Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálatnál...

Nőgyógyászati vizsgálatnál bent lehet a barátom?

Figyelt kérdés
Valami fertőzést összeszedhettem. Holnap megyünk orvoshoz. És a barátom szeretne velem bejönni az orvoshoz. Engem nem zavar, ha bent van, sőt örülnék neki. Nem tehetek róla, de egy gyerekkori trauma miatt rettegek a nőgyógyászoktól, ezt ő is tudja. Ájultam is már el orvosnál, kétszer is. Tudom, hogy gyerekes a viselkedésem, de tényleg próbálok lazítani, meg úgy gondolni rá, mintha egy sima orvosi vizsgálat lenne, de nem megy. Még nem. Talán idővel majd enyhül az emlék. Meg amúgy is szeretné tudni a barátom, hogyha esetleg neki is kellene valamit szednie, használnia. Az orvos mit fog hozzá szólni, ha vele állítok be? Vagy inkább ne? Vagy majd úgyis szól az orvos, ha őt zavarja?
2010. ápr. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a barátodat be sem fogják engedni. Szerintem menj be egyedül, mondd el, hogy neked ez a problémád és ha rendes az orvos, akkor megengedi hogy a barátod is bemenjen.
2010. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a törvény szerint 1 általad választott személy bent lehet. Azonban az egészségügy hagyományai sokkal régebbiek, mint a törvény, és nem nagyon szeretik a törvényegyes részeit betartani, a betegek meg vagy nem ismerik a jogaikat, vagy pedig nem mernek kiállni értük, ezért lehet, hogy azt fogják mondani, hogy nem lehet bent, de te nyugodtan mondhatod (nem a barátod, hanem te!), hogy te ehhez ragaszkodsz, mert ez a törvény.
2010. ápr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még valami: nem az a kérdés, hogy az orvost mi zavarja, hanem hogy téged. Te vagy a beteg, a te életed, a te tested.
2010. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy ideig anyukámmal jártam nőgyógyászhoz, volt olyan orvos aki nem akarta beengedni, de én ragaszkodtam hozzá hogy anyu is bennt legyen.Nem tehetett mást megengedte.

Sebészeten (szemölcsömet vágták ki) sem szólt semmit az orvos hogy anyu bennt van és fogja a kezem.


Szerintem te is ragaszkodj hozzá hogy bemenjen veled a barátod, és valószinüleg meg fogják engedni.


Jobbulást neked!

2010. ápr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegnap 18:26-27 vagyok. Lehet, hogy tévedtem. Itt van a törvény: [link]

A 11. §-t kell nézni.


(3) A súlyos állapotú betegnek joga van arra, hogy az általa megjelölt személy mellette tartózkodjon. Cselekvőképtelen beteg esetén a fenti személy megjelölésére a 16. § (1)-(2) bekezdésében meghatározott személy is jogosult. E bekezdés alkalmazásában súlyos állapotú az a beteg, aki állapota miatt önmagát fizikailag ellátni képtelen, illetve fájdalmai gyógyszerrel sem szüntethetők meg, illetőleg pszichés krízishelyzetben van.


(4) A kiskorú betegnek joga van arra, hogy szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt személy mellette tartózkodjon.


(5) A szülő nőnek joga van arra, hogy az általa megjelölt nagykorú személy a vajúdás és a szülés alatt folyamatosan vele lehessen, a szülést követően pedig arra, hogy - amennyiben ezt az ő vagy újszülöttje egészségi állapota nem zárja ki - újszülöttjével egy helyiségben helyezzék el.


Szóval úgy tűnik, hogy nem általában érvényes ez a jog, hanem súlyos betegnél, kiskorúnál és szülő nőnél. Vagyis ha máshol nincs leírva általános esetre is ez, és most nem találom, akkor tévedtem. Ennek ellenére szerintem kérheted nagyon határozottan az orvost, hogy te ragaszkodsz a barátod jelenlétéhez.

2010. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!