Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még nem voltam nőgyógyásznál...

Még nem voltam nőgyógyásznál soha. Nemi életet kb fél éve élek. Nem gáz ha még csak most megyek el dokihoz?

Figyelt kérdés

Igazából szégyenlős vagyok és igazán most tudtam rávenni magam :$ :( és felkészültnek érezni..

Nem fog leszidni a doki, hogy miért nem mentem előbb? Amúgy semmi panaszom nincs, csak rákszűrésre mennék.


2011. okt. 15. 15:12
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:

21:29

Ja és a 84% majd válaszol, ha akar...

2011. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
Nem csak fiatal vagy, hanem nagyon naiv es ostoba. Es latszik h nem volt soha semmi komoly bajod. A ferfiakon kivul...
2011. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:

Szia, én az első orvos hozzászóló vagyok.


Elhangzottak itt ilyenek, hogy "nem az életkortól függ a (méhnyak)rák". Nos, de. 35 éves korod előtt felesleges és PAZARLÓ dolog rákszűrést végezni. Azért mert "ingyen" megcsinálják, az nem jelent semmit, lehet hogy ezzel egy vérző fejű embernek nem jut kötszer vagy egy végstádiumú daganatosnak fájdalomcsillapító! Ez nem egy extra szolgáltatás az állam részéről, hanem egy komoly felelősségű döntés a te részedről, kérlek, mérlegelj, mielőtt meghozod! A másik fontos dolog: NEM ÉVENTE kell szűrést csináltatni. HÁROM ÉVENTE kell a szűrést csináltatni. Mindkét szűrési mód 91-93%-ban csökkenti az invazív méhnyakrák kialakulásának kockázatát (www.antsz.hu/baranya/egeszsegugy/Kezikonyv.pdf).


A másik dolog: a nőgyógyász kollégák nem gondolnak a szexuális vonatkozásokra, szerény véleményem szerint pont hogy inkább frusztráltak ilyen téren. Gondolj bele, hogy egész álló nap smegmás, mosdatlan, szőrös, gennyes, folyós, gombás, büdös péniszeket kell nézned és néha be kell nézni a húgycsőbe, aztán délután meg ki kell kaparni vagy szippantani egy élő, rángatózó kis sejtcsomót a másik hasából. Neked ettől megjön a nemi vágyad?

2011. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:

Hát sértegetsz azt látom...nem tudom miért, hiszen én nem bántottalak....

De azért egy két bölcs választ szívesen vennék tőled, hagy tanuljak, okosodjak...

1. "Perverz női nőgyógyászról én még nem hallottam!!!!

Lehet, hogy azért mert túl fiatal vagyok??


Ha találkoztál már ilyennel, vagy linked van róla, akkor kérlek küld el!"


Nem kaptam még mindig linket tőled.....


2. "Emellett meg borzasztó előítéleteid vannak, szerinted minden férfi nőgyógyász perverz és mindegyik szexuális tárgynak nézi a klienseit." ezt írtad TE! de hol állítottam én ilyet?????


3. beleolvastál??:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__22895..


Na most akkor te ezekkel nem törődsz, csak valamilyen felsőbbrendű "bölcsességgel" sértegetsz...miért?....

2011. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyetértek veled, de azért sajnos előfordulnak

"nem kívánatos" esetek és ezért gondolom én, hogy egy fiatal tini inkább menjen dokinőhőz, mert ott ilyenek nem fordulnak elő...

Nyilván a 70 éves 5x szült, plusz akikről írtál, ők nincsenek kitéve ilyen hogyis mondjam..véletlennek...

2011. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:

11:38

az általad írtakat a népegészségügyi ajánlásokkal is támogatni tudom:

[link]


2."A másik dolog: a nőgyógyász kollégák nem gondolnak a szexuális vonatkozásokra"

ez is igaz az esetek nagy többségében, de azért vannak sajnos ellenpéldák is.

pl:

most olvastam egy másik fórumon:


"Pl. egyik tanarno ismerosom mondta, hogy o eloszor 16 evesen volt nogyogyasznal es felallt az orvosnak, a lany meg borzasztoan erezte magat. Khm...kell ezt meg magyarazni? Nyilvan a 3 gyerekes 40 eves novel ilyen nem tortenik meg a nogyogyasznal."


2. valahol itt olvastam a nőgyógyászról, aki lebukott (nem tudom hogyan..) hogy több ezer fényképet készített a pácienseiről. (gondolom a fiatalabbakról)


Talán az ilyen eseteket lehet elkerülni a női doki választással?..?

