Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit mondjak? Hogyan kezdjek...

Mit mondjak? Hogyan kezdjek el járni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Most mennék el először nőgy.hoz.18 éves vagyok eddig caládi gondok miatt nem tudtam elmenni.Mivel megnéztem a településemen csak egy nőgy.van, mikor megyek a mi SZTK-nkba akkor ugye kérek sorszámot és mikor engem hiv akkor mit mondjak neki?H szeretnék hozzátartozni v ha tényelg nincs más nőgy.mert nem láttam kiirva (vecsési vagyok)És ilyenkor mi a bajom meg amiről sztem tudnia kell.Ugy tudom ugy kéne orvost választani h mindig akkor hozzá járjak és ha terhes is leszek stb..Kicsit félek mert férfi lenne az orvosom ők hogyan állnak az ilyen dolgokhoz?Kitárulkozni előtte én ettől félek.1 hetet késik ilyen esetben mit szokott mondani?Adjatok kérlek tanácsot ez esetben ugy az orvosokról és h hogyan kezdjek el járni és h nagyjábol tudjam h miket kell hozzá tudnom stb.Köszönöm a segítséget előre is! Tina
2008. márc. 9. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, először is megnézed mikor van rendelési idő, elmész, befizeted a vizitdíjat, nem biztos hogy kapsz sorszámot, lehet név szerint behívnak, utánna meg megkérdi a doki hogy mi a panasza stb. Erre te elmondod hogy egy hete késik aztán elbeszélgettek, ilyen idősen nem árta már az első rákszűréses vizsgálat sem. HA terhes leszel nem kötelező ehhez a dokihoz járni. Attól sem kell tartanod, hogy férfi. Ez nem jelent semmit, ő orvos és te a "beteg". Hidd el már rengeteg puncit látott és ez neki a mukájához tartozik, nem kell zavarban lenned. Előfordul, hogy mikor behívnak egyből az öltözőbe kísér az aszisztens hogy vetkőzz le és utánna kell bemenned. Ilyenkor vihetsz szoknyát vagy hosszú pólót hogy mégse meztelenül flangálj és persze a butyit le kell vetned. Fölülről nem kell levetkőzni, hacsak nincs valami gond a melleddel. Meg szokták kérdezni az utólsó menszid időpontját, ez fontos.
2008. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is nem rég voltam először nődokinál, mert nekem meg 3 hetet késett. Bemész, elmondod neki, hogy most vagy itt először és azért jöttél, mert késik egy hete a mensid és szeretnéd tudni mitől van. Meg fogja kérdezni, hogy élsz-e nemi életet, és szerinted lehetsz-e terhes. Aztán megvizsgál (belenyúl a hüvelyedbe), általában érzik ha valami baj van, mert elég tapasztaltak, elküld ultrahangra, meg esetleg vért is vesznek. Nekem csak ultrahangra kellett mennem, és abból meg is állapították, hogy nincs semmi, csak egyszerűen késik, és kaptam egy gyógyszer amitől megjött. Amúgy meg ha nem tetszik, ahogy megvizsgál vagy nem szimpatikus, akkor mehetsz másik orvoshoz, nem kötelező annál maradni. A vizsgálattól meg ne félj, nem fog fájni, az orvos meg nem azt fogja nézni, hogy "hú, de jó csaj", mert neki az a kötelessége, hogy megvizsgáljon. Tehát semmi idegeskedés, ez csak egy egyszerű vizsgálat lesz.
2008. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én amikor elöszőr menetm,akkor azért volt muszáj hogy megtudjam terhes vagyok e vagy nem.Nos én is féltem,mert nekem senki nem mondta el,anyukám se,és nem tudtam mire számitsak.Ráadásul pasi volt,és kinos volt,mert nem tudam mit hogy kell. de ő kérdezett és nem volt gond.Ja és mondta is hogy mit csináljak.Megkérdezi majd hogy volt e már nőgyogyinál. Én már oda fogok járni,mivel elpször is oda mentem.Nem fog fájni,csak kellemetlen lesz,kinos,és alig vártam kijöjjek. Vissza gondolva már nevetséges,és már tudom mire számoljak.Sok sikert!!
2008. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én első nőgyógyászom egy 70 év körüli dokibácsi volt, aki nyugdíj mellett fenntartotta a magánpraxisát. Na ő az ősz hajával olyan volt mint egy nagypapi. Tényleg az orvost láttam benne, nem a férfit. Azóta pedig szépen megtanultam, hogy a nőgyógyász benned nem a nőt nézi, hanem segíteni akar, és te se a férfit nézed benne, hanem az orvost.


Ne félj kitárulkozni előtte. Vele megbeszélheted ha gondod van a szexuális életeddel, vagy hogy milyen védekezési módszert ajánl neked. Hiszen ha egyszer terhes leszel, még az együttlétre alkalmas pózt is az orvosoddal beszéled meg.

2008. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!

első tanácsom: olyan ruhába menj,amit ha leveszed a nacid,meg a butyid,utába is takarja a feneked, én tunikába szoktam..és akkor nem olyan kellemetlen ott flangálni..sztk-ba ugy szokták h nővér behiv az öltözöbe, és mondja h vetkőzz le,vagyis doki elé már alulról csupaszul mész,fel kell feküdni az asztalra és kiterülsz mint a béka, és a doki vizsgálatkor mondja h lazulj el, amit persze nem tudsz naon,sőt erre a mondatra még idegesebb leszel...meglesi mi helyzet,kimész,felöltözöl és utána vissza be, és elmondja mi bajod,mit kell szedned stb..

jaa, és ha ár ott vagy kérj rákszűrést is, egy passzattal legalább meglesz az is...

2008. márc. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!