Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki, aki volt már ilyen...

Valaki, aki volt már ilyen vizsgálaton. Ilyenkor mit szoktak csinálni?

Figyelt kérdés

A lábam anya szerint szőrösebb, mint kellene lennie... és el akar vinni orvoshoz, hogy megnézzenek.

Tudom, hogy ez nem a világ vége, de teljesen be vagyok pánikolva, hogy mi lesz, mit fognak csinálni. Rá kerestem az interneten a témára és kiadott mindenféle hormonális betegséget, amiktől csak még jobban megijedtem a dologtól, hogy mi van ha nekem is ilyeneim vannak...

Tudom, hogy anya segíteni akar és azért akar orvoshoz vinni, hogyha tényleg van valami, akkor jobb legyen/segítsenek, de én akkor is pánikolok... Évezredek óta nem voltam beteg(maximum megfázva voltam) és orvosnál sem voltam egy jó ideje. Anya azt mondta, hogy holnap mennénk, hogy megnézzenek, hogy kell-e mennem kivizsgálásra tovább, vagy nem komoly a dolog, és tudnak rá adni valamit...

A kérdésem az lenne, hogy, aki volt már hasonló vizsgálaton, annak milyen volt? MIt néznek rajtad, mit csinálnak veled, rögtön megmondják a "diagnózist"? stb.

13/L



2012. márc. 11. 13:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát a húgomnak 16-17 évesen kezdték el kivizsgálni a dolgot, mert ő akkor hirtelen el is hízott, ami szintén a PCOS tünete lehet. De szerintem ő magát a szőrösséget, pattanásosságot sokkal rosszabbul élte meg, Mármint irtózatosan szégyellte, nem mert strandra menni, nem volt önbizalma stb. Szóval szerintem jobb kikezelni, mint hagyni, mert ahogy nőiesedsz, és felnősz, úgy fog egyre jobban zavarni. Szóval a vizsgálati hercehurca stb kevésbé rossz, minthogy ne legyen önbizalmad, bezárkózz, ne élvezd az életed. 13 évesen valószínűleg még nem zavar annyira, de 16-18 évesen már irtózatosan zavarni fog. Már ha valami bajod van. Szőrösség ugye lehet öröklött hajlam, ki kéne deríteni, hogy tényleg betegségről van-e szó. De a comb szőrössége azért nem túl gyakori dolog nőknél.
2012. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban minden nő iszonyú szőrös, combon is.

Szóval lehet h csak valami örökség, ami nálad bukkant elő.

Anyukádnak igaza van, egy vizsgálatot megér.

Nyugi, látni fogják hogy még fiatal vagy, normálisan fognak veled bánni.

Valószínűleg elsőként vérből néznek ey hormonszintet.

2012. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!