Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségtelen ha nem tartok...

Egészségtelen ha nem tartok tablettamantes napokat?

Figyelt kérdés
Ugye a fogamzásgátló szedésnél van elvileg 7 tablettamentes nap amikor megjön., amit akár le is rövidíthetünk ha át akarjuk tenni a menstruáció első napját más napra. na de ha én egyáltalán nem akarom hogy megjöjjön nem tartok tablettamentes napot. ez baj? vagy egészségtelen?
2012. jan. 28. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az, ezért sem csinálják egy alkalomnál többször. Remélem, végre feltalálnak már valamit a menstruáció elkerülésére!
2012. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Énis!!


De pontosan miért egészségtelen? Amúgy énis úgy gondolom magamtól hogy az hiszen nem véletlenül van, meg hát aminek ki kell jönni ki kell jönni. de ez szörnyű...

2012. jan. 28. 17:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert a hormonális ciklust rontja el. A vérzés csak egy velejárója a dolognak. A hormonok pedig jók, mert testileg, lelkileg ezek szabályoznak mindenkit. Minden hormon összefügg egy másikkal, az pedig megint egy másikkal. Ha totálisan beszüntetsz/megváltoztatsz egyet, egy csomó másik is elromlik. Példa: a testépítők szteroidokat használnak, ami az izomzat növelésére jó, de impotenciát okozhat. Vagy a klimax alatt a női nemi hormonok lecsökkennek, és sok idősebb nő szőrösödik, izzad, rossz a hangulata.
2012. jan. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül kell úgy szedni, ahogy, azt a pár napot meg igazán ki lehet bírni.

Mellesleg van olyan fogamzásgátló injekció amit 3 havonta kell alkalmazni és arra az időre leáll a ciklus, de lényegesen több mllékhatásuk van mint az orális fogamzásgátlóknak...

2012. jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem véletlen, de írják a leírásban hogy ki lehet hagyni a tablettamentes napot, de éreztem hogy nem mindig. Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a választ, tök hasznos volt.

Nekem tablettás hormonos fogamzásgátlóra van szükségem úgyhogy más nem is érdekel ugyanis a hormonok miatt szedem, amiatt írta föl az orvos.

Köszönöm!:)

2012. jan. 28. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az egészséged miatt szeded pláne ne szórakozz vele, pláne ha antiandrogéneket kapsz.
2012. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben nem szórakoztam. De az ugye nem baj ha csak 4 tablettamentes napot tartottam múltkor?
2012. jan. 28. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!