Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nőgyógyászhoz készülsz,...

Ha nőgyógyászhoz készülsz, akkor szoktál alul borotválkozni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, még nem voltam nőgyógyásznál, nem menstruálok, nincs nemi életem. Nem vagyok tisztába ezekkel a dolgokkal és lenne pár kérdésem:


1. Mit csinál ott lenn veled?

2. Nyúlkál?

3. Eleinte nem voltál szégyenlős?

4. Mikor kell először elmenni nőgyógyászhoz?

5. Milyen időközönként mész?

6. Nem csikiz?


Ha van még amit nem kérdeztem, de jó lenne tudnom, kérlek, azt is írd le! Köszönöm.


2011. nov. 4. 18:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

19:07 és 19:10-es vagyok.


Azért szerintem kicsit durva a 35 éves válaszoló írása. Komolyan mondom nem értem miért kell elrettenteni egy fiatal, 14 éves lányt a vizsgálattól. Ilyen kommentek után meg csodálkozunk, hogy mennyi nő hal meg méhnyakrákban, mert nem mernek orvoshoz menni.


Igen, vannak szar, lekezelő, tapintatlan orvosok. Én is találkoztam már ilyennel, és még rajtam kívül biztos jó páran. De nem lehet úgy állni minden orvoshoz, hogy "na ez is biztos egy szemét alak, inkább el se megyek".


Tudod mi a titok? Olyan orvoshoz kell menni, akit ajánlanak. Kérdezd meg anyukádat, a nő ismerőseidet, barátnőidet, hogy tudnak-e vkit, aki megbízható, kedves és óvatos. Ha nem tudod senkitől megkérdezni, akkor ott a net, keress rá az orvos nevére fórumokon, biztos írnak róla vhol. Az én orvosom pl. egy tündér, kedves, óvatos, figyel rám. Én pl. szívesebben megyek nőgyógyászhoz, mint mondjuk fogorvoshoz...

2011. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Szia kedves nekem írt Hozzaszolo!

1.

Szerintem amikrol irsz, nem tartoznak ide.

A kislany mostani helyzeterol kerdez, es mostani helyzeteben nem kell neki nogyogyaszhoz mennie egyaltalan, és az en elettapsztalatom az, amit 10 ev alatt sikerult csak osszegyujtenem sajnos, hogy


egeszen addig nem kell mennie (se neki se masnak), amig nincs petefeszekkel vagy méhnyakkal kapcsolatos baja.

Egyszeruen NEM a nogyogyaszatra tartozik a fertozes, es amig nem él nemi eletet es nincs fertozese, a kozelebe sem kell mennie ilyen szakrendelesnek.

Csak ehhez 10-15 ev FELNŐTT TAPASZTALAT es infogyujtesi kör kellett orvossá lett volt osztalytarsaimtol, urologusoktol es bőrgyógyászoktól, és nőgyógyászati konferencikról származó durva kijelentésekről (tisztelt kollégák, ugye tudjuk, hogy mi valojaban egészséges embereket "kezelünk"...), hogy megtudjam, és kikerekedjen a kép. Mert szándékosan téves infot nyom a nőgyógyászati szakma, ez az igazság, és a köztudatban is az ő infójuk kering, az igazsag helyett. Tehat az igazsag, hoyg se szuzen, se fertozessel NEM a nőgyógyászatra kell menni.

Amiről Te írtál, az már csak akkor kerul szóba, ha valaki nem szűz, és nem fertőzés a panasza.


2. Anyukam altal ajanlottnal kezdtem egy orszagosan legjobb hiru korhazban (Rókus) gombas fertozessel, es 4x valtottam, mert mindnel rossz tapasztalatom volt, ugyanis 8 honap alatt nem birtak kikezelni egy gombas fertozesbol, hanem 3 ujat elkaoptam, 8 honapra ra mar véreset pisiltem, mert átterjedt a fertozes a holyagomra, igy kerultem az urologiara, és ott is hallottam szép történeteket.


35N

2011. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%

Igen szerintem sem helyénvaló amit a 35 éves hölgy írt.

