Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet, hogy összevissza...

Mitől lehet, hogy összevissza jön meg a menstruációm?

Figyelt kérdés
Lassan 18 éves lány vagyok, már nem szűz. Fogamzásgátlót nem szedek. Pár éve beállt a menstruációm egy időpontra, de akkor is volt több napos vagy akár hetes eltérés is. Pár hónapja pedig kimaradt egy egész hónap. Majd megjött, de a szokásos 5 nap helyett 7 napig tartott. Utána beállt egy új időpontra, kb 2-3 hónapig jó is volt, most pedig megint nem jött meg (1 hete kellett volna). Mitől lehet ez? Mit tehetnék?
2009. ápr. 3. 10:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy nem élek annyira rendszeresen nemi életet, de néha igen. Terhességet kizárom, nőgyógyásznál pedig még nem voltam és emiatt nem is nagyon szeretnék.
2009. ápr. 3. 10:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Márpedig nőgyógyászhoz több okból is el kéne menned.

Először is, ha nemi életet élsz mindenképp kéne rákszűrést csináltatnod. 17 évesen már szükség lenne az évenkénti kontrollra. Sajnos nagyon elterjedt az a gondolkodás, hogy nem szükséges nőgyógyászhoz járni - látod, még akkor sem akarsz elmenni, amikor te is tudod, hogy ő tudna segíteni, kizárni, hogy szervi bajod van-e - pedig ez ugyanolyan dolog, mint a fogorvos. Ha nem jársz folyamatosan kontrollra, csak akkor ha már nagy baj van, akkor lehet, hogy már csak a húzás segít.

Tehát menj el nőgyógyászhoz, megvizsgálja a hormonszintedet, megnézi, hogy nincs-e esetleg cisztád, hátrahajló méhed.

2009. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is ilyesmi a gondom. ha 18 eves korodig nem allt be, ott mar valami nincs rendben. ha egy 14-16 evesnek rendszertelen az nem aggaszto. de neked mar az kene legyen. nekem pl policisztas a petefeszkem. ezen nem lehet valtoztatni, de nem jelent komoly gondot. szerintem mindenkepp jo utanajarni mert ha hormonalis a problema azon lehet es kell segiteni. ha szervi eredetu akkor lehet h nem lehet rajta segiteni,de legalabb tudod h mi a helyzet. ha pedig komolyabb az oka akkor az ido nagyon fontos!!! szerintem szedd ossze a batorsagod es jarj utana!
2009. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok elmenni.
2009. ápr. 3. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!