Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek már volt/van endometrió...

Akinek már volt/van endometriózisa, milyen tünetei voltak/vannak?

Figyelt kérdés

Aki már tapasztalt, érintett a témában, az írja meg legyen szives, hogy ő milyen tüneteket észlelt magán, s az orvos miből állapította meg, hogy endometriózisa van.

Ill. milyen vizsgálatra küldték. A vérkép kimutat ilyesmit?


2011. jún. 24. 20:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
én nagyon sokat leveleztem azzal az orvossal akit az előbb javasoltam, nagyon segítőkész, bátran ajánlom Neked, ha másért nem megnyugtatásért, másodvéleményért. írd le neki a történetedet, úgy ahogy van, hátha tud valamit írni. egy próbát mindenképp megér, tényleg nagyon kedves, és hamar válaszol.
2011. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nem magamat akarom diagnosztizálni, hiszen mint mondtam, járok orvoshoz, csak éppen egy éve nem jutok vele semmire, és azért jó lenne tájékozódni...


Azt tudom, hogy mindkét petefészkem cisztás, hasi ultrahangon ez kiderült.

A mensesem ez év tavaszáig rendben volt, de úgy 3-4 hónapja már késve jön meg. Egy éve viszont mindenféle hasi gondjaim vannak, de tavaly ősztől van intenzívebben, az idén meg már egyenesen katasztrófális a helyzet. Rengeteget kínlódok. Voltam végbél-, majd gyomortükrözésen (ezeket is úgy kellett a házidokinál kierőszakolni, borzalom!), ami negatív lett, viszont a tüneteim minden héttel egyre rosszabbak, és csak szenvedek. Mindenféle módon fáj a hasam, amit csak el tudsz képzelni, aztán meg van székrekedés, néha hasmenés, amikor annyira fáj a hasam, főleg alul, hogy azt hiszem, belehalok, plusz mindenféle egyéb hasi problémám van, szelek stb., bal oldalt alul folyamatosan szúr már egy éve és húz is, a hasam eléggé megnőtt furán, pedig alig eszek, és jó pár hete a hasam aljától a hüvelyemben kifelé, főleg bal oldalt olyan fájó érzés fut át naponta többször, mintha pengét húznának végig...

Szóval nagyon elegem van!

2011. jún. 24. 21:00
 13/24 A kérdező kommentje:
Na igen, a magándoki az nagyon jó lenne, de sajnos tényleg egyáltalán nincs egyetlen forintunk sem rá, épp hogy meg tudunk élni...
2011. jún. 24. 21:01
 14/24 anonim ***** válasza:
nagoyn sajnálom a helyzeted :( de ezt én még mindig nem gondolom tuti endometriosisnak. nekem akor fájt nagyon nagyon a hasam, mintha pengével vágták volna,amikor kidurrant egy sima cisztám, és a folyadék kiszivárgott belőle. de az a folyadék aztán felszívódott. ha neked sok cisztád van, benne van a pakliban, hogy kirepedeznek, csavarodnak!
2011. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
akkor*
2011. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
amőgy azóta sem jöttem teljesen rendbe, még mindig veszélyeztett vagyok, szóval járni kell rendszeresen, nameg azóta nincs természetes menzeszem, de elvileg mostmár jóra fordulnak a dolgok, szerintem ha mást nem, csak egy másodvélemény miatt 1x elmehetsz másik orvoshoz. amúgy a sima ciszták is tényleg nagyon nagy fájdalmakat tudnak okozni, legalábbis tini koromban szenvedtem tőlük rendesen, leszívták őket, majd visszajöttek.. aztán ujra..
2011. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Félreértetted. Nem a hasam fáj úgy, ahogy te gondolod (a hasam is, az egész, de az másképp). Na mindegy.


Várom mások válaszát is!!

2011. jún. 24. 21:16
 18/24 A kérdező kommentje:
A ciszták nem fognak elmúlni, állítólag soha, akinek már volt, mindig lesz is újabb, de azok nem okoznak nálam gondot, már régebb óta tudok róluk.
2011. jún. 24. 21:17
 19/24 anonim ***** válasza:
másnak is utánanéztél? PCOS?
2011. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Először is ajánlok Neked egy oldalt, ahol bőven találsz infót erről a betegségről: www.endometriozis.hu

Engem 3 éve emiatt "pakoltak ki" (teljesen, a petefészkeimmel együtt), és nem akarlak elkeseríteni, de 5 év kellett ahhoz, hogy megtegyék - pedig a műtét előtt 3 évvel már laparoszkóppal is diagnosztizálták!

A legfőbb panaszaim a menzesz alatti igen erős hasi görcsök, derékfájás, (pontosabban keresztcsont fájdalom), kevés, sötét vérzés, székrekedések voltak, de a vége felé már szinte folyamatos volt a fájdalom az ovulációtól kezdődően, és állandó végbéltáji nyomást is éreztem (a laparoszkóp kiderítette, hogy a méhem mögött van egy nagy csokoládécysta, ami hozzá volt nőve a végbelemhez is). Ezen kívül "természetesen" petefészek cystáim is voltak mindkét oldalon, amelyek az első időszakban kiürülgettek ha tudtak, de a végén már csak növekedtek.Nem voltam magán orvosnál, addig keresgéltem, amíg olyan orvost nem találtam aki végre elküldött egy hasi CT-re, s ennek alapján meg is operált!(a hormonkezeléseket egyszer sem vállaltam!)

Sajnos ez a betegség igen alattomos, mert sem a vérből sem ultrahanggal nem lehet kimutatni, csak laparoszkópos beavatkozással lehet diagnosztizálni, és képes akár bélpanaszokat is okozni (nyálkás széklet, stb), sőt, olyanról is hallottam már, hogy a tüdőben is előfordulhat (ez nagyon ritka azért!). Szóval kitartást Neked a továbbiakhoz! (a műtét után az első megkönnyebbülés a keresztcsont fájdalom megszűnése volt - s persze nincsenek azóta hasi görcseim sem).

Bízom benne, hogy segítettem valamennyit.

2011. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!