Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy depressz...

Honnan tudhatom, hogy depressziós vagyok, vagy rossz kedvem van?

Figyelt kérdés

Már kb fél éve egyfolytában rossz kedvem van, de nem úgy, h valami miatt, csak úgy simán. És néha már azért bőgök (az okból), hogy rossz kedvem van. Mindig lekoptatom a barátaimat, nincs kedvem hozzájuk. Az agyam meg mintha teljesen leépült volna, mintha üres lenne. És gyenge is vagyok.


Úgy érzem, csak gyógyszer segíthetne rajtam, de nem merek orvoshoz menni, mert nincsenek ilyne depresszós tüneteim, hogy alvászavar, meg fogyás, meg étvágytalanság meg ilyesmik.


Szóval ezt honnan lehet megkülönböztetni?


2009. júl. 22. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez simán lehet depresszió. Annak nagyon sok féle fajtája van. Én is hasonló cipőben jártam, + nem szerettem a munkám+ sokat aludtam. Elmentem dokihoz, kaptam gyszert, és jól vagyok. Menj el te is nyugodtan, ott fognak segíteni rajtad, akkor is ha valóban nem depi. De lehet szorongás is. Valamitől, amit még te sem gondolnál. Nagyon összetett, sztem irány a doki!
2009. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem, ha fél éve egyfolytában rossz a hangulatod akkor nagy az esélye a depressziónak, viszont egyes betegségek tünete is lehet akár.

Szerintem mindenképpen fordulj orvoshoz és mondj el neki mindent. Ő majd megkeresi neked a választ.

2009. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy betegség nem kell, hogy a rá jellemző összes tünetet produkálja egyszerre. Ha fél éve fennáll, az már nem sima rossz kedv. Pszichológus, pszichiáter
2009. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem tudom, hány éves vagy,de tinikorban pl. gyakori a stressz a suli miatt...felnőtt korban meg a munka miatt, pénz, családi problémák.betegségek..:S

Hát hogyha nem is tudod konkrétan, mitől vagy szomorú, azt talán tudod, hogy mitől lenne jobb a kedved..nem? :)

Lehet, hogy szeretet hiányod van, vagy kevés a szabadidőd, vagy egyszerűen olyan környezetben élsz, ami eleve lehangolja az embert, pl. kevésnapfény jut be a házba, rossz időjárás. Az is lehet, amit az előbb írtam, hogy szeretet hiányod van. Egy nap több ölelésre van szüksége az embernek. Ha nincsenek barátaid, az is rossz érzés..:(

Hasonló cipőben járok veled, de én tudom, hogy mi hiányzik, mire van szükségem, és nem vagyok depressziós. A világban rengeteg olyan dolog történik, ami miatt rossz az ember kedve, sőt elmegy az életkedve..:(

A gyengeség pedig valahogy együtt áll azzal, ha valaki rosszul érzi magát, szomorú, és semminek nem tud örülni eléggé. Lehet, hogy keveset alszol, nem iszol eleget..

Ajánlanám, hogy szórakozz valahogy, keress barátokat, akik segíteni tudnak neked, olvass vicceket, vagy nézz vígjátékokat, hallgasd kedvenc zenéidet, rajzolj mandalákat, szagolj finom illatokat, igyál meleg teát, és ne légy hűvös területen! Ha lehet, figyeld meg a természet szépségeit, menj sétálni! Egyél afrodiziákumokat(bazsalikom,csili,csoki,datolya, fahéj)! Legyél nyugodt helyen, pihenj, menj masszőrhöz, valahogy lazulj el, hogy ne stesszelj! Ennyi jut most eszembe. Remélem, segítettem neked!

2009. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!