Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S. Felfázás. Mit tegyek,...

S. O. S. Felfázás. Mit tegyek, hogy megelőzzem a bajt?

Figyelt kérdés
A történethez tudni kell, hogy kb. 3 hete volt életem első felfázása, ami felment a vesémre is, 39fokos lázzal feküdtem majdnem egy hétig. Cifrant kaptam a dokinénitől, ami rendbe is tett. Ma reggel megjött a havim, viszont ez a fájdalom nem olyan, mint amilyen szokott lenni ilyenkor. :( Ez a felfázás eleji fájdalomra emlékeztet. Belenyilall a hasamba és kisugárzik végig a hüvelyem felé. Lehet ismét sikerült felfáznom is a menstruáció mellé. :( Olvastam, hogy meleg kamillás fürdőbe kell beülni, viszont így menstruáció mellett nem tudom, hogy ez jó ötlet-e. :/ Tőzegáfonya kapszulát szedek, iszom a grapefruitmag cseppet és szedek multivitamint. Ezen kívül mit tehetnék még, hogy ne legyen nagyobb baj? Nem szeretném, ha ismét rámenne a vesémre. :( Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 15. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
megelőzni rengeteg folyadékbevitellel és C-vitamin szedéssel lehet...+ ügyelsz a higiéniára
2012. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Azok mellet, amit az első válaszoló írt, öltözz mindig az időjárásnak megfelelően. Ne legyen kint a pocid és a derekad.
2012. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 pokróc23 válasza:

Remélem jobban vagy már, tudom milyen vacak, idén nekem is teljesen előjött, antibiotikum (monural) után eltűnt, de 2 hét múlva vissza. Rááltam a témára, és találtam a neten pár dolgot, ami bevált, vagyis lekopogom, de most egy hete kb már nincs semmi baj.

Nekem nagyon bejött a fürdő, még akkor is, ha megjön, nagyon jó görcsoldónak. Én nem kamillára esküszöm, hanem a dm-ben is kapható holttengeri fürdősónak. 800 ft körül van, 3-szor fél kg só van a dobozban. Nagyon nagyon jó, próbáltam ilyen eukaliptuszos, megfázás elleni fürdőolajat is, de a tengeri só jobb szerintem.

Meg valahol olvastam, h ősi népi gyógymód, h 1 órán belül 4 liter folyadékot fogyasztani. Hát elég durva, én 2 és fél litert bírtam, de tényleg működik, gyorsabb a hatása, meg szerintem tartósabb is.

A harmadik pedig a sok joghurt. Eddig én se voltam nagy bifidus esenzis rajongó, de lehet benne valami, hogy megtámogatjuk a jó bacikat.

Szóval, nagyon ajánlom a sós fürdőt, az egy órán belüli sok folyadékot, meg a joghurtot.

Bocs, ha hosszú voltam, és jobbulást! :)

2012. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!