Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma a második napja hogy ez...

Ma a második napja hogy ez történik velem, hazaérve a suliből leülök a vécére és látom az alsómon hogy sárga színű, kis folyadék folyt belőlem. Mi lehetett? Mi történt velem? Más is volt már így?

Figyelt kérdés

De nem vizelet, az biztos hisz a szagja sem olyan volt, meg azt éreztem volna

A suliban is ha lefele hajoltam éreztem kissé a szagját, de nem olyan erősen

Tegnap is így volt, nem tudtam mit csináljak és ma szintén

Kezdek félni...

Ha ez számít valamit, menstruálok már két éve, meg olyan peteérésem is szokott lenni (azt hiszem így nevezik), arra gondolok, hogy a menstruáció utáni 14 15 napon jön, na olyan is volt már, de ez most nem az, hisz nem is olyan és nincs is ott az idő ... Menstruálnom 15ke fele kell

Kérlek segítsetek, hisz nincs más aki segíthetne nekem



/Egy kétségbe esett 14 éves lány\\


2009. máj. 6. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát meg lennék lepve, ha azt mondanák fehérfolyásod van és ezzel a probléma meg is van oldva, mert aki már menstruál annak ezzel illet volna találkoznia és tudnia és kellene, hogy mit észlel. Látatlanba azonban mégis erre tippelek. Ha ige, így van aggodalomra semmi ok, mert a folyás a hüvely öntisztitó folyadéka, olyan mint a szájban a nyál, fülben a fülzsír, szemben a könny, orrban a takony.

Ameddig a szaga nem bűzös, az állaga nem kezd a túróhoz hasonlatos lenni, illetve nem viszket a szeméremtested és a hüvelyed, addig a tisztasági betét viselésén kívűl nincs más teendő vele.

Ha a fent említett tünetek jelentkeznének nőgyógyász szakorvoshoz kell fordulnod.

De egy nagyon fontos dolgot el ne fellejtsünk! Édesanyáddal meg kellene osztanod a problémádat, mert még nélküle te egyedül ne is nagyon menj gyermeknőgyógyászhoz!

Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hüvelygomba vagy fertőzés.

Ha viszket és kellemetlen szagú meg hasonló akkor lehetséges ez van a háttérben.

Ilyenkor nőgyógyászhoz kell menni, vagy esetleg patikában kérhetsz rá valamit, de az nem biztos, hogy segít mert lehet neked nem az a bajod pontosan.


Amit tanácsolni tudok: használj tisztasági betétet (pl. carefree azok nekem mindig beváltak) és várj pár napot még. Ha nem múlik egyáltalán akkor mindenképpen orvoshoz kell menned. Illetve ha súlyosbodik akkor is amint lehet.


Nem kell félned, csak megnéz odalent a nőgyógyász és mintát vesz, az sem fáj csak abból az sárga anyagból egy mintát levesz és megvizsgálják és megmondja mi a gond.


Gondolom még szűz vagy. Ilyet elkaphatsz bárhogy, pl. suliban ha leülsz a wcre. Vagy ha ideges vagy esetleg egészségtelenül táplálkozol vagy nem szellőzik eléggé ott lent, mert pl. műszálas a fehérneműd stb. szóval ez bárkivel megeshet.


Ha nem múlik el és kellemetlenebbé válik akkor sajnos nem tudod kikerülni az orvost.


De ilyen sárgás dolog nekem is szokott lenni mensi előtt több nappal és egyre több és a végén már kissé tésztaszerű stb. mielőtt megjön.

Ez normális. Nem tudom pontosan neked milyen, de mindenképpen várj, hátha nincs is semmi komoly.

2009. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ja és jobbulást kívánok :)
2009. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát előszőris köszönöm a válaszokat

Az utolso válaszolóhoz: nekem is ilyenszerű, és 10 napra vagyok a menszitől, meglehet hogy az?

Viszketni nem viszket

De viszont tudom hogy van az a fehér folyás, jól tudom hisz nekem is van/volt, de annak nem volt szagja, ez viszont egy picikét szagosabb, de ugyanúgy néz ki végülis


Tudom hogy anyukámmal kellene ilyet megbeszélni csak az a baj hogy vele nem lehet, ha a sok dolga közbe szánna is rám pár percet akkor azt mondaná nekem hogy tini vagyok és azért vannak ilyen változásaim, biztosan ez lenne, hisz a mellemen is mikor striák jöttek elő én nagyon megijedtem, ő csak azt mondta hogy nem tudja mi az de orvoshoz nem megyünk biztos elkarcoltam

Később az unokatestvéremtől megtudtam a dolgokat hogy stria és hogy mitől van

Szóval anyum kizárható

Apám pedig, hát ő jóformán itthon sincs

Ezért fordultam ide, mert nincs hol megkérdezzem


Köszönöm még egyszer a válaszokat, remélem csak az a kis folyáska mert jön a menszi, de várok pár napot és ha nem véltpozik vagy neadjisten súlyosbodik akkor anyum elé állok és megmondom neki hogyha nem segít megyek magamtől, de nem akarok magamnak se rosszat azért

Köszi még egyszer

2009. máj. 6. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor lehetséges, hogy semmi gond nincs csak a menstruációd miatt van most ez a dolog.

Én már sok éve menstruálok, de nekem sincs ilyen mindig, szóval amikor eleinte volt én is meglepődtem. De szerintem ez normális, mert nincs semmi egyéb panaszom, és mindig el szokott múlni.

Használok tisztaságit és akkor nem kellemetlen a szaga sem. Azt nem árt 3-4 óránként cserélni vagy legalább naponta 2szer, 3szor, attól függ mennyire súlyos a helyzet.


Megértelek az én anyukám is ilyen. Ha van is rám ideje vagy nem vesz komolyan vagy ha esetleg véletlenül mégis akkor sem tud semmit, tehát nem vagyok vele kisegítve :)))


És nyugi, nekem is tiszta stria mindenem a mellem is :)


Szerintem mivel nem viszket nincs okod aggódni.

Várd meg még megjön a mensi aztán ha utána is ilyen lesz nem a normális folyás, vagy ami szokott neked lenni akkor érdemes megnézetni mi okozza.

De amikor nekem ilyen van nekem is sárgás színű és olyan kissé undorító nyúlósabb. Hát szóval elég érdekes, de nekem azt mondták ez normális dolog.


Ja és jól tetted, hogy feltetted itt a kérdést, ez az oldal erre való és fontos, hogy valakitől tanácsot kérjen az ember.


Minden jót, szia.

2009. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Nagyon megnyugtatott :)

Ma is volt egy kicsi és pont úgy döntöttem, megvárom azt a kis idõt megjön a menszi s ha azután is így lesz akkor fordulok orvoshoz

Köszi :)

2009. máj. 7. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!