Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Help! Használjak tampont vagy ne?

Help! Használjak tampont vagy ne?

Figyelt kérdés

Osztálytársam mondta,hogy strandon mindig használ tampont, nehogy összeszedjen valami fertőzést, de én nem szoktam tampont használni, mert egyrészt nem is szeretem, nem próbáltam, meg azt hallottam, ha nincs meg, akkor sokkal fájdalmasabb és nehezebb kiszedni.

Vélemények?:S


2011. jún. 22. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nincs éppen meg, nem kellene tamponozni. Ledörzsöli a hüvely falát, és úgy sokkal könnyebben összeszedsz majd mindent, mit sérülésmentes hüvelyfallal.

Ha félsz a fertőzésektől, esetleg strandolás után lehet intimzuhanyt használni, de ezt is csak ritkán.

2011. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson!!

1. átázik (fürdőkádban kipróbálhatod), tehát NEM féd a fertőzésektől

ELLENBEN

2. mivel nincs nedvesség (vér), amit beszívhatna, a természetes hüvelyváladékot szívja be - ezzel csak fokozza a fertőzésveszélyt


(komolyan nem értem, honnan szedik egyesek ezeket a baromságokat...)

2011. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

NEM lehet intimzuhanyt sem használni!!! Felborítja a hüvely egyensúlyát, máris kész a fertőzés. Néha sem lehet.

Ah, Istenem!!!

2011. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pont fordítva van.

A tamponnal való fürdéstől jobban kaphatsz fertőzést.

Micsoda hülyeségek terjednek!

2011. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, azért én már voltam úgy szabadstrandon, hogy a játék hevében telement a fürdőruhám iszappal... még napokkal később is barna folyásom volt. Akkor azért szerintem nem ártott volna egy öblítés. Mondjuk beteg nem lettem tőle, úgyhogy ki tudja.


Vagy: ha intimtornával megerősíted a hüvelyed, akkor nem folyik bele a víz úszás közben, és így kisebb a fertőzésveszély. De ez csak egy ötlet.

2011. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
húhhhaaa köszi a sok infót!XD az intim torna jól hangzik:) tudjátok, már volt fertőzésem és nem akarok még egyet.. nem fűlik rá a fogam, elég kellemetlen... főleg, mert még csak 14 éves vagyok.
2011. jún. 22. 12:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha fürdeni akarsz, azt csak tamponnal lehet. Viszont tampont csak akkor használhatsz, ha menstruálsz! Ha menstruáció nélkül használod, kidörzsöli a hüvelyed, az összes nedvességet kiszívja, és nagyon könnyen fogsz elkapni fertőzéseket!
2011. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha fürdeni akarsz, azt csak tamponnal lehet"

Ezt én nem értem, de mindegy. A válasz többi része oké, de ez... aki nem menstruál, ne is fürödjön, vagy hogy van? :D

2011. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Kedves utolsó! Az előtted lévő úgy értette, hogy mikor megvan, akkor csak tamponnal lehet fürödni, nélküle nem.
2011. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 13:17-es vagyok. Igen, úgy értettem, hogy ha megvan a menstruáció akkor csak tamponnal lehet fürdeni. De úgy látszik ez valakinek "nem esett le".
2011. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!