Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki úgy depressziós,...

Lehet valaki úgy depressziós, hogy nincs mindig rossz kedve?

Figyelt kérdés
Nem a mániás depresszióra gondolok, hogy periodikusan válzozik a hangulat... Hanem csak úgy simán... Szóljatok, ha nem érthető...:)
2009. dec. 27. 15:39
1 2
 1/16 anonim válasza:
Az, hogy valaki depressziós, vagy hogy mindig rosszkedvű, nem ugyanaz.
2009. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De elvileg a depresszió egyik tünete a rossz kedv. Vagy nem?
2009. dec. 27. 15:53
 3/16 anonim ***** válasza:
Akkor egyszerűen néha vagy gyakrabban rosszkedvű vagy és kész, ez még nem depresszió.
2009. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, az LEHET az EGYIK tünete. És ezenkívül még van vagy 30. Ennyire szerenél depressziós lenni? Én az vltam, hidd el, nem egy új divathóbort, ami jól hangzik.
2009. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A depresszió egyik jellemzője pont az,hogy a hangulat egyszer jó, máskor a béka feneke alatt van, ergo vészesen ingadozik.. amin ma nevetsz, holnap kikészít
2009. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Amit az utolós írt, az a cklotímia vagy a bipoláris depresszió. A klasszikus depresssziós vagy rosszkedvű vagy olyan semmilyen kedve van. Nekem nem volt sokszor rossz kedvem, egyszerűen nem voltak érzelmeim. Nem rázott meg még nagyon komoly dolog sem, de örülni sem tudtam, minden mindegy volt.
2009. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
cklotímia = ciklotímia (elnézést az elgépelésért). Ez a bipoláris depresszió enyhébb formája
2009. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék depressziós lenni, és azt is tudom, hogy ez egy divathóbotnak fele már meg sajnos.

Azért kérdem, mert úgy érzem, hogy valami nem stimmel velem, és ha valakinek elmondtam a bajaim, midig azt mondták, h depressziós vagyok, de utánaolvastam, és nem jellemző rám az, hogy egész nap búskomor legyek, és az sem, hogy ingadozzon a hangulatom (abnormálisan). Csak eltűnődtem, hogy ezek híján lehetek-e depressziós. De NEM szeretnék az lenni.

2009. dec. 27. 16:03
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát én tudok örülni is, meg olyan dolgok is vannak, amik nagyon meg tudnak rázni, hatással lenni rám...
2009. dec. 27. 16:04
 10/16 anonim ***** válasza:
Nehezebben állsz neki olyan feladatnak, ami amúgy érdekel vagy régebben szívesen csináltad? lekötnek a hobbijaid, amiket eddig is szerettél? Szívesen mész el ideoda a barátaiddal? Szívesen kimozdulsz otthonról?
2009. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!