2011. okt. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:

Azért ez nem kicsit különös, hogy a "zaklató" orvostól félsz, de attól mondjuk nem, hogy valaki durván megvizsgál, ami baromi fájdalmas (női nőgyógyászoknál már többször jártam így), vagy esetleg orvosilag csapnivaló, de mellett megértő és kedves néni.

Nem tudom, hogy személyesen hol vagy érintve a témában, hogy esetleg valaki bántalmazott valaha valamilyen formában, mert borzasztó erős érzelmekkel reagálsz a témát illetően. A belinkelt dolgok pedig ne haragudj csak állítások, amit vagy elhiszek vagy nem.


A reális az, ha az ember keres egy megbízható orvost, akinek jó híre van, esetleg az anyukája ismeri, évek óta hozzá jár stb. Ebben az esetben szinte kizártnak tartok bármiféle perverziót.

Az, hogy jelenleg kamaszodsz, szégyelled a tested, még gondjaid vannak a nőiségeddel és félsz a férfiasságtól szubjektív dolgok, kóros esetben ha ez gátolja a hétköznapi életet, pszichológust javaslok.

Azt azonban, hogy ilyen kő kemény előítéletekkel legyél, ami esetleg még az egészséged rovására is megy adott esetben (pl szar a női nőgyógyász valahol, vagy esetleg nincsen és inkább nem mész el), nagyon nagyon problémásnak tartom és veszélyesnek is.

2011. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
Kedves orvos válaszoló! NEm kötekszem, csak érdeklődöm: ha tényleg elég 3 évente méhnyakrák szűrésre járni, akkor miért madzagolja az orvosom a lelkemre mindig, hogy egy év múlva látni akar? 28 vagyok, és sztk-ba járok, nem fizetek érte. Vagy nem egységes erről az álláspont?
2011. okt. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

Sajnos saját tapasztalatból beszélek amikor ezeket a sorokat leírom.

Volt egy osztálytársam akinek volt egy nővére 17 éves volt,amikor rosszul lett,és méhnyakrákot állapítottak meg nála.Már a kemo sem segített,és rá 1 év múlva az iskola ott volt a temetésén.Anno annak idején azt mondták,hogy ez várható volt a lánynál,mert a rák hajlama örökölhető,és az anyukája is rákban halt meg..Mivel az én családomban nem hallottam rákról így nem is gondoltam,hogy én az lehetek.

20 évesen megszültem a fiam,majd 23 évesen amikor azt hittem újra terhes vagyok jött a sokk.Kiderült,hogy petefészekrákom van.Mindkét petevezetékemet kivágták,így soha nem lehet több gyermekem.De élek,és ma már elmondhatom,hogy egészséges vagyok.De 23 évesen azt hittem egy világ omlik össze amikor az orvosom szépen,nyugisan,finoman közölte a diagnózist.

Hogy nem lehet 35 év alatt rákos az ember?? Ez butaság!

Én hónapokig amíg a kórházban feküdtem sok fiatallal ismerkedtem meg akiket szintén rákkal diagnosztizáltak. Volt olyan fiatal lány is bent aki éppen terhes volt,amikor észrevették,hogy méhrákja van..Volt egy 19 éves lány aki mellrákkal szenvedett..

A rák nem válogat.Neki mindegy hogy 17 vagy 39 éves vagy.

Sajnos annak gyerekek is akik rákosok..Nincs életkorhoz kötve.Bizony tévedés azt hinni,hogy a gumi vagy az hogy nincs tünet akkor már egészségesek vagyunk.Nekem sem volt tünet,és a sok beteggel akikkel volt időm beszélgetni,a legtöbbnél nem volt tünet.

Ezért kell elmenni orvoshoz,hogy időben észrevegyék a bajt,és időben tudják kezelni..Higgyétek el az ember élete nagyon rövid,és kár lenne ha egy rák megrövidítené még jobban,csak mert azt hisszük 35 év alatt nem érhet minket ilyen baj.

38/N

2011. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

11:28


"valaki durván megvizsgál, ami baromi fájdalmas (női nőgyógyászoknál már többször jártam így)"


hát a korábbi bejegyzés pont egy férfi nőgyógyászról szól aki baromi fájdalmasan vizsgált és nem egy női dokiról...


ha téged valamiért a női dokik szoktak baromi fájdalmasan vizsgálni, akkor menj a férfiakhoz!!! eszedbe ne jusson női dokihoz menni!!!

2011. okt. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!