Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki szenved/szenvedett...

Valaki szenved/szenvedett Vulvodyniaban?

Figyelt kérdés

Ismeretlen eredetű hüvelyi fájdalom.

Nem rég hallottam erről a betegségről és azonnal magamra ismertem. Még 4 éve volt egy gombás fertőzésem, amit kikezeltem, nem is volt tünet, de a fájdalom maradt. A fájdalom csak szexuális együttlét alatt és után jelentkezett. Voltam vele nőgyógyásznál, aki tenyésztést végzett, azt mondta teljesen egészséges vagyok, és felírt egy sikosítót.....én mondtam neki, hogy nem ezzel van a gond!!!De elég gyorsan lerázott....:( Azóta úgy élek, hogy a behatolás fáj, az aktus is és után is. Hol kevésbé, hol jobban, és akkor csak az segít, ha meleg vízzel megmosom a hüvelyem. Nagyon belefáradtam már ebbe az életbe, mert előtte soha nem fájt a szex, semmi gondom nem volt ezen a területen. Van még olyan, akinek ilyen gondjai vannak?

Vagy olyan akinek ezt a betegséget meg is állapították, és kezelték?

Természetesen elmegyek nőgyógyászhoz (másikhoz) megint és megbeszélem vele, mert a végére akarok jutni.

köszönöm a segítsget!


2011. máj. 30. 20:02
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Ahogy végig olvastam a történeted, nagyon ledöbbentem, mert látszik, hogy mennyit szenvedtél már.....Nagyon sajnálom, hogy eddig még nem találtál megoldást, mert így sajnos nem lehet teljes életet élni....:(


Amúgy én 23 éves vagyok és kb 3 és fél éve vannak fájdalmaim, de csak szex közben, illetve után. Azt nem mondanám, hogy a fájdalom elivselhetetlen, de érzem, és tudom nem normális. Lehet nem Vulvodyniaba szenvedek, de3 másra már nem tudtam gondolni, mivel az orvos semmit nem talált. A bahatolás közben úgy érzem, mintha nagyon szűk lennék, mint egy szűzlány, ezért csak nagyon lassan lehet, mert akkor nagyon fáj. Ha mozog benne a párom, akkor is kellemetlen, mert olyan égető érzés. Az együttlét után is van égő érzés, ezért meg kell mosnom, akkor egy kicsit enyhül, de volt hogy utána megnyomkodtam a hüvelybementem, -falam, és olyan mitha az izom is fájna.

Ha a párom, csak az egyik újával nyúl belém az egyáltalán nem fáj, szóval a vastagsággal van gondom, pedig átlagos mérettel rendelkezik, és előtte soha nem volt gond ezzel.


Én is gondolkodtam már azon, hogy ez lehet pszichés, de annak nem látom értelmét..... A gombás fertőzésem előtt minden rendben volt, élveztem a szexet, soha nem fájt. Nem vagyok szégyenlős, gátlásos, szeretem magam, szóval ez nem lehet pszichés eredetű.

2011. jún. 3. 11:01
 12/37 anonim ***** válasza:

Ha a fájdalmad a gombás fertozéssel kezdodott,akkor szerintem ott kell keresni a megoldást.

Van,hogy a gombát nem tudják kimutatni a huvelykenetbol.De attol,hogy a laborvizsgálat nem mutatja ki még jelen lehet,és hegesedést és szovodményeket okozhat.

Erdemes lenne elmenned bakterologushoz és Candida szurésre,mert ott pontosabban ki tudják mutatni a gombát.

De szerintem a legjobb amit tehetsz,hogy végigcsinálod a Candida diétát egy szakember segítségével.Mert nem elég csak a tuneteket kezelni,az okot kell megtalálni.Belso és kulso kezelés egyaránt szukséges.


En is ma megyek egy orvos természetgyogyászhoz,akit ajánlottak.Remélem fog tudni segíteni.Minden lehetoséget meg kell ragadnom.

Meg akarok és meg is fogok gyógyulni,még,ha beledoglok is:D

2011. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

...és így tényleg nem lehet teljes életet élni,néha már nem is nonek,hanem zombinak érzem magam.

Nálam is minden rendben volt minden,aztán egyik pillanatrol a másikra kialakult ez a fájdalom.

De nem hagyhatom el magam,és nem gondolhatok arra,hogy ez már soha nem fog elmulni,mert a legrosszabb,amit tehetek az a félelem.

Egyet nem szabad:feladni.


Kívánom neked,hogy meggyógyulj.És hiszek benne,ha mindent megteszel a gyógyulásért,akkor eléred azt tuyon-vizen át.

2011. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

...és valoszínuleg a nyálkahártyád és a szovetek sérulhettek a fertozés miatt,ezért lehet a fájdalom.

Meg kell szuntetned teljesen a fertozést,és regenerálni a nyálkahártyát.

2011. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Szia!Hogy vagy?Változott valami azóta?
2011. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

A hétköznapi teendőimet nem befolyásolja, így akkor nincs is gond. Szex során érzem a problémám, bár most a legutóbb, nem volt olyan vészes az együttlét, de mindig meg mosom magam utána. Rendeltem az Oriflametől egy bőrnyugtató kérmet intim területre, kipróbálom, és meglátjuk mi lesz.

Te jobban vagy, az új természetgyógyász mondott valami újat?

2011. jún. 6. 15:13
 17/37 anonim ***** válasza:

Koszonom kérdésed.Hát nem vagyok jobban,most erosebb a fájdalom.Nehezemre esik a hétkoznapi tevékenységeket is elvégezni.

A természetgyógyász Zapper biorezonanciás készulékkel kezelt,és szombattol szedem a fekete dio kivonatot.Ezeknek meg kéne szuntetnuiuk a baktériumot.

Egyenlore nem érzek semmi változást.A méhszájsebem miatt is aggodom.

2011. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

...nem akarok beleszólni,de én nem használnék ilyesmiket az intim teruletre,mert lehet,hogy még jobban irritálja,és kárt tehet a természetes baktériumflórában.

Szerintem probálj ki valamilyen természetes megoldást,pl levendula,diólevél,koromvirág-ezeknek mind gyulladásgátlo és nyugtato hatása van.Használhatsz pl levendula illoolajat furdobe,a tobbinek a teáját furdobe.Irrigálást,lemosást is csinálhatsz veluk.

Vagy egyszer voltam egy nogyogyásznál,aki természetgyogyász is,és o mondta,hogyha sex elott bekenem a huvelybemenetet borax glycerinnel,magyarul rozsaméz,akkor nem fog annyira fájni a behatolás,mert nyugtatja a teruletet.A borax glycerint vény nélkul a gyogyszertárban keveik ki.

2011. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Szia!Hogy vagy?Változott azóta valami?
2011. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kérdésed!Itt a nyár, már egy ideje diétázok, szépen jönnek le a kilók, és azóta valahogy nem fáj annyira. Szerintem az étkezés is meghatározó lehet, szóval folytatom. És neked valalmi változás?
2011. jún. 20. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!