Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki, aki volt már ilyen...

Valaki, aki volt már ilyen vizsgálaton. Ilyenkor mit szoktak csinálni?

Figyelt kérdés

A lábam anya szerint szőrösebb, mint kellene lennie... és el akar vinni orvoshoz, hogy megnézzenek.

Tudom, hogy ez nem a világ vége, de teljesen be vagyok pánikolva, hogy mi lesz, mit fognak csinálni. Rá kerestem az interneten a témára és kiadott mindenféle hormonális betegséget, amiktől csak még jobban megijedtem a dologtól, hogy mi van ha nekem is ilyeneim vannak...

Tudom, hogy anya segíteni akar és azért akar orvoshoz vinni, hogyha tényleg van valami, akkor jobb legyen/segítsenek, de én akkor is pánikolok... Évezredek óta nem voltam beteg(maximum megfázva voltam) és orvosnál sem voltam egy jó ideje. Anya azt mondta, hogy holnap mennénk, hogy megnézzenek, hogy kell-e mennem kivizsgálásra tovább, vagy nem komoly a dolog, és tudnak rá adni valamit...

A kérdésem az lenne, hogy, aki volt már hasonló vizsgálaton, annak milyen volt? MIt néznek rajtad, mit csinálnak veled, rögtön megmondják a "diagnózist"? stb.

13/L



2012. márc. 11. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, nyugi!! Ennyire az ért nem súlyos a helyzet!!

Valószínűleg egy vérvétel lesz az egész, és hormonszintet fognak nézni.

2012. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

De az is lehet, hogy még azt sem, az én lábam is nagyon szőrös, és semmi bajom.

Ha más tünetek is vannak, akkor kezdenek vizsgálgatni, pl. zsíros haj, elhízás, rendszertelen mensturáció (ez idősebb korban, mert 13 évesen még nem baj, ha rendszertelen), pattanásos bőr (szintén idősebb korban, mert tiniként még normális).

2012. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Endokrinológián csak vérvétlt csinálnak, mondjuk 13 évesen már benne vagy a pubertásban, persze nem látom, hogy mennyire szőrös a lábad, de ha csak ott, akkor nem hiszem, hogy kóros lenne.
2012. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vagy még ennyit sem fognak veled csinálni. Ne izguljál. Azért majd írd meg, mi volt?
2012. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mondd meg Anyának, nézzen utána, ilyenkor (hormonális változás) előfordulnak plusz szőrök. Esetleg még az arcon is.

Nem szabad kihúzni, se gyantázni, se borotválni, mert megerősödik. Bírjátok ki az átmeneti időszakot, a hormonok normális beállását.

2012. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam...

Hát igen a leginkább a combon, meg talán még a fenekem egy része szőrösebb a kelleténél, máshol szerintem "normális vagyok"

Igen, sajnos elég koraérő típus vagyok 13 évesen 17-18 is néznek... pattanásaim sajnos vannak. A menstruációm sem teljesen szabályos mindig, de én azt hallottam, hogy ez tinikorban teljesen normális, és hogy az első pár évben szabálytalanok is lesznek néha a ciklusok a legtöbbeknél. És azt, hogy állapítják meg, hogy zsíros-e hajad? Jó tudom látják, de ha meg van mosva akkor nekem nagyon szép friss szokott lenni. Zsíros általában csak akkor, ha mér 4-5 napja nem mostam meg.

2012. márc. 11. 13:59
 7/12 anonim ***** válasza:
A zsíros hajat úgy állapítják meg, hogy mondod, hogy mondjuk naponta kell mosnod:D 4-5 nap teljesen jó még. Persze nézzen rád a gyerekorvos, de egyáltalán nem biztos, hogy lesz valami bajod, mivel 13 évesen a pattanások és a rendzertelen menstruáció teljesen normális. Majd az orvosod eldönti, hogy beutal-e szakorvoshoz, de ne aggódj.
2012. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egy héten kétszer(vasárnap, szerda) mosok hajat, mert már egy jó ideje így szoktam meg. Hiába, hogy még csak 13 vagyok, jó ideje benne vagyok a kamaszkor testi fejlődésének átélésében...

A pattanások meg a menstruációs rendszertelenség szerintem is teljesen normális, hiszen látom az osztálytársaimat, ők is küzdenek ezzel.

Engem igazán ez a túlzott szőrösség dolog izgat, ami leginkább comb-fenék tájékon jelentkezik nálam. Remélem nem lesz semmi baj, vagy meg lehet oldani helyileg is, és nem kell szakorvoshoz mennem :) :/

2012. márc. 11. 14:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, a comb és a fenék szőrössége megér egy kivizsgálást. Velem nem volt ilyen, de a húgommal igen. Ő lábszáron, combon is túlzottan sőrös, és a combon a szőrös terület barnásan elszíneződött. Emellett a bajsza is elég erős.

Anya elvitte őt egy ilyen lézeres szőrtelenítéses rendelésre, ahol az orvos megnézte a szőrzetét, és mondta, hogy ez nem normális, keressen fel egy endokrinológus-nőgyógyászt. Az pedig hormonális vérvizsgálatra és terheléses cukorvizsgálatra (vércukorszintet néznek evés előtt meg után) küldte el, mert PCOS-re gyanakodott. Jah meg ultrahangra. Szóval ezek nem olyan vészes vizsgálatok, ne aggódj, de ha betegséged van, és azt megtalálják és kezelik, az nagyban megkönnyítheti az életed :)

sok sikert!

2012. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát, nekem tulajdonképpen ez a kettő említett, amivel anyum szerint baj lehet ... Nekem nincs elszíneződve barnásan a bőröm szerencsére. A szám fölötti résszel sincsenek különösebb problémák, leginkább a combommal, és a fenekem egy részével...

Azt szeretném kérdezni, hogy a húgod, hogy élte ezt meg ezt a dolgot, mennyi idős volt akkor, mennyi "herce-hurcával" járna, ha tébyleg lenne valami bajom?

2012. márc. 11. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!