Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik a nőgyógyásznál?

Mi történik a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szűz .

2012. ápr. 9. 14:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
én úgy tudom,hogy felnyúl és megvizsgálja,hogy minden oké-e
2012. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, milyen problémával mész. Ha rákszűrés miatt keresed fel, akkor első lépésként a kacsával feltárja a doki a hüvelyed, majd egy erős nagyítóval, ami olyan mint egy távcső (kolposzkóp) megnézi a méhszájad. Utána egy kis kefével kenetet vesz a méhszájról. Esetleg ecsetelheti jóddal, ecetsavval, mert így jobban látszik ha vm hámelváltozás van. Eltávolítja a kacsát, majd kesztyűs kezének egy, esetleg két ujját a hüvelybe vezeti, és a méhszájat megtámasztva, másik kezével a hasfalon keresztül kitