Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akkor is szedhetem a Klion D...

Akkor is szedhetem a Klion D hüvelykúpot, ha a kúra közben a folyásban egy kis vér is van?

Figyelt kérdés
Majdnem egy hete szedem a Klion kúpot. Egy kicsit komolyabb fertőzést kaptam el, mert gyulladás is van, amit érzek is, mert kívül kicsit fáj bizonyos helyzetekben. Viszont megijedtem, hogy a kúp használata közben a folyásomban kis vér is van. Ez probléma vagy normális? Nem a havi ciklus, hanem hüvelyi pecsételés. Újra elmentem az orvoshoz és ő azt mondta, hogy inkább hagyjam abba, ötöt használtam el eddig. Szerinte mivel belül gyulladt, a kúp jobban felsérti a nyálkahártyát, ami nem jó. Helyette felírt sima Betadine kenőcsöt, hogy azt kenjem belülre, mert az jobban kíméli, mint egy kúp. Viszont azt úgy hogy kenem belülre, sztem nem lehet. nem akarom felülbírálni, mert lehet tényleg ez a jó, de nekem ez kicsit képtelennek tűnik és a józan eszem azt mondja, hogy ez a Betadine nem fog jobban segíteni, mint egy kúp. Amúgyis úgy láttam az orvoson, hogy ő sem annyira biztos benne. Mit javasoltok? Köszi
2011. aug. 10. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

www.orvostuakozo.hu, Hamvas Ferenc.

Egyébként a kúpoknak lehet mellékhatásuk a pecsételés, nekem anno a dokim azt mondta, hogy amíg nem kifejezetten vérzés, addig lehet használni. De azt javaslom, inkább kérdezd meg itt a dokit, az biztosabb:)

2011. aug. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hüvelyi tablettáknál relatíve gyakori, hogy túlérzékenység miatt gyulladás lép fel, de ez allergiás eredetű és igen, jeééemzően kívül fáj, úgyhogy szerintem allergiás lehetsz a Klion D valamelyik segédanyagára, esetleg a hatóanyagra és szerintem a doki is erre gondolhatott, ezért javasolta a Betadine kenőcsöt (és nem a Betadine hüvelykúpját, ami szintén "ezer éves", tehát biztos hogy ismerte a dokid). Igazából azon sem vagyok meglepve, hogy hezitált, mert egy irritált nyálkahártyát jóddal kenegetni nem lehet kellemes érzés a betegnek, de - szerintem - a fertőzésed súlyosságából ítélve úgy látta, hogy azzal árt kevésbé, ha jódot ad rá (ami szintén lemarhatja a nyálkahártyát, ellenben sokkal hamarabb hat és sokkal szélesebb spektrumú, mint a Klion). A Betadine-nal egyébként szerintem nem lenne gondod alkalmazás szempontjából, mert egy nagyon kemény kenőcs: ha a megmosott ujjadra rányomsz egy csíkot, azt simán belülre tudod kenni, ellenben fog, úgyhogy érdemesebb nagy intimbetéte berakni éjszakára (ez a kúp esetében halmozottan igaz, kenőcsnél attól függ, mennyit használsz belőle).


A gyulladással kapcsolatban mondott valami konkrétumot? Írt fel bármit, hogy később a nyálkahártyád (ha valóban az gyulladt be, mint ahogy én gondolom) rendbejöjjön? Nem mondta, hogy miért épp a kenőcs és nem pl. irrigálás vagy kúp (amit használtál, az lényegében hüvelyi alkalmazásra szánt tabletta volt és nem kúp - ennek ha allergiás vagy valamilyen segédanyagra van jelentősége)?

2011. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem írt fel a kenőcs után egyéb tablettát, mert vasárnap fog megjönni a mensesem, s azután kell visszamennem kontrollra. De azt mondta, hogy ez nem egy rövid folyamat lesz: (Egyébként sztem nem vagyok allergiás a Klionra, mert egyszer már használtam, s segített is, csak most neccesebb a helyzet.
2011. aug. 11. 00:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt mondta, hogy a Betadine belső alkalmazása mellett a Pimafucortot használhatom tovább külsőleg. Ez körülbelül rendben?
2011. aug. 11. 00:44
 5/6 anonim ***** válasza:

A Pimafucortot használhatod tovább, ez a gyulladásos tüneteid ill. a viszketést is enyhíti + hatékony baktériumok ill gombák ellen.

Ha nem allergia miatt váltott gyógyszert, akkor nem értem, miért nem a kúpot javasolta az orvos - esetleg arra tudok gondolni, hogy a kúp tavaly egy jó fél évig hiánycikk volt és mivel január óta nem gyógyszertárban dolgozok, így lehet, hogy azóta megint az, csak nem tudok róla, vagy az orvos nem tudott róla, hogy azóta már lehet kapni.

Mivel a mensesedig már csak pár nap van, a kúp-kúra pedig 7. v. 14 napos, így inkább az orvos utasítását követném és "kenegetnék", majd esetleg helyben rékérdeznék, hogy miért nem a kúpot javasolta. Maga a Betadine-kezelés egyébként sokkal hatásosabb lehet, mint a Klion, mert sokkal többféle kórokozó ellen hat,protozoonok és gombák mellett vírusokra és baktériumokra is.

2011. aug. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kúp valószínűleg erős volt, mert felsértette a nyálkahártyát, ezért nem javasolta. Először amúgy a Betadine kúpot akarta, aztán gyorsan meggondolta magát, hogy folytassuk egy kíméletessel, a kenőccsel.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ez most megerősített, követem az utasítást. Mármint egyébként is követném, de így már értem az indokot és a hátteret.

2011. aug. 11. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!