Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki depressziós, és...

Ha valaki depressziós, és öngyilkosságon gondolkodik, az magában azt mondja hogy ez nem jó dolog, meg hogy sokaknak rossz lesz?

Figyelt kérdés
Mert nekem az van hogy mindig az öngyilkosság jár az eszemben, de magamban azt mondom hogy ez mindenkinek rossz lenne, főleg nekem. Meg hogy nem szabad ilyet csinálni. Mégis a fejemben van. Akkor ez most mi???
2010. dec. 23. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
önsajnálat? önbizalomhiány? "világfájdalom" (az a megjátszott)..szerintem
2010. dec. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a depressziósoknál nem ritka eset, hogy öngyilkossági gondolatok járnak a fejükben. Nehogy elhatalmasodjon nállad ez az érzés, inkább kérj szakorvosi segítséget.
2010. dec. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétfajta öngyilkosjelölt van: a kifelé mutató és a befelé mutató. Aki megtartja magának az efféle gondolatait, és kifelé csak vidámságot tükröz, az általában meg is teszi idővel. Aki kifelé depressziót mutat, és közli a világgal, hogy meg akar halni, az ritkán lesz öngyilkos, inkább csak jelzi a külvilágnak, hogy hé, figyelni kellene rám!

Veszélyes ez utóbbi is, mert ha sokáig süket fülekre talál, átfordul dühbe és gyűlöletbe, az öngyilkos helyett pedig gyilkos gondolatokba. Ezek az emberek aztán úgy akarnak távozni, hogy előtte megismertették magukat a világgal egy figyelemfelkeltő akció alkalmával(lövöldözés, túszejtés). Bárki, akinek öngyilkos gondolatai vannak, azonnal pszichológus segítsége kell(ene). Sajnos a legtöbbjük fél ettől, a környezetük meg nem vesz észre semmit, csak amikor már késő.

2010. dec. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én nem szeretnék meghalni, és a külvilágfelé se nagyon hajtogatom ezeket. Pszichológusnál voltam, de semmi vészest nem mondott. Nem állapított meg semmit. Én a kényszergondolatra tippelek.
2010. dec. 23. 09:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Én régen nagyon rosszul voltam, és egyáltalán nem figyeltek rám, így próbáltam felhívni a figyelmet, hogy nincs minden rendben velem. Pszichiáterhez, majd pszichológushoz kerültem. Jobban lettem, nyitottam a külvilág felé, sokkal jobban lettem, és ez sokáig így volt. Aztán egyszer, hirtelen, bármi előzmény nélkül bevettem rengeteg gyógyszert, és csupán a szerencsén múlott az egész, mosták a gyomromat. Nem csak az összes ismerősöm lepődött meg ezen, hanem én magam is. A depresszió örökké ott lapul abban az emberben, akinél valaha is előjött. Figyelni kell rájuk! 20/f
2010. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mondjuk én örültem is neki a végén. A volt osztályomban történt a dolog, a pszihológus szart rá, a tanárok engem szidtak, és ezek után csak egy dolog maradt ami életben tartott. Úgy hívják: bosszú. Most meg már minden jobb.


Ha érdeke valakit itt van a sztori:


Kicsit hosszú de jó történet, ajánlom hogy olvassátok el.


Hello velem is ugyan ez volt. Én olyan ötödik óta felháborodtam de mivel nem volt sehol semmilyen edzésféle, nem tudtam mit tegyek. Egyszer aztán megbetegedtem, és mivel nem volt semmi jó a tévében, betettem az általam még soha nem látott apám régi Bruce Lee-s filmjeit( A sárkány útja, és a Sárkány közbelép). Nagy hatással voltak rám. Kb. két évig néztem, próbáltam belőle kisilabizálni a rúgásokat, ütéseket és csak gyakoroltam.

Tavaly márciusban anyám leküldött a Spar-ba uborkáért. Odafelé egy villanypóznán megláttam egy kis papíron hogy a közeli iskolában a Széchenyiben (nem oda jártam) Kempo edzések vannak. Hát gondoltam mért is ne? Elmentem. Idáig mindössze egy edzésről hiányoztam, voltam kánikulában fagyban (és komolyan fagyott a teremben nem vicc). Na de elég az hozzá hogy nem volt bátorságom verekedni. Elmentem és ott a gyakorlott technikákat gyakoroltuk. Párbaálltunk ütöttük egymást meg verekedtünk. Két edzés után olyan önbizalmam lett, megvertem őket. Utána viszont a tanárok jöttek nekem hogy mit képzelek hogy ezt tettem. (Jaj kimaradt a legjobb: miután egyet megvertem a többi haverkodni kezdett velem. Két nap múlva egy másikat is meg kellett volna, De jött a tanár hogy ezt nem és hogy majd hazakísér hogy ne verekedjek. Inkább gyorsan eltekertem, erre elterjedt a suliban hogy én gyáva vagyok. Két napom volt ott boldog.) Na elég az hozzá hogy pont az előtt mondtam hogy elmegyek másik suliba mielőtt az igazgató kirúgott volna. Ekkor 13 voltam. Az új iskolám remek, és hihetetlen de itt senki sem bánt. Jobbak a jegyeim is( ott négy itt öt).

Úgyhogy azt ajánlom ne szólj a tanároknak mert szarnak az egészre, hisz minek tegyenek bármit.


De most azt kérdezném hogy hova jársz és melyik városban?

Hátha ott is ismerek valakit

14 F

2010. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!