Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonális probléma okozhatja...

Hormonális probléma okozhatja-e a szőrösödést? Mi a megoldás, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Nekem az a gondom, hogy ha nem borotválom a lábam mnidig, akkor nagyon gyorsan nől rajta a szőr, és elég sötét és hosszú szálak jelennek meg rajta, de csak a lábam szárán, meg a combtőbe is, a bikini vonalon kívül, de jobb oldalon erősebb mnit a balon, és a mellbimbóm körül is nőnek szőrszálak, amit csipesszel tudok eltávolítani többé-kevésbé. ez nagyon zavaró. De arc szörzetem, meg a kéz szőrzet az tök világos, mint más nőknek, szinte nincs ott semmi.

Már pár éve van ez, pedig az alakom jó, csak a melleim kicsik, ez éretlenségre utal, vagy csak ilyen a testalkatom genetikailag?

Van összefüggés a menstruációs zavarok és a szőrnövekedéssel kapcsolatban? Hőhullámaim is vannak, és nem tudom valami jófajta szőrtelenítési módszerrel, vagy gyógyszerek segítségével meg lehet szűntetni ezt a problémát? Ha ez megoldódna, nagyobb lenne az önbizalmam és igazi nőnek érezném magam.

Fura, mert a bogyóktól nől a mellem kicsit, meg a szextől is, de a szőrszálak mégsem múlnak el.

Nincs valami házi praktika a tartós megoldásra, vagy beszéljek nőgyógyásszal?

Egy régi barátnőmnek is voltak hasonló problémái, csak nála durvábbak, viszont neki a teherbeesés sem akar összejönni.

Tudom hogy nem a fogamzásgátló okozza mnidezt, mert a szedése előtt is voltak gondjaim.

előre is köszönöm a válaszokat!


2009. márc. 25. 11:55
 1/5 anonim válasza:
Szia!Én azt tudom neked tanácsolni, hogy menj el egy ENDOKRINOLÓGUS-hoz.Ő a pajzsmiriggyel foglalkozik, lehet azzal van összefüggésben. Nekem is voltam hasonló tüneteim csak nem ennyire intenzíven.Kérj a háziorvosodtól egy általános vérképet vagy küldjön el góckutatásra.Én ezeket mind végigjártam mire kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel van a baj. Minden jót kívánok!
2009. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az endokrinologus nem a pajzsmiriggyel foglalkozik, hanem a belső elválasztású mirigyekkel...melyek a hormonokat termelik, pl. pajzsmirigy. De ezen kívűl minden más hormonnal, mert van elég...ami nemi jellegeket, étkezést, vikz, szénhidrátháztartást stb. szabályozza.

A külső elválasztású meg ha pl. izzadsz. De azzal bőrgyógyász foglalkozik inkább.

Csak gondoltam, kijavítalak, nehogy megijedjen szegény kérdező, hogy baj van a pajzsmirigyével.


Kérdezőnek pedig, tényleg az a tanács, hogy ezt a szakembert keresse fel, aki elküldi majd vizsgálatokra, és esetleg gyógyszert vált, de akkor vérkép eredeményében olyanra amire szüksége van.

2009. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A második válaszolónak!

Én nem akarok senkit ijesztgetni. Mindenki maga dönti el, hogy az itt olvasottak alapján mit fogad el és mit nem. Saját tapasztalatomat írtam meg. Ennyi.

2009. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem mondtam h ijesztgetsz, de ez nem tapasztalat kérdése, hanem tény hogy mivel foglalkozik....:)
2009. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Apukámnak, tesómnak, anyai és apai nokatesóimnak és mamámnak is voltak pajzsmirigy gondjai.

Nekem vizsgálták, de csak a TSH t nézték ezen belül, plusz koleszterin, vas, hemoglobin, cukor stb, és semmit nem állapítottak meg. Vagy a jód érték is ugrálhat, mnit a vérnyomás? A tesónak a pajzsmirigy betegsége miatt van melegallergiája elvileg, az unokatesómnak meg veseköve lett tőle, tesónak túlteng, apának le van állva, a bátyám túl sovány emiatt apu meg vizesedik.

De gondolom a túltengésnek nincsk öze a strummához, mert az már egy daganat nem? Úgy hallottam lehet gyökere és megtámadhatja a szivet. Valakinél csak évek múlva derül ki h baja van. És bele is lehet halni, ha nem műtik meg.

2009. márc. 28. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!