Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Férfi, vagy női nőgyógyász?...

Férfi, vagy női nőgyógyász? Nektek számít?

Figyelt kérdés
Nem magamra értem a kérdést, hanem a lányomra. Évek óta él kapcsolatban, fogamzásgátlót szed. Mikor először aktuálissá vált a nőgyógyászati vizsgálat, közölte, hogy férfi orvoshoz semmiképpen nem megy. Oké, megértettem. Vidéken élünk, itt nincs túl nagy választék női nőgyógyászokból. Végül találtunk egyet. Nőnek nő volt, orvosnak - szerintem- csapnivaló. A következő jó lett volna minden szempontból, de nem sokkal azután, hogy rátaláltunk, felszámolta a praxisát abban a városban, ahol élünk. Legközelebb a szomszéd megyéig mentünk. Egy nyugdíj előtt álló doktornőhöz, aki azóta nem is praktizál már... Közben eltelt néhány év, és hiába kérem a lányomat, hogy hagyja végre ezt a női nőgyógyász mániát. Keressünk a saját "házunk táján" egy megbízható jó orvost, akihez rendszeresen járhat, és amikor majd eljön az ideje, szülhet is. Nem! Nem! Nem!
2011. júl. 31. 20:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

szia!


Nekem teljesen mindegy, voltam már mind a kettőnél. Csak jól értsen a szakmájához.

2011. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%
Tiniként én is nő nőgyógyászra szavaztam. Azóta sok orvosnál voltam, nőnél is, férfinél is. Nekem az általános tapasztalataim a ffiakról jobbak, ma már nehezen tudnám elképzelni, hogy nőhöz menjek önszántamból. Ahogy Te is, én is úgy gondolom, hogy ez inkább férfias szakma. Nehéz ügy különben, mert most már zavar, ha a saját, jól megszokott (amúgy férfi) orvosomon kívül (akinél egyébként szültem) más vizsgál. Mindegy, hogy az a "más" ffi, vagy nő.
2011. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Én először mindenképpen nőhöz szerettem volna menni. Vhogy nekem az megnyugtatóbb és kész. Nagyon jó tapasztalatom volt szerencsére, iszonyat rendes és óvatos dokinőt fogtam ki. De egyéb okok miatt elmentem egy férfihoz, és vele sincs gond:) Ugyanolyan rendes, kedves stb. Szóval nekem az első élmény után (mikor rájöttem, hogy nem olyan vészes a vizsgálat) mindegy volt.

Az is sokat segített, hogy szülészeten voltam gyakorlaton egyik nyáron, és láttam, hogy hogyan dolgoznak az orvosok. Most már gyakorlatilag bárkihez elmennék, ha vmi bajom van...nem a neme a lényeg, hanem az, hogy értse a dolgát.

2011. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

08-01 07:26


"nem lenne jobb dolga mint olyan nemi szervekkel foglalkozni ami mindenféle folyással van tele és nem éppen kellemes illatú?"


Dehogynem! de itt nem erről van szó, hanem egy egészséges fiatal punciról...és akkor az már azért nem ugyanaz!!!


egy nőgyógyász férfi mondta: "addig jó, amig a nők elhiszik,hogy ők csak egy munkadarabok a vizsgálószékben!"

2011. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
10/14-nek: a női nemiszervnek van rendes latin neve: vaginának hívják. 2. Egy olyan nő, akit még az édesanyja is csak kiskorában látott pucéran utoljára, majd csakis kizárólag a férje, más senki, valahogy nem óhajtja, hogy egyáltalán más idegen vizsgálgassa. De mivel orvosi alkalmasságihoz kérik, kénytelen alávetni magát egy vizsgálatnak, holott eddig megúszta, mert sem fogamzásgátlásra, sem abortuszra, sem női betegségre nem került sor az életében. Szerinted?? Ha már muszáj, mert kérik, akkor legyen inkább nő az az orvos, mint férfi. Függetlenül az egésztől. Senki nem kötelezhető nőgyógyász tekintetében arra, hogy férfi vizsgálgassa.
2019. nov. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom régi a kérdés, de nem bírom ki, hogy ne írjak. Márpedig tiszteletben kell tartani, pláne, ha a saját lányodról van szó (!), hogy ő így döntött. Ez teljes mértékben mindenkinek szíve joga, és olyan dolog, hogy lehet, hogy aki világ életében férfi orvoshoz volt szokva, vagy mindegy volt neki, hogy kihez jár, az meg se tudja ezt érteni, hogy nekünk mennyire nem mindegy, hogy férfi, vagy nő nyúl hozzánk, pláne ennyire intim területen. Én is leköltözöm 180 km-re Budapesttől, a Balatonra, ahol azért limitáltabbak a lehetőségek ezen a téren, és, ha épp nem találok nekem szimpatikus női nőgyógyászt, a közelben, akkor igenis évente egyszer megéri nekem akár Pesti feljönni a jól bevált doktornőmhöz. Csak akkor mennék férfihez, ha tényleg súlyos, sürgős eset állna fenn, ellenkező esetben csak nő.
2021. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!