Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Iszonyatosan gyakran felfázok!...

Iszonyatosan gyakran felfázok! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Már lassan ott tartok, hogy kicsit megfúj a szél és olyan mértékben felfázok, hogy fáj a vesém egy éjszaka, az alhasam meg napokig. Fogalmam sincs már mit tehetnék. Sosem lóg ki a derekam (már nyáron sem), nem ülök le hideg, nedves helyekre, strandolás után azonnal átöltözök, a lábamat is igyekszek melegen tartani, egyszerűen már nem értem, hogy mitől fázok fel ilyen gyakran és ilyen mértékben. Az orvosom nem hiszi el, hogy tényleg mindent megteszek, akárhányszor súlyosodnak a panaszaim és elmegyek hozzá, csak annyit mond vigyázzak jobban magamra... Ennél jobban már nem tudok! Teljesen el vagyok keseredve, mindenki csak ijesztget, hogy majd jól póruljárok, nem lehet gyerekem, de komolyan mondom ennél többet már nem tudok magamért tenni. A háziorvosom és a nőgyógyászom is úgy néz rám, mint valami szörnyre ha havonta, két havonta súlyosabb tünetekkel jelenek meg náluk, holott úgyérzem tényleg mindent megteszek.

Ha kicsit fázik a lábam fél órát, már kezd is fájni a hasam.


Cickafark teában szoktam ülőfürdőzni 20 perceket és tőzegáfonyát iszok amilyen gyakran csak lehet nagy mennyiségben ízesítés nélkül.

Ha a panaszaim, a fájdalmaim durvulni kezdenek és a vizeletem a rengeteg folyadék ellenőre is sötétedni, megcsappanni kezd a doki felír pár kapszulát, csúnyán néz rám és elvan intézve.


Esetleg nincs olyan készítmény/praktika, ami nektek már bevált? Mind megelőzésre, mind kezelésre gondolok itt, bármilyen tanácsot szívesen fogadok!


2011. júl. 3. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted, ugyanígy vagyok én is. De bizony mindig lehet jobban vigyázni magadra.

Például ha fázik a lábad, akkor ne várj félórát! Nálam mindig van harisnya vagy zokni a táskámban (ez amúgy ad hoc cipővásárlásnál is jó), és amint érzem, hogy fázik a lábam, kimegyek a mosdóba vagy félrevonulok és felveszem. Ilyen időben, mint ez a mostani, nyugodtan lehet zárt cipőt hordani.

Nem elég, ha nincs kinn a derekad, azon legyen a legtöbb réteg ruha. Nagyon szupi derékmelegítőket lehet kapni (pl. [link] ilyen időben nyugodtan hordd, akár ruha alatt.


Az a lényeg, hogy ne annyira öltözz fel, amennyire fel szoktak, hanem annyira, hogy egy kicsit se fázzon se a derekad, se a lábad. Úgy tűnik, ez nálad is azt fogja jelenteni, hogy vastagabban kell öltöznöd az átlagnál. Ne törődj vele, ha furán néznek rád, az egészséged fontosabb!

Például rajtam most itthon teljes melegítőruha van, még a kapucnit is feltettem a fejemre, plusz a derékmelegítő, zokni, mamusz. 22-23 fok van, a párom lazán rövidnadrágban elvan és jól szórakozik rajtam. De nem érdekel, mert fontosabb, hogy ne legyek beteg.

A másik dolog, ami sokat számít: vitaminok! Hogy a szervezeted legyőzze a gyulladást még mielőtt kialakulna!

Ha pedig felfáztál, a gyógyszer mellett az is jó, ha szimplán melegíted azt a részt. Még kollégiumi szobatársamtól tanultam: forró vizet kell tenni egy fél literes üvegbe, és ahogy leülsz, a két lábad közé venni. Persze elég mókásan néz ki, de kezdeti stádiumban nagyon hatékony.


Hidd el, meg lehet előzni a felfázást, csak dolgozni kell rajta. Főleg az öltözködés számít, ha felfázol, akkor még vastagabban öltözz! Ha csak egy kicsit is fázik a derekad vagy a lábad, még egy réteget vegyél rá! Egyetemen szokott még ilyen lenni főleg télen, hogy hiába van rajtam pulcsi, nadrág, megfagyok a teremben. Ilyenkor fogom a sálam és még azt is a derekamra tekerem. Ha az sem elég, akkor a táskám magam mögé teszem. A kabátom rendszeresen a szék ülőkéjére teszem, arra ülök. Lehet, hogy mókás, viszont hatékony :)

