Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most kaptam meg postán a...

Most kaptam meg postán a cytológiai vizsgálatom eredményét, visszahívnak gyulladás miatt, tudom kevés ez az infó, mire számíthatok? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Mi lehet a lehető legrosszabb?
2009. máj. 29. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Újabb vizsgálatra. Ez többször előfordul. Csak ellenőrzés. Ne izgulj. Lehet, hogy felfázás, fertőzés, stb.
2009. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyulladás általában P3-as kenetnél kerül a képbe: ilyenkor megnézik az érintett területet colposcoppal is. Ha szemmel látható elváltozás nincs, akkor csinálnak egy kontroll cytologia vizsgálatot három hónap múlva. Ha beigazolódik a gyulladás, kapsz kezelést. Ha szükséges, akkor esetleg vesznek egy komolyabb mintát (nemcsak a felszínről, hanem bemetszéssel), és abból sok minden kiderül. A lényeg, h' egyelőre ne ess pánikba, mert nincs rá okod. Szépen kivizsgálnak és ha kell, meggyógyítanak. Nincs lehető legrosszabb, és Te se törd ezen a fejed. Minden jót kívánok!
2009. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszotokat, félek, ugyan de kicsit megnyugtattatok. Tavaly beadattam a HPV elleni oltást, de akkor lehet, hogy mégis HPV-m van? Mert tudom, hogy nem mindegy ellen véd az oltás.

2009. máj. 30. 09:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Na ez kicsit értelmetlen lett...:P
2009. máj. 30. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most P2-es (tehát teljesen normális) eredmény mellett van hüvelygyulladásom és gombás fertőzésem. (Az elmúlt hónapokban nagyon sok antibiotikumot kellett szednem, ettől van a gomba és valószínűleg ez okozza a gyulladást is) Nekem is vissza kellett mennem, kaptam egy gyógyszert, meg hüvelykúpot 10 napra és irrigálnom kell tejsavval, utána újra meg kell ismértelni a vizsgálatot.

Ne félj semmi komolytól, a doki majd úgyis elmondja mi a baj.

2009. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!