Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem megy fel a tampon. Hogyan?

Nem megy fel a tampon. Hogyan?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 15 éves vagyok, és próbálom a tampont, de egyszerűen nem bírom felhelyezni. De annyira nem, hogy max fél centire sikerül benyomni, de az is eszméletlenül fáj, éget, és szerintem azt is csak feszítem és valójában nem is megy be, vagy nem tudom. Lehet, hogy a szűzhártyám annyira erős, vagy nagy vagy nem tudom, hogy nem bírom mellette eltolni? Vagy ennyire szűk lennék? Csakis minivel próbálkoztam eddig, kb. 3-szor. Az első kettő még régebben volt, és most megint megpróbáltam, és megint semmi. Próbáltam mindenféle pózban, guggolva, a lábamat felrakva, nagy terpeszben, stb.

És az is zavar, hogy akárhányszor felkerül ez téma anyámmal, hogy pl. osztálykiránduláson pont megvolt, és nem tudtam fürdeni, ő mindig mondja, hogy csak meg kéne próbálnom azt a tampont, de nem akarom neki mondani, hogy próbálom, de nem megy. Ő is már kb. 14 éves kora óta használja...

Plusz az összes barátnőm is használ, nem mintha erről beszélnénk, de azért kiderül néha, ha mondjuk egymástól kérnek.

Meg itt is olvasom, hogy felnyomta, de nagyon fáj, valószínűleg nem nyomta fel eléggé. Én hogy lehetek olyan béna, hogy még elindítani se tudom?! :(


2011. júl. 8. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy béna!! Eleve jó, ha tud csúszni, ezért menstruációkor próbálkozz vele csak. Ha mégse megy, akkor nem megy, majd megy később. Elhiszem, hogy rosszabb betéttel, de ne csinálj belőle nagy ügyet.

Van egyébként az OB-nak valami Silk megnevezésű/borítású tamponja ezekből a fajtából, esetleg még azt próbáld meg.

2011. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
izgulsz, már szinte görcsölsz miatta ezért nem megy fel. nekem se szokott menni sok minden a minin kívül, de nem hiszem, hogy a hártyád olyan vasatg lenne, főleg hogy nem fél centire van a hüvelybemenettől
2011. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti, hogy nem a szűzhártyád miatt nem megy be. Inkább az idegesség miatt. Esetleg, ha először nem rögtön fürdés után próbálod meg, hanem mikor már egy kicsit véresebb, nedvesebb a hüvelyfalad. Akkor könnyen fölcsúszik. Aztán csak gyakorlat teszi a mestert. Én is így voltam először, ahogyan Te.
2011. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
még valami, kapni tamponokat ún. applikátorral, talán nem OB termék, de van ilyen, nézd meg pl. DM-ben. Az applikátor egy hosszú valami, amivel fel tudod tolni a tampont.
2011. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mert túl ideges vagy? :) Nekem úgy sikerült feltolnom, hogy én is próbálkoztam párszor de semmi. 3-4. próbálkozásra meg már ideges lettem hogy basszus miért nem megy fel, fogtam és egy mozdulattal toltam rajta egyet...akkor már éreztem hogy eléggé bent van de ha felálltam még mindig éreztem így toltam rajta még de onnantól már kb meg se éreztem. Csak a nyílásnál rossz mert ott még ugye érzed az égető érzést, azt kell valahogy "leküzdened" és menni fog :) Aztán mikor ki kellett vennem egy ideig még azzal is szenvedtem hogy a nyílásnál kijöjjön mert ugye tele volt, nagyobb volt a tampon így és kivenni is fájt de aztán hamar hozzászoktam :)
2011. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szvetee válasza:
100%
Van egy két módszer, amit érdemes kipróbálnod, de egyik sem működik, ha nem lazítasz. A lazítás a legfontosabb odalent. Az egyik ötletem, hogy először az ujjadat (alapos kézmosás után) próbáld meg bedugni és kicsit nézz körül vele odabent. Ha eleget gyakoroltál, szerintem a legkisebb tamponnal próbáld meg először.
2011. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt be, hogy lefeküdtem az ágyra, felhúztam a lábaimat, és úgy megy fel a legkönnyebben a tampon.
2011. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a tampon csak akkor megy fel egészen ha jobban meg van.

Nem tudom nálad az első napba van meg jobban vagy a második napon?

Ha múladozik ,már nem megy fel a tampon úgy ahogy kell.

Én is 15 évesen kezdtem a tampont most 45 vagyok és még mindig így van,hogy ha kevésbé van meg nem lehet úgy felhelyezni ahogy lennie kell.

2011. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem a szűzhártyád miatt. Ideges is lehetsz, és inkább menstruációkor próbáld, amikor könnyebben csúszik.

Az utolsó is érdekes.A tamponnak könnyen kellene kifelé jönnie, ha megtelik. Ráadásul soha nem éreztem égető érzést tőle, max első 2 alkalommal, amikor még nem ment rutinszerűen.

2011. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem válaszolónak, előbb az ujjaddal nyúlj fel hüvelyedbe, és ha már kitapasztaltad, hogy milyen a hüvelyed, jöhet a tampon.
2011. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!