Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » AIDS, HVP kimutatható e a...

AIDS, HVP kimutatható e a nőgyógyászati vizsgálatnál?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy elmegyek fogamzásgátlót feliratni, és ugye jön a sok vizsgálat, vérvétel stb. Kimutathatóak ezek a betegségek, meg sok más?
2011. aug. 3. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:

ha rákszűrést kérsz, akkor természetesen kimutatja a HPV -t, mert a legtöbb méhnyakrák okozója HPV..

az AIDS vizsgálatot pedig nem feltétlen a nőgyógyász végzi, hanem a Bőr -és nemibeteg gondozóban kell kérni (am pénzbe is kerül elvileg)

2011. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha a mezei egyszerü vizsgálat van? Kenetet vesz meg minden, abból nem mutatható ki?
2011. aug. 3. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:

nem szeretnék hülyeséget mondani, szóval nem tudom.. :S az biztos, h amikor háziorvos vesz vért, és vizeletmintát, az még a terhességet se mutatja ki, mert ha nem kéred, akkor nem azt fogják vizsgálni rajta

am meg ha szeretnéd megtudni, h beteg vagy-e, akkor mondd el nyugodtan a nőgyógyinak, h mi van, és akkor olyan vizsgálatot fog elvégezni

nem kell félni, 2 perccel többet fexel fent széttett lábakkal és ennyi :)

2011. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Okés, csak gondolom azért csak szólnak ha valami rendellenesség van :)
2011. aug. 3. 11:38
 5/10 anonim válasza:

A rákszűréses vizsgálat kimutatja a HPV-t.

A HIV-vizsgálat vérvétellel történik.

2011. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A rákszűrés NEM mutatja ki a HPV-t. Arra külön vizsgálat kell. Az HIV-re szintén.
2011. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én rákszűrésre mentem, és 2 hét után az eredményben az állt: HPV-gyanús.. úgyh ezzel cáfolnám azt, h azt írjátok, a rákszűrés nem mutatja ki...
2011. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A rákszűrés azt évente kell nem? mármint kötelező jellegű nem?
2011. aug. 3. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:

"HPV-gyanús"

Mit nem értesz ezen? Ha szar az eredményed, akkor van rá gyanú, hogy HPV-s vagy. De attól még kell rendes erre vonatkozó vizsgálat, a rákszűrésből NEM derül ki.

2011. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

13.04 vagyok.

Amikor én voltam rákszűrésen, annak lett az az eredménye, hogy HPV-m van, tehát a rákszűréssel derül ki. Akkor elvégeztek egy fizetős vizsgálatot hogy melyik fajtája. Azt hiszem, ha várok fél évet, és ismét ugyanez az eredmény, akkor ingyen is megcsinálták volna, de én nem akartam várni.

De ha nem ezt mutatja ki a rákszűrés akkor mit? És akinél kimutatta, annál miért mutatta ki?

2011. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!