Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Újra fogamzásgátlót kell...

Újra fogamzásgátlót kell szednem, mert nincs menstruációm. Csak azt nem tudom, ha nincsen vérzésem, akkor hogyan tudom elkezdeni szedni a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Mintha hallottam volna olyasmiről,hogy ilyenkor beadnak egy injekciót,ami meghozza,csak furcsa,de erről a nőgyógyászom még nem beszélt.Ami viszont még furább,hogy Ő azt mondta,hogy a menestruáció 5.napján kezdjem el szedni a fogamzásgátlót.Ezzel ellentétben az eddigi nőgyógyászaim és mindenki azt mondta,hogy a menzi 1 vagy 2. napján kell elkezdeni.

Köszönöm előre is!


2012. febr. 1. 00:39
 1/2 anonim ***** válasza:

a fogamzásgátlótól menstruálni nem fogsz, csak köztesvérzésed lesz, ami egy mű, menstruációt utánzó dolog, de azzal nem egyenlő

menstruációd CSAK akkor van, ha van peteérésed

azért nem menstruálsz, mert valamiért nincs peteérésed

amíg ennek nincs meg az oka, és nincs kikezelve, addig se menstruációd nem lesz, se gyereked nem lehet

az, hogy szedsz-e foggátlót irreleváns, max rosszabíthatja a helyzetet

keress egy olyan orvost, aki hajlandó endokrinológiai vizsgálatokkal megállapítani, hogy mi a bajod

2012. febr. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen,bocsi,akkor rosszul fogalmaztam, tényleg.Tudom én is,hogy ez egy mű menstruáció,sajnos.A PCOS-t állapították meg nálam,ez az oka ennek.Voltam hormon vizsgálaton is,ami úgy szintén ezt állapította meg.A nőgyógyászom azt mondta,hogy vagy elfogadom,hogy nincs menstruációm és a PCOS-val járó összes többi kellemetlen tünetet,vagy fogamzásgátlót szedek rá,mert csak ez segíthet.Sajnos már egy másik nőgyógyász is ezt mondta...:S

2012. febr. 1. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!