az LH/FSH aránya is meghaladja az 1/1es arányt.

Progeszteron 2010. 10. hótól:

0,061

0,085

21,39 (viszont itt az E2 894,1 a felső határ pedig 211) ennél a vérvételnél 3 hónapig hormongyógyszereken éltem, és mesterségesen idézték elő a vérzést


az LH 9,55 az FSH 5,25 volt most legutóbb

De hát szerintem elég böte orvost fogtam ki, mert a hízáson kívül semmit nem javasolt, hiába van egy csomó H betű az érték után, és hiába egy csomó a határon billeg, neki egyik sem számít, véleménye szerint minden totálisan rendben van. De ha totálisan rendben lenne, nem lenne PCO-m.

Tudtok-e valamit tanácsolni esetleg a többi tünetre? (szőrösödés, pattanásos bőr, erős izzadás stb)

2011. júl. 29. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!