Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek, hogy elmúljanak...

Mit tehetek, hogy elmúljanak a petefészek ciszták?

Figyelt kérdés
Több,mint fél éve nem jött meg,voltam nőgyógyásznál is,és talált a petefészkemben néhány apró cisztát.(Ez magában normális számba megy,majdnem mindenkinél előfordul néha)Felírt fogamzásgátló,h rendszereződjön a havim,de azt akkor kezdhetem ha megjön.Kb. 3 éve jött meg először,eleinte rendszertelen volt,de az utóbbi időben rendszeressé vált,kivéve ezt a fél évet...Jó lenne,ha már nem kellene aggódnom.
2012. febr. 7. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kezelo orvostol kell megkerdezned!
2012. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az apró ciszták a petefészekben időnként normálisak lehetnek, de nem fél év menzesz kimaradással!!!!

Feltehetőleg PCOS-ed van, ami további kivizsgálást igényelne. Többek között hormonvizsgálatokat, terheléses vércukorvizsgálatot.

2012. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, sok nőnél előfordul a ciszta. De az már egyáltalán nem normális, hogy nem menstruálsz. Van egy betegség, Pco szindróma a neve. A tünetei (nem mindenkinél jön elő mind):


Rendszertelen vagy hiányzó menzesz

Rendszertelen vagy hiányzó peteérés

Sok kis ciszta a petefészekben (8-10mm), de nem mindenkinél

Magas vérnyomás

Aknés, pattanásos bőr

Emelkedett inzulinszint a vérben, inzulinrezisztencia vagy látens diabétesz

Terméketlenség

Megnövekedett szőrzet az arcon és a testen

Hajhullás, esetleg kopaszosodás

Súlyproblémák, elhízás


Én a barátcserjét szedtem és a kecskerutát ittam ( [link] )nekem attól megjött, bár nem lett rendszeres. Most már Metformint szedek és beállt a menstruációm.

Olvass utána ( www.pco-szindroma.hu ) és ha több tünet is meg lenne nálad ne habozz felkeresni egy endokrinológust, mert a késöbbiekben ha babaát szeretnél (lehet) megkeseríti az életed.

Szorítok, hogy ne legyen ez a betegséged! Minden jót! Üdv: Betti

2012. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi (nem babaát-hanem babát)
2012. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Újra el kéne menned orvoshoz!
2012. febr. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!