Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség 13. hetében bekövetk...

Terhesség 13. hetében bekövetkezett burokrepedést és magzatvíz elfolyását követően összeforrhat a burok, és születhet egészséges baba?

Figyelt kérdés
A repedést követő 4. napon még erős szívhang tapasztalható. Magzatvíz szivárgás, ha van, nem jelentékeny.
2012. jan. 11. 11:22
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jól. A reggeli uht-n nem látszott, hogy több lenne a víz, és habár a baba jól van, és szépen fejlett, a dokim szerint csoda lesz, ha megmarad. Plusz attól az öt perc sétától a parkolótól a kórházig újra felszakadt a burok, és azóta megint folydogál a víz. :-( Minden esetre én haladékot kértem jövő hét péntekig, ha addig nem vetélek el, és a burok sem kezd telődni, akkor sajnos művi úton kell befejezni a történetet. De én hiszek a csodákban, és Istenben, szóval amíg élünk remélünk. :-)

A cikk írójával sikerült felvennem a kapcsolatot, ő szintén megerősített abban, hogy 1-2 hétnél tovább nem húzhatja víz nélkül, de annyit érdemes várni, ha amúgy életképes.

2012. jan. 13. 19:10
 12/34 anonim ***** válasza:
Sajnálom... De azért bízom Veled együtt a csodában! Avokádót próbálj enni minden nap legalább egyet, hátha... Még a gesztenyéről mondják azt hiszem, hogy szintén serkenti a magzatvíz termelődését. Jelentkezz majd, hogy mi lett! A hit sokat segít, még akkor is, ha mégsem lesz csoda. De tiszta szívemből kívánom, hogy legyen!!!!
2012. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
És ha életképes, de nincs víz, nem lehet Nálad megpróbálni ezt az amnioinfúziót? Vagy erről nem beszéltél a cikkíróval?
2012. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
sajnos nem túl jól, a magzatvíz nem termelődött vissza. A dokim szerint itt már csak a csoda segíthet. Én minden esetre várok még egy hetet, mert úgy tudom, két hét víz nélkül még kiheverhető. A pici amúgy jól van, forgolódik abban a kis megmaradt tócsában, ami annyi, mintha mi a lábáztató vödrünkben próbálnánk megfürödni. A szervei működnek, de a tegnapi kórházas séta miatt megint felszakadt a burok, és kicsit megint szivárgott az az amúgy is semmi víz. Mindegy, péntekig még bármi történhet, bízom a csodában és Istenben. :-)
2012. jan. 14. 08:47
 15/34 A kérdező kommentje:
hopp, azt hittem, tegnap nem ment át az üzi. Szóval az infúzió az én helyzetemben nem megoldás, mert így is nagy a vetélés kockázat a hematóma miatt, és a terhességem is még nagyon fiatal. Amúgy az I-es számú nőgyógy. klinikán is csinálnak ilyet, ha valakinek netán szűksége lesz rá.
2012. jan. 14. 08:51
 16/34 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Mi újság Veletek?
2012. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Mi újság?
2012. jan. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést, egyenlőre még megvagyunk így együtt. A legutóbbi (pénteki) ultrahangon látszott némi magzatvíz többlet, és a pici még mindig nagyon aktív, és makk egészséges volt, ami miatt az orvosom (hogy levegye a vállamról a döntés terhét) elkűldött genetikai ultrahangra. Beszéltem telefonon az ajánlott doktornővel, aki csak jövő hét szombatra adott időpontot, mivel szerinte, ha a vízhiányt nem genetikai probléma okozta (és azt kizárhatjuk), akkor maga a hiány ténye még nem okoz magzatkárosodást ilyen rövid idő, és ilyen fiatal terhesség esetében, ezért jobb, ha kimarad egy hét két uht között, hogy lássuk, mi változik. Szóval ő így látatlanban semmiképp sem sürgetne abortuszt, mert szerinte ebből még lehet egészséges terhesség, ha adunk neki időt. Szóval továbbra is fekvés, magnézium és csodavárás. De legalább már tudom, hogy van remény.
2012. jan. 22. 11:03
 19/34 anonim ***** válasza:
Jaj Istenem, de örülök a híreknek! Nagyon szorítok értetek!!!!
2012. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Szia! Ha igaz, ma van a genetikai uh. Mizujs? Ugye minden rendben? Úgy izgulok értetek...
2012. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!