Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki szenved/szenvedett...

Valaki szenved/szenvedett Vulvodyniaban?

Figyelt kérdés

Ismeretlen eredetű hüvelyi fájdalom.

Nem rég hallottam erről a betegségről és azonnal magamra ismertem. Még 4 éve volt egy gombás fertőzésem, amit kikezeltem, nem is volt tünet, de a fájdalom maradt. A fájdalom csak szexuális együttlét alatt és után jelentkezett. Voltam vele nőgyógyásznál, aki tenyésztést végzett, azt mondta teljesen egészséges vagyok, és felírt egy sikosítót.....én mondtam neki, hogy nem ezzel van a gond!!!De elég gyorsan lerázott....:( Azóta úgy élek, hogy a behatolás fáj, az aktus is és után is. Hol kevésbé, hol jobban, és akkor csak az segít, ha meleg vízzel megmosom a hüvelyem. Nagyon belefáradtam már ebbe az életbe, mert előtte soha nem fájt a szex, semmi gondom nem volt ezen a területen. Van még olyan, akinek ilyen gondjai vannak?

Vagy olyan akinek ezt a betegséget meg is állapították, és kezelték?

Természetesen elmegyek nőgyógyászhoz (másikhoz) megint és megbeszélem vele, mert a végére akarok jutni.

köszönöm a segítsget!


2011. máj. 30. 20:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Szia!19 éves vagyok.Nekem már lassan két éve fáj a huvelybemenetnél,hugycsonél,huvelytornácnál.Allando fájdalom,minden pillanatban fáj.Sexelni egyáltalán nem tudok,es egy sima nogyogyászati vizsgálat is kibirhatatlanul fáj,pedig nem vagyok kényes.Rengeteg mindent kiprobáltam már,hogy megszuntessem,de semmi nem szuntette meg,csak volt,ami enyhitette kicsit a fájdalmat.Az biztos,hogy nálam nem pszichoszomatikus oka van,mert nem voltak nagy lelki gondjaim.

Tobb dologra is gondolok,ami kiválthatta nálam ezt a betegséget.

Kesobb mindent részletesen leírok,de most sietnem kell.

2011. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Itt is vagyok.

A problémám lassan két éve augusztusban kezdodott.Parszor elofordult,hogy kevés ruhában voltam kint a hidegben abban az évben,ugyhogy felfázhattam tobbszor.Ugy kezdodott,hogy állandoan azt éreztem,hogy pisilés után nem urulok ki teljesen.Aztán egy-két hétre rá egyik pillanatrol a másikra elvesztettem a sexuális igényemet,nem éreztem nemi vágyat.Nem értettem miért,teljesen kétségbe estem.Aztán elmentem urologushoz,Baktériumot,gennyet,vért talált a vizeletemben.Antibiotikumokat szedtem rá.Aztán huvelyfolyásom is lett,és a huvelyváladéknak és a kulso nemi szervemnek is buzos szaga lett,enyhe tompa fájdalmat éreztem az alhasamban.Elmentem nogyogyászhoz.Huvelykupt,antibiotikumot irt fel.Kozben kialakult egy állando fájdalomérzet a huvelytornácomnál,hugycsovemnél.Allandoan fáj,olyan érzés mint például az ideggyulladás vagy az inygyulladás.Egyik orvostol a másikig jártam.Mindenhol csak huvelykupokat,krémeket,antibiotikumokat irtak fel,de nem mulasztották el a fertozést,amit, a tenyésztés alapján kiderul,hogy az Escherichia coli baktérium okoz,és a buzos szagot is ez okozza.Egyik orvos sem tudta megmondani,hogy mi okozza az állando fájdalmat a huvelytornácnál és a hugycsovemnél.Voltam holyagtukrozésen is,de nem derult ki semmi.2010 március végén 6 cm-es cysztát operáltak ki laparoszkopiaval a jobb petefészkemrol.Azt mondták,hogy van még ott egy kisebb cyszta is,de azt csak akkor veszik ki,ha megno.Mindekozben a huvelygyulladás és az állando fájdalom fennált.Hat hétig csináltam tengerisos ulofurdot minden nap,de nem segitett.Nyaron elmentem a Vargha Gyogymod Intézetbe ideg-inger terápiára.Négy honapon kersztul kétszer egy héten jártam kezelésekre.Nagyon sokba kerult.Enyhitett a fájdalmon,a fertozés nem szunt meg,és novemberben eros fájdalmat kezdtem érezni az alhasamban,és véreztem is.Elmentem nogyogyászhoz,kiderult,hogy méhnyakcsatorna gyulladásom és méhszájsebem is van.Lapisszal ecsetelt.Antibiotikumot szedtem,de nem segitett.Az alhasi fájdalmon enyhitett,de a tobbi tunet megmaradt.Aztán decemberben elmentem egy természetgyogyászhoz.Méregtelenito teakeveréket máriatovis kivonattal,táplálékkiegészitoket:yucca,echinacea,aloe vera,gape fruit kivonat,probiotikum,papaya,flavin7,homoktovis,fokhagyma kapszula vettem nála.Három honapig csináltam a Candida diétát.Rozsa-.levendula illoolajjal majd citrom illoolajjal végeztem huvelyoblitést.Kakukkfu és citromfu illoolajos ulofurdot csinálok szinte minden nap.Enyhitett a fájdalmon a kura,de nem szuntette meg és a fertozést sem.

