Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy 140x110mm-es petefészek...

Egy 140x110mm-es petefészek ciszta mennyire veszélyes? Volt már hasonló méretű valakinek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Elöző hét szerdán derült ki, az orvos nem mondott semmit kb, hogy milyen fajta, meg ilyenek... Kicsit kiborultam mert mindenhol azt olvastam, hogy ekkora méretnél már kiszokták szedni az egyik petefészket is. De az orvos csak azt mondta igyak zsurló teát, és menjek vissza jövőhét szerdán, és ha nem kezd el felszívódni akkor műtét. A műtét során mire számítjak? Egy ekkora ciszták laparoszkópiás műtéttel el lehet távolitani, vagy fel fognak vágni?

2012. jan. 22. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb műttesd ki, mert a petefészek cisztáknak jó szokásuk elrákosodni...ha ez bekövetkezik, akkor jó eséllyel gém óver lesz neked. Sz'al lehetőség szerint minél hamarabb szedesd ki...
2012. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát nem én döntök hanem az orvos... de elmegyek egy másikhoz, mert egyébként is nagyon bunkó volt. de 19 évesen csak nem leszek rákos...
2012. jan. 22. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az orvos fszfej, menj el egy másikhoz (ha meg nem akar műttetni, be is perelheted). Én magánorvost javasolnék, lehet hogy pénzes, de ő tuti meggyógyít, hisz ha nem tud, akkor nemkell fizetned se neki.
2012. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát előbb elmegyek egy másikhoz. van egy női orvos az sztk-ban, elvileg ő kedves meg aranyos, szóval elmegyek hozzá szerdán du. aztán meglátjuk ő mit mondd.
2012. jan. 22. 18:08
 5/9 anonim ***** válasza:

A ciszta nem rákosodik el...

Felszívódhat ekkora ciszta is, azért mondta az orvos, hogy várjatok a műtéttel.

Szerintem ez a normális, hogy nem akar rögtön kés alá venni. Ha nem szívódik fel, akkor persze szükség lesz rá. Szerintem ezt is simán megoldják laparoszkóppal, nem kell felvágni...


Engem egy doki 4,5 centis cisztával akart megműteni azonnali hatállyal, a saját dokim azt monda, várjunk vele. El is múlt szépen...

2012. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm.
2012. jan. 22. 18:17
 7/9 anonim válasza:
az enyém 6,5-ös de még nem műtenek.
2012. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mi lett a cisztáddal? Segített valamit a zsurló tea? Sajnos nekem is van egy 76*64 mm-es petefészek cisztám, és az orvosom mát műtétre jegyzett elő.
2013. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kinek mi lett a cisztájával?
2018. jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!