Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik fogyókórás fogamzásgátló?

Létezik fogyókórás fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Neten a Belarát hozta fel, de rákattintva az oldal nem található, többi linkben pedig nem volt értelmesnek tűnő gondolat.


Tri-Regolt szedtem, nem volt vele bajom, utóbbi időben ráfogtam a gombásodásra való hajlamot,így abbahagytam. A napokban akarok bejelentkezni a magán nőgyógyászhoz, de előtte tájékozódok gyógyszerek terén..


Van olyan foggátló, aminek étvágytalanság a mellékhatása? Jól jönne:D


2011. nov. 8. 12:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

1. Nincs olyan fogamzásgátló, amitől kifejezetten fogyni lehet, vagy csökkenti az étvágyat. De minden egyes tablettánál ott van a lehetséges mellékhatások között a fogyás is. Ez nem a tablettától függ, hanem a TE szervezetedtől. Így a doki sem fogja tudni előre megmondani, hogy neked épp milyen mellékhatásod lesz tőle.

Egyébként szerintem lényegesen többen híznak tabletta mellett, mint ahányan fogynak tőle.

(Egyszer csináltam egy felmérést: 50 nőből 16-nál volt étvágynövekedés/hízás, 3-nál fogyás).


2. Állítólag a drospirenon tartalmú tabletták (Yasminelle, Yadine) vízhajtó hatásúak, emiatt mérséklik a testsúlygyarapodást (állítólag a többi pont, hogy vizet köt meg). Viszont cserébe ezek mellett a legnagyobb az esély a trombózisra.


3. Hüvelygombásodást szintén minden tabletta okozhat, ez is tőled függ, nem a tablettától. Nagy vszínűséggel mással is ugyanilyen probléma lesz.


4. A tablettán, óvszeren, injekción, spirálon és megszakításon kívül is van még lehetőség.

Pl. pesszárium spermiciddel együtt használva olyan hatásos, mint az óvszer. Egyik fél sem érzi, és nem avatkozik bele a normális működésbe.

Vagy ott vannak pl. a spermicidek, amelyek önmagában nem megbízhatóak, viszont megszakítással együtt vagy pesszáriummal alkalmazva jó hatásfokúak.

2011. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nagy pacsi az előttem szólónak. Kell ennyi mellékhatás?
2011. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én a Belarától gombásodtam állandóan, azután abbahagytam. Később olvastam, hogy ezzel a gyógyszerrel hererákos férfiakat gyógyítottak...no comment.

Beszéld meg a védekezési lehetőségeket azzal a dokival, akit ajánlottam. :)

2011. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!