Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló és menstruáció?...

Fogamzásgátló és menstruáció? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Máj.23.-án(mens.1.napján) kezdtem el szedni a fog.gátlót, akkor jún 12.ig kell szednem és kb a 14vagy 15ik én kellene megjönnie.De ez agy nem jön ki 28napra.Majd 20.án megint gyógyszer szerdése júl 10ig és kb 12-13án megjön?Vagy hogy is van ez?Hogy jönnek ki a napok?
2011. jún. 3. 14:39
 1/5 anonim válasza:
az én gyógyszeremnél 5 napot kellett kihagyni a mensesre. Tehát a hatodik napon kellett el szednem, nem az elsőn. És 24 db-os volt 1 levél. Tehát elvileg akkor kellett volna megjönnie mikor abbahagytam, de nekem mindig késett, szóval volt hogy alatta is szedtem, a lényeg az volt, hogy a szedése legyen rendszeres.
2011. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha először szeded és első napon kezded el, akkor hamarabb jön meg, hiszen menses első napjától kezded. Tehát annyival előbb jön meg ahány napos a mensesed.De a 21 tabletta után 7 nap szünet, aztán megint 21 tabletta. Csak elsőnél kell menses első napján elkezdeni.
2011. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2ik.Miért kell a menstr.1napján beszedni az 1 tablettát?Következőleg lesz 28napos a ciklus?

2011. jún. 3. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a következő már 28 napos lesz. Hogy miért kell menses első napján beszedni, nem tudom, ez van a tájékoztatóban és a nőgyógyász is ezt mondja. Valami bonyolult biológiai folyamat van a háttérben :D.
2011. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:)
2011. jún. 3. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!