Én sztk-ba jártam 16 éves koromtól, a terhességem alatt végig, ügyeletesnél szültem, jártam néha ügyeleten is a durva felfázásaim miatt és soha sehol nem ért semmi atrocitás, nem fertőzött meg a doki, amit amúgy miért is tenne? Ja, és soha nem adtam senkinek hálapénzt, és mindig emberként bántak velem. Ne vegyük már el a fiatalok kedvét az orvoshoz járástól. Persze nem kellemes dolog, de nem is olyan rémisztő, mint ahogyan sokan beállítják.

31/N

2011. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

35N:

Úgy látom azt a mondatot sikerült kikerülnöd, hogy véleményem szerint ha a kislánynak nincsen panasza, akkor jelenleg teljesen felesleges orvoshoz mennie. Ugyanis ezt is leírtam. Szerintem elég részletesen kifejtettem, hogy mikor kellene orvoshoz fordulni.


És tudok különbséget tenni az urológiai és a nőgyógyászati problémák között. Sok itt válaszolóval ellentétben én nem szoktam nőgyógyászhoz küldeni azokat, akiknek fáj, mikor pisilnek, vagy éppen véres a vizeletük, mert tudom, hogy nem oda tartozik.

Sőt, esetleges nemi betegséggel is nemi beteg gondozóba küldöm az embereket leginkább.


De egy hüvelygomba elsősorban a nőgyógyászra tartozik. Mit is kezdene vele egy urológus, mikor az a KIVÁLASZTÓ szervrendszer betegségeivel foglalkozik?

Volt már bakteriális fertőzésem és hüvelygombám is, és bizony az orvosom egyetlen gyógyszerrel ki tudott kezelni, mert kenetet vett, és megnézte azt, hogy mi is a probléma, nem csak vaktában írogatta a kenőcsöket, kúpokat, antibiotikumokat, hanem célzottan.


Nyilván ha vkinek visszatérő fertőzése van, vagy az orvosnak nem sikerül kikezelnie, akkor jobb, ha elmegy nemi beteg gondozóba, hátha ott kezdenek vele vmit.


De a kezelés minősége nem az orvos szakterületén múlik ilyen eseben, hanem az orvoson. gy jól képzett, alapos nőgyógyász ki tudja kezelni a pácienst. Vagy ha nem, akkor tudja, hová küldje.

2011. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
46%
Húha én azon akadtam fenn amit ez az okos 35 éves írt.A borotváláshoz valamilyen kémiai szer (szappan) szükséges és az rossz!???? Fürdeni ezek szerint nem szoktál??
2011. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként sem adnék olyan valaki okoskodására aki már elkapott mindenféle fertőzést.Én szőrtelenítek rendszeresen mégsincs semmi bajom....
2011. nov. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
43%

44%os: Bár én vitatkoztam a 35 éves hölggyel, azért van, amiben igaza van. És ez a szőrtelenítéssel kapcsolatos álláspontja.

Szappannal nem ajánlott a nemi szervet mosni, mert felborítja a hüvely ph-ját. Víz illetve intim lemosó kell. Orvosom szerint tökéletesen elég a tiszta víz, mivel a hüvely tisztul magától.


A szőrtelenítés pedig tényleg nem éppen egészséges.

2011. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
kössz a normális válaszokat, és nem kértem vitatkozást. na de mindegy is, legalább tudom mi történt a 35 éves nővel. én mondjuk rendes szappannal szoktam megmosni. nagy gond ha nem használok rendes intim lemosót vagy mit?
2011. nov. 4. 21:22
 19/25 anonim ***** válasza:
Én tusfürdőt használok, semmi bajom tőle. Bár a hüvelyhez a szappan sem ér hozzá, mivel nem belül mosod, hanem kívül, így nem igazán értem, hogy miért gond a tusfürdő/szappan. Ezeket az intimlemosókat pénzlehúzás céljából találták ki, igazából nem sok hasznuk van.
2011. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
A nőgyógyászt nem érdekli milyen a puncid, és Te nem lány vagy számára, hanem egy beteg EMBER akit neki meg kell gyógyítani!!!
2011. nov. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!