Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha 16 éves koromra...

Normális, ha 16 éves koromra teljesen megállt a fejlődésem?

Figyelt kérdés

A lábam kb 12 éves korom óta, a magasságom másfél éve a mellem legalább 2,5 éve nem nőtt semmit (nagyon nagyon kicsi, kisebb, mint 70/A)

Nem dohányzom, nagyon ritkán iszom alkoholt, semmilyen betegségem nincs (csak enyhe vashiány az utóbbi időben). Fogok még nőni (főleg a melleim) vagy most már nem?

(12 éves korom óta menstruálok, ha ez számít.)



2012. márc. 14. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen. Vannak ún. korán érő emberek, akik 16 éves korukra "kinövik" magukat, azaz beáll a végleges magasságuk. Esetleg egy-két centit még nőhetsz, de nem biztos.


A kis mell miatt ne aggódj, nézd az előnyeit: alhatsz hason, nem kell melltató stb. Aki szeret, az kis mellel is szeretni fog.

2012. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most megálltál egy hangyányit de ha sportolsz egy keveset meg rendesen étkezel szedsz vitaminokat többnyire gyümölcsök formájában akkor még beindulhat. Nekem is volt ilyen gondom, elmentem teljes kivizsgálásra és most 21 évesen még mindig fejlődök egy hangyányit. Az orvosom azt mondta hogy még 22-24 éves koráig még fejlődhet az ember de többnyire a 20 éves életkorban áll meg.
2012. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: annak ellenére, hogy kicsi, nagyon érzékeny és egyszerűen nem tudok hason aludni, mert fáj. =) Barátom meg van, már több mint fél éve és állítása szerint szereti a melleimet bár ez iránt néha kételyeim vannak. :P

Köszi a válaszokat azért.

2012. márc. 14. 20:33
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

A doki nem jól tudja. Átlagban 20-22 éves korig nő az ember, de vannak - jómagam is köztük, nőként -, akik 25 évesen is nőnek. Későn érő embereknek nevezik őket. :)


Ha a melled hason fekve fáj és nem csak menzesz előtt közvetlenül, akkor még nőni fog (ha ez vígasztal).

2012. márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4.


Milyen doki nem tudja jól?????

2012. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már 12 éves kora óta menstruál, nem későn érő típus. 1-2 centit talán még nőni fogsz, de nem biztos. Akiknél később történik a nemi érés, azok később érik el a testi fejlettséget, és leginkább fiúknál, akár 20-22 éves korig is történhet. Persze pl a csontjaink tömege 30 éves korunk körül éri el a maximumot, de ez sem a magasságea vonatkozik. A lányoknál 16 évesen már nagyjából, sokaknál véglegesen vefejeződik a növekedés, az alak persze változik, de az egész életen át.:)
2012. ápr. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is koránérő típus vagyok. Kb. gimnázium óta 161 centi vagyok, a lábam 35-ös, általános óta ekkora. A melleim pedig 16 éves korom óta ekkorák.
2012. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem nem fogsz nemfognak.
2012. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!