Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nuvaring hüvelygyűrűről...

Nuvaring hüvelygyűrűről vélemények?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, eddig mindig óvszerrel védekeztünk barátommal. Viszont szeretnénk áttérni másmilyen módszerre, mert nagyon illúzióromboló :(

Fog.gátló tablettát nem akarok szedni. Nincs kedvem végigzongorázni, h melyik milyen mellékhatással van rám, másrészről pedig eléggé szétszórt vagyok ahhoz, mindig figyeljem, h mikor kell bevenni. Úgyhogy tablettát biztos nem fogok szedni.

Erről a hüvelygyűrűről tapasztalatok? Érzi a partner? Mennyire biztonságos? Előre köszönöm a válaszokat :)


2012. febr. 2. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A Nuvaring ugyanolyan hormonális fogamzásgátló, mint a tabletta. 3 hétig fent van, majd egy hét szünet.

24 óránként átlagosan 0,120 mg etonogesztrel és 0,015 mg etinilösztradiol szabadul fel egy 3 hetes periódus alatt.


Nekem volt, de hamar áttértem a tablettára. Nem lehetett érezni, de kb. naponta tolhattam vissza, mert leereszkedett.

A biztonsággal nem volt probléma, rendesen tette a dolgát.


Én is azért használtam, hogy ne felejtsem el a tablettát, de mégis áttértem. Most minden nap ugyanakkor jelez a telefonom...ez bevált.

2012. febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól írja az első válaszadó: ugyanolyan hormonális fogamzásgátló ez is, mint a tabletta, ugyanolyan biztonsággal és hatékonysággal - csak "kényelmesebb", mivel biztosan nem felejted el bevenni. Én sem éreztem és nekem nem is csúszkált, viszont a barátom a pénisze végével érezte és volt, hogy szex után a péniszén kötött ki a Nuvaringem. Ezt mondjuk az átcsúszós incidens után megoldottuk úgy, hogy az aktus idejére kivettük a gyűrűt, de hát ez egyrészt nem túl higiénikus, másrészt meg folyamatosan ott volt a félsz, hogy mi van, ha elfelejtjük a határidőn belül visszarakni. Nekem ráadásul iszonyatos migrénem is volt tőle(mondjuk a "sima" tablettákat sem toleráltam jól, fejfájósabb voltam tőlük, de eddig ez volt a "csúcstartó"). 1 hónapig volt fent, de soha többet.
2012. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4-5 nap után kuka. túl sok nedvességet csinált ott bent, (sex nélkül is)
2013. nov. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!