Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még nem voltam nőgyógyásznál...

Még nem voltam nőgyógyásznál soha. Nemi életet kb fél éve élek. Nem gáz ha még csak most megyek el dokihoz?

Figyelt kérdés

Igazából szégyenlős vagyok és igazán most tudtam rávenni magam :$ :( és felkészültnek érezni..

Nem fog leszidni a doki, hogy miért nem mentem előbb? Amúgy semmi panaszom nincs, csak rákszűrésre mennék.


2011. okt. 15. 15:12
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
Nem, én valóban nem a nemek szerint mérlegelek , hanem sokkal fontosabb szempontok szerint. És ezzel így voltam tizenévesen is. Majd csak benő a fejed lágya... addig is reméljük, hogy nem fogod megszívni...
2011. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

11:28


"A belinkelt dolgok pedig ne haragudj csak állítások, amit vagy elhiszek vagy nem. "


De akkor miről irsz?... és mire vélaszolsz?...

2011. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

9:07

Mindenki a számára legfontosabb szempontot teszi az első, a második és igy tovább ..helyre amikor orvost vélaszt.

De ez természetesen nem azt jelenti, hogy

pl. férfi orvost választok, vagy esetleg orvosilag csapnivaló, de mellett megértő és kedves nénit, ahogy irtad. Ez a kérdés is nem vagy, hanem ÉS kapcsolatban merül fel, vagyis dokinénit, aki nagyon jó és nagyon empatikus.

Amikor te választasz, nálad is vannak "fontos" és kevésbbé annak tünő szempontok, pl:

ha te Zalaegerszegen laksz, akkor nem valószinű, hogy Nyiregyházára elmennél egy számodra nagyon kedves és empatikus, kiválló férfi orvoshoz, ugye?

Vagy: nagyon jó, szimpatikus nőgyógyihoz sem biztos hogy járnál, akinél egy vizit 50 eFt.

és folytathatnám a sort.


Az eredeti kérdéshez visszatérve, az ideális az lenne, ha

kérdező találna egy:

1. nagyon megértő

2. jó szakember

3. női doki

4. nem túl drága, sőt inkább SztK

5. nem túl idős, a későbbi szülésre gondolva

6. nem túl messze a lakhelyemtől

stb..stb

nőgyógyászt.


A sorrend nyilván mindenkinél változhat...


És nem egymást kizáróak a feltételek, hanem lehetőleg mindegyiknek feleljenek meg.

2011. okt. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg kérlek, nem igazán értem miről vitatkozunk, szerintem bölcsebb lenne befejezni. Érzelmekkel amúgy is kár vitába szállni, az látszik, hogy szubjektíven érzelmileg érintett vagy, ami torzítja a valóság megítélését.

Bizonyára vannak beteg emberek, akár orvosok is ezt nem vitatom. A többség biztosan nem ilyen, mert nem kockáztatná a kenyerét, jövedelmét.

A másik az, hogy az interneten nagyon sok jót is, de balgaságot is lehet olvasni, annál már öregebb vagyok, hogy mindent megegyek, amit leírnak. (kivel mi történt stb)

Elhiszem, hogy kamaszként még nincsen élettapasztalatod és azt sem tudod még kiszűrni, hogy mi a valóság és mi a hisztériakeltés.

Én tényleg azt tudom neked javasolni, hogy menj ahhoz az orvoshoz, akiben megbízol, ha csak a nőneműekben bízol meg, akkor kívánom, hogy sikerüljön találni egy jó szakembert ebből a kategóriából. Mivel sokkal kevesebb a női nőgyógyász, mint a férfi, ezért nehezebb dolgod lesz.

Ez a döntés személyes magánügy. Bizonyára mivel ennyire megérint a dolog, megvan rá az okod. Nem internettéma, hogy mi ez az ok.

Attól viszont komolyan óvnálak, hogy pánikot kelts és esetleg lebeszélj nőket vizsgálatról azért, mert nem nő a nőgyógyászuk. Nagyobb az esélye, hogy az utcán hazamenet zaklassanak, mint az, hogy az orvosi rendelőben éld át ugyanezt. Majd ahogy idősödsz és többször leszel kénytelen orvost látogatni remélem, hogy megnyugszol.

Én nem vagyok már mai csirke, sok orvosnál megfordultam, férfinál nőnél egyaránt, de még sohasem ért kellemetlen élmény férfinál ilyen tekintetben. Női orvosnál viszont ért már durvaság, ami alapján szintén balgaság általánosítani hogy minden nő durván vizsgál. Egyszerűen nem volt szerencsém akkor. Bár ha beszélgetsz szülésznőkkel (talán érdemes lenne, mint a neten pánikolni), akkor el fogják mondani nagy általánosságban, hogy ők bizony jobban szeretik a férfi orvosok szülésvezetését.

Nem kell nekem hinni, komolyan (majd az idő igazol:)és tényleg az a legfontosabb, hogy ha kell elmenj az orvoshoz, ahhoz, akiben megbízol.

2011. okt. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

9:55

1.

"Bocsáss meg kérlek, nem igazán értem miről vitatkozunk, szerintem bölcsebb lenne befejezni. Érzelmekkel amúgy is kár vitába szállni, az látszik, hogy szubjektíven érzelmileg érintett vagy, ami torzítja a valóság megítélését. "


Hát akkor MIÉRT vitatkozol??

Vagy más ne irja le a véleményét csak te?...


2.

"Attól viszont komolyan óvnálak, hogy pánikot kelts és esetleg lebeszélj nőket vizsgálatról"


Hol olvastál ilyet, hogy lebeszélnék bárkit is vizsgálatokról???? Vagy csak hatáskeltés ez is?


3.

"ha beszélgetsz szülésznőkkel (talán érdemes lenne, mint a neten pánikolni), akkor el fogják mondani nagy általánosságban, hogy ők bizony jobban szeretik a férfi orvosok szülésvezetését."


Megfogadom ezt a tanácsot is, és ha odakerülök majd, elötte fogok beszélgetni velük, természetesen.


Jut eszembe, találkoztál már férfi szülésszel, vagy bábával? Miért csak orvosból van férfi?....


Egyébbként, az interneten találhatsz női nődokikkal interjut, akik viszont azt állitják, hogy ők NŐI orvoshoz járnak. (Csak tudják mit tesznek, gondolom én...)

2011. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
Jaj kisangyalom... tényleg búcsúzom tőled... nem ment át semmi...vigyázz magadra!
2011. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:

75%-osnak


"Attól viszont komolyan óvnálak, hogy pánikot kelts és esetleg lebeszélj nőket vizsgálatról azért, mert nem nő a nőgyógyászuk."


Hol olvastál ilyet???????

2011. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

75 százalékosnak


Ne haragudj, tényleg nem akarlak bántani a legkissebb mértékben sem, de nem igazán vitatkoztál, egyetlen érvre, kérdésre sem válaszoltál, amiket itt irtak...

2011. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

Dehogy "gáz" ha csak most mész el dokihoz, nem fog mondani semmit!!

A rendszeres nemi élet megkezdése után 1 évvel már "illik" elmenni...

2011. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

Szép nyugodtan keress egy dokit magadnak, nincs hova sietned, ne kapkodd el!! Gondolj arra is, ha beválik a doki akkor meg kell tartani és szülni is nála lehetne esetleg.

Ha szégyenlős vagy, az szerintem teljesen normális, a nagy többség az! Keress női dokit, ráérsz ne kapkodj!

Ha majd találtál és voltál, akkor jelentkezz!

2011. okt. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!