Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon rossz lelki állapotom...

Nagyon rossz lelki állapotom van, depressziós vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs álláslehetőség, nincsenek barátaim, nincs pasim, egy faluban élek, nincs szórakozási lehetőség, nincs pénzem sem elmenni sehová.Nyáron jártam be a városba kocsikázgatni, akkor több ismerősöm volt akivel voltam bulizni is, de most télen már semmi.Valahogy ilyenkor nincs kedvem kimozdulni, de már itthon sem bírom sokáig.minden este sírok :( már nem bírom ezt az életet!!!!!!!!!!!!!!! miért ilyen szar a helyzet??????

23l


2012. jan. 27. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem még szarabb, dehát nincs mit tenni


ilyen az élet sajnos :S

2012. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igyál
2012. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért ilyen az élet? Mert így látod.


23 éves vagy, az élet előtted áll, hidd el a nehezebb időszakokat mindig felfelé ívelők követik.


Tisztázzuk először is azt, hogy te irányítod az életedet, vagy az életed téged... A rossz hangulatodon egyedül te tudsz segíteni. A kérdéseid és válaszaid alapján, nekem úgy tűnik, hogy várod, szeretnéd, hogy segítsenek rajtad. A probléma az, hogy nálad jobban senki nem ismer téged.

Vannak gyakorlatok, amelyekkel enyhíthetsz a „depresszión”... Ilyen pl. hogy naponta írsz tíz percet a gépeden az érzéseidről, aztán vagy kitörlöd vagy nem... De folyamatosan. Rövid távon rosszabb lesz, de hosszú távon elvileg pozitív változás lesz (amerikai kísérlet). De ehhez hasonló ha felveszed ezt, akár el is teheted a kazettát, hogy később kielemezd. Ilyenkor csak hagyni kell, hogy kiöntsön az elfojtott gondolatok áradata. Ne ijedj meg ha sírnod kell. A „depresszió” többnyire elfojtás... és szeretethiány.

A „depresszióval” kapcsolatban a jó hír az, hogy elmúlik. A rossz az, hogy piszkosul meg kell küzdeni érte.

Még egy tapasztalatból adódó tanács: ha fájdalmat érzel, az azt jelenti, hogy lelkileg alakulsz, fejlődsz. Ugyanis a változás, a fejlődés mindig nehézségekkel jár, ilyenkor szembesülünk magunkkal vagy másokkal, és ez mindig fáj.

Próbálj meg keresni egy olyan hobbit, ami a személyiségedhez passzol. Sportolj, fuss, főzz, állíts apró célokat magad elé, aminek az elérése örömet okozhat!

Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem, valamennyit tudtam segíteni.


Kitartás! Sok sikert!

2012. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt írod hogy depressziós vagy, aztán össze is szeded az okokat.

Én meg azt írom hogy nem vagy te depressziós. Hogy miért? Mert a depresszió általában látszólag minden ok nélkül alakul ki. Amit te érzel az egy depresszív reakció az életedben lévő problémákra:


- "Nincs álláslehetőség": keresni kell rendületlenül, ha kell akkor az ország más térségeiben, olyan nincs hogy ne legyen az egész országban egy darab állás se ami neked való!

- "nincsenek barátaim, nincs pasim": próbálj ki új hobbikat ezáltal megismerhetsz új embereket is

- "egy faluban élek, nincs szórakozási lehetőség, nincs pénzem sem elmenni sehová": még egy ok az álláskeresés mellett hogy miért költözz el máshova

- "több ismerősöm volt akivel voltam bulizni is, de most télen már semmi.Valahogy ilyenkor nincs kedvem kimozdulni": ez a tél, de majd jön a tavasz is úgyhogy miatt nincs okod aggodalomra (gondold végig mennyire örülne az ember a tavasznak meg a nyárnak ha soha nem lenne ősz meg tél, hát semennyire - a rossz dolgok azért vannak mert nélkülük nem értékelnénk a jót sem)


Az lenne a legrosszabb megoldás ha kedélyjavítókat szednél (bár te tudod, gondolom nem akarnád jó kis gyógyszerfüggősséggel is tetézni a bajokat...).


Úgyhogy fel a fejjel!


[link]

2012. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!