Egy honapja elmentem egy másik természetgyogyászhoz is.O kvantumgyogyitással is foglalkozik.Tole NES HEALTH Informácios cseppeket vettem.Még nem nagyon érzek javulást.Két hete rosszabbodott a helyzet. Erosebben érzem a fájdalmat a huvelybemenetnél,huvelytornácnál,hugycsonél.Az alhasam is fáj.Es vért vettem észre a bugyimon.Valoszinuleg a méhszájsebem vérzik.Ha elmennék orvoshoz,ugyis csak antibiotikumot irna fel,ráadásul kibirhatatlanul fáj egy sima nogyogyászati vizsgálat is,pedig nem vagyok kényes.



En tobb dologra is gyanakszom.ami miatt kialakulhatott a betegség.Kb két évig szedtem a Roaccutan gyogyszert,mert csunya,pattanásos volt az arcom.Aztán a gyogyszer abbahagyása utáni egy évben tobbszor felfáztam.Es sok antibiotikumot is szedtem.

A Roaccutanra azért gyanakszom,hogy kozrejátszhatott a betegség kialakulásában.mert megzavarhatta a hormonháztartásomat.Aztán ott van még a felfázás,az antibiotikumok,a huvelyfertozés.

Nagyon félek attol,hogy en is vulvodyniában szenvedek.Abban reménykedem,hogy,ha sikerul megszabadulnom az E-colitol,akkor a fájdalom is elmulik.De már lassan két éve kuzdok vele.

2011. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:

Három novel is beszéltem,akik vulvodyniában,vulvar vestibulitisben szenvednek.

Az egyikkel a Házipatika forumján ismerkedtunk meg.Inditott egy forumtémát A huvelybemenet fájdalma cimmel.De nem sokan látogatják ezt a forumot.Azt irta,hogy nála is nogyogyászati fertozés,ami holyaghuruttal társult és tobbszoros antibiotikumos kezelés kozben alakult ki a fájdalom.Nemrég lekenték neki ecetsavval a fájdalmas teruletet,és azt mondta,hogy sokat enyhult a fájdalom.

En is inditottam egy forumotémát a Hoxa portálján a Tudásbázisban ,,Tud valaki hatásos gyogymodot két éve tarto bakteriális fertozés okozta huvely és hugycsogyulladásra? címmel.Irt oda is egy no,aki szintén vulvodyniában szenved.Járt már a Koruti Orvosi Centrumban,de azt mondta nem sokat segitett.O is a mutéten gondolkodik.

Irtam a Magyar Vulvodynia Honlapba e-mailt.Válaszolt nekem egy no,aki a honlapot indította 1996-ban,hogy segítsen a hozzá hasonlo sorsu noknek.

O már 15 éve szenved ebben a betegségben.O a fajdalmat az elso szexualis egyuttlet ota erzi (20 eves volt),es rosszabb es rosszabb lett.