2011. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok, hogy bár vigyázok magamra, mégis gyakran van hólyaghurutom :S Nekem általában az segít, ha olyankor Urogint iszok. A tőzegáfonya tablettát most fogom kipróbálni. Ami még fontos lehet (és nem írtál róla), az a szexuális életed. Okozhatja immunhiány, felszálló hüvelyfertőzés, illetve tünetmentes partner is. Én pl. minden szeretkezés után RÖGTÖN kimegyek mosdóba, és nem engedem, hogy bármiféle baci is felmenjen. Ha valamiért le van gyengülve az immunrendszered (pl. stressz), akkor hajlamos az amúgy ártalmatlan kórokozókra is így reagálni a szervezet. Pamutbugyi, immunerősítés, nagy mennyiségű folyadék, és imádkozás. Sajnos egyenlőre csak ennyit tudok tanácsolni.
2011. júl. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megnyugtató, hogy nem csak egyedül vagyok ennyire durván érzékeny. A múltkor 35 fokban indultam el itthonról zárt cipőben és zokniban, mert kicsit fújt a szél, így igyekszem erre is figyelni, de elég gáz a vérkeringésem így pl. télen három zokniban és vastag talpú, bélelt csizmában is fázik a lábam hiába mozgatom melegítem, csak akkor melegszik fel, ha pár percre meleg vízbe tudom tenni, így egy darabig "jól érzi magát".

Derékmelegítőből nekem is van már egy egész rakat (télen vesemelegítőket is szereztem, ezt mellig fel lehet majdnem húzni + trikó egész jól bevált), illetve télen a télikabátom is hosszú, úgy szoktam leülni fősulin pl, hogy ráülök, az ujjait pedig a derekam köré kötöm. Engem is kicsit rigolyásnak néznek az ilyenek és a derékmelegítők, zoknik miatt, de nem érdekel!

Mostmár éjszaka is úgy alszom (igen 30 fokban is), hogy polár pokrócot csavarok a derekam köré, mert nem egyszer előfordult az is, hogy kicsit kilógott éjjel a derekam a pizsiből és reggelre olyan fájdalmaim voltak, hogy felkelni alig volt kedvem.

A lábközé tevős melegvizes palackot ki fogom próbálni most azonnal. Van direkt erre a célra melegvizes palackom, de mindig a derekamra vagy hasamra tettem meg vagy három takarót rá.

Kedves második válaszoló! Tudnál nekem kicsit bővebb infót adni erről az Urogin neveztő valamiről? Gyógyszer vagy természetes készítmény? Milyen gyakran alkalmaztad stb. Minden érdekel róla! Meg minden másról is, mostmár tényleg úgy vagyok vele, hogy bármit megteszek/kipróbálok amitől jobb lehet.

Egyébként jelenleg nincs partnerem, így az az eshetőség, hogy a páromtól kapom el, sajnos vagy nem sajnos, de kilőve.

2011. júl. 3. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez az Urogin egy gyógynövénytinktúra, gyógyszertárban lehet beszerezni (legalábbis én ott szoktam), de nem vényköteles. Gyakorlatilag gyógynövények vannak összekeverve, plusz kevés etanol (gondolom a tartósítás miatt). A kúra ebből annyi, hogy amikor előjön a hólyaghurut, akkor napi 3* veszel be belőle 2-3dl teába leverve, legalább 3-4 napig. Nekem ez szépen el szokta mulasztani. Mostanában volt olyan, hogy éreztem, hogy másnapra előjöhet (pl. elkezdett gyakrabban vizelési ingerem lenni), ilyenkor már akkor beszedtem belőle lefekvés előtt egy órával, és szerencsére másnapra nem volt bajom, tehát idejében elkaptam. A másik ilyen készítmény, amiből van receptem mindig otthon (mert sajnos vényköteles), az Monural. Ez egy olyan antibiotikum, amit egyszer kell bevenni, a legsúlyosabb nap éjszakáján, ez általában másnapra sokat segít, de mostanában az Urogin is elég.
2011. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

én is minden hónapban felfázok:S eszméletlen rossz érzés. Amikor érzem,hogy gubanc van egyből sós forró fürdő vagy pedig Kalpopyrint teszek a vizbe és abban fürdök meg. Utána iszok kamilla teát.(ízesítés nélkül)

Már elkezdtem szedni a cran-komplex tőzegáfonya kapszulát.érdemes nektek is szedni:)

2011. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem nőgyógyászhoz és háziorvoshoz kell menni, gyerekek, hanem az UROLÓGIÁRA!!!

Ott szépen elmeséled az egész kálváriádat, megmondod, hogy addig nem mész, amíg nem csinálnak neked tenyésztést. Megcsinálják, elmész pár nap múlva az eredményekért, és az alapján, specifikusan írnak fel szert a dokik.

A háziorvos csak szélesspektrumú vackokkal tud próbálkozni, ami vagy bejön, vagy nem. Tény, hogy ha hamar visszajön a beteg, akkor önként és dalolva ad egy beutalót az urológiára, de hát vannak ilyen dokik sajnos.

Szóval urológia csajok, nagynéném leszázalékolásig jutott, szerencsére túl a klimaxon már nem zavarta, hogy nem lehetne gyereke, de a veséje elég tropa.

2011. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!