Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem foglalkoznak a...

Miért nem foglalkoznak a menstrucáiós problémával érdemben a nőgyógyászok, ha nem most szeretnénk gyereket?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán jön meg a menszeszem. Már voltam 9 orvosnál (sztk-ban és magánnál is, mások által istennek tartott dokinál, mások által utált dokinál), de mindenki azzal elintézte a dolgot, hogy szedjek fogamzásgátlót, az rendezi. Annyit sikerült elérnem, hogy az egyik magándoki elküldött hormonvizsgálatra, ahol az össze hormonom stimmelt (az az 5, amit megnézetett, de mindegy). Most már a fogamzásgátlóval sem rendszeres a menstruációm. Vagy meg sem jön, amíg szedem, vagy folyamatosan beteg vagyok. Erre az az orvosok reakciója, hogy írnak fel másféle gyógyszert. Amikor meg mondom, hogy nem szeretnék fogamzásgátlót szedni, inkább keressék meg az okát a bajomnak, akkor meg azt mondják, hogy mivel nem most szeretnék gyereket, csak 3-4 év múlva, ezért felesleges vizsgálódni. De én nem érzem ezt feleslegesnek. Valami biztos nem stimmel, mert ha minden klappolna ott bent, akkor 28 napos ciklusaim lennének, nem pedig 128 naposak, nem nőne bajuszom, nem lenne szőrös a mellem stb. Mit tehetnék, hogy végre valaki komolyan vegye a problémámat? Már kértem, hogy utaljanak be endokrinológiára, mert biztos valami hormonális oka van, de mindegyik orvos azt mondta, hogy felesleges. De ez nem csak az én tapasztalatom, hogy így bánnak a még gyereket nem akaró, de rendszertelenül menstruáló nőkkel, hanem több barátnőm is hasonló cipőben jár. De olyan szörnyű ez a bizonytalanság. Mi van, ha nem lehet majd gyerekem azért, mert nem kezdték el időben kezelni a problémát? Ha egy betegséget nem kezelnek, akkor az csak rosszabb lesz, én legalábbis mindig ezt halottam. De már belefáradtam, hogy orvostól orvosig járjak, tegyem szét a lábam, könyörögjek, hogy mondják már meg mi a bajom, majd megkapom a ne foglalkozzak ezzel választ, mert ez lelkileg is megterhelő. Gyűlölöm újra meg újra meglátni a szemekben a megvetést, hogy mit okoskodok én itt, és megkapni azt a választ, hogy valami baj tényleg van, de nem kell vele foglalkozni. Volt olyan doki, aki azt mondta, hogy örülnék, hogy van ilyen bajom, mert így tuti nem leszek terhes, amíg nem szeretnék babát, mert szerinte nincs is peteérésem. Hát köszönöm szépen. Mit tehetnék még?
2012. jan. 2. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Baromi jó kérdés. Még ha az sztk-s nem foglalkozik vele, mert nincs pénz a vizsgálatokra....na de egy magándoki?


Egyébként együtt érzek. Nekem a dokim rendes, megpróbálja az okot kezelni, nem is adott tablettát, de így sincs rendben a dolog. Egyszerűen nem tudják helyrehozni.


Sajnos szerintem a legtöbb ilyen betegséget egyelőre nem tudják hatékonyan kezelni. A kezelések pedig csak rövid távon használnak, ezért akkorra időzítik, mikor az ember babát akar.

Pl. nekem PCO-m van, nincs peteérésem, magas a tesztoszteronom, ami miatt tök szőrös vagyok.

Az endokrinológus azt mondta, hogy ha babát akarok, feltehetőleg műtétre lesz szükség. Viszont ha jól tudom a műtét is csak ideig-óráig jó, azaz most hiába csinálnák meg, ha 5 év múlva akarok csak gyereket, akkor nem ér semmit az egész.

2012. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lenne ha minden nap meginnál 1-2 csésze cickafark teát? Nem tudom,de állítólag használ rá. Amúgy simán is lehet kérni időpontot endokrinológiára nem?
2012. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!