Kezeles: neurologusok irtak fel gabapentint, amitriptilint, Tegretolt, meg meg jo nehany neurologiai merget,nem segitett.

13 evi szenvedes utan elkuldték cukor illetve inzulin terheleses vizsgalatra illetve hormon vizsgalatra....

inzulin terheleses vizsgalat rossz lett......az a gond, hogy ez a hormonalis haztartast is befolyasolja.....a szabad tesztoszteron szintem joval magasabb a megengedetnel, az osztrogen megkoto feherjéje nem ugy mukodik ahogy kellenne.

Tovabba kiderult a ver TSH vizsgalatabol, hogy pajzsmirigy alulmukodese van.

gyogymodok: nes terapia (3 honapig szedte), homeopatia, akupuntura, reiki, energiagyogyaszat, dieta...

A fajdalom jellege: allando.....a huvelybemenet erintesekor majd meghulyul, szexualis eletet nem tud elni ...mert annyira elviselhetetlen fajdalmat okoz, a nogyogyaszati vizsgalat is iszonyatosan faj.A mutet soran a vestibulum reszrol bort tavolitanak el (ezzel egyutt, idegtulburjanzasok is ki vannak vagva a borrel egyutt). Nem erez enyhulest.

Hogy mitol alakul ki nem tudja pontosan.Akiket ismer betegeket mindegyik voros haju es hipo feher boru,tehat genetikai predeterminaltsag adott,es ezt az angol nyelvu szakirodalom is alatamasztja.

E-colija neki is van.

Most merkformint szed és mátrix gyogyitásra jár.


Továbbitotta az e-mailemet egy orvosnak,még nem válaszolt.

2011. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Hogyan kezeltek téged?Biztos,hogy teljesen elmult a gomba?

Mert van,hogy tunetmentes a beteg,de a fertozés uyganugy jelen van,és kozben hegesedés és szovodmények alakulnak ki.


Eros ez a fájdalom?Allandoan érzed?Milyen jellegu fájdalom?

Nálad is olyan érzés mint például az ideggyulladás,fogfájás vagy inygyulladás?


Négy éve tart nálad ez a fájdalom?Megkérdezhetem,hogy hány éves vagy?

2011. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Az elozo három hozzászolást is én írtam.

En egyszeruen képtelen vagyok megérteni,hogy hogyan szenvedhet valaki ilyen betegségtol ilyen hosszu ideig.Nem tudok beletorodni abba,hogy ne érjen véget ez a szenvedés.Kell lennie valamilyen megoldásnak.

2011. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Bocsánat,elszámoltam magam az elozo negy hozzászolást,vagyis mindet én irtam.
2011. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez vagy de én 17 éves vagyok:( és állando visszatérő hüvelygombám van.Nagyon fáj a szex pedig nem szokott.kb. 1 éve van igy!!!
2011. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell mindjárt a vulvodyniára gondolnod,azért mert hasonloak a tuneteid.Ráadásul akikkel beszéltem,azoknak nemcsak sex kozben és után van fájdalmuk,hanem állandoan.Es nekem is.Ráadásul a sex teljesen lehetetlen vagy sokszor bármilyen érintés fájdalmas.

Lehet,hogy a gomba okozza a fájdalmat,mert nincs rendesen kikezelve,és gyulladást okoz.

Erdemes lenne végigcsinálnod a Candida diétát egy tapasztalt szakember segítségével.Ezt belsoleg is rendbe kell hozni,nemcsak a tuneteket kezelni.

Lehet,hogy ez végleg megoldaná a problémádat.Szerintem most kezdj el változtatni az étrendeden,életmododon,amig nem lesznek sulyosabb szovodmények,és amig kezelni lehet.

2011. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy orosz város?
2011. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló,ennyire nincs jobb dolgod mint beleszólni hulyeségeket abba,amirol fogalmad sincs,és a fáradtságot sem veszed,hogy utánnanézz,ha már beleszólsz.Azt hiszed vicces vagy,hogy viccet csinálsz mások szenvedésébol.
2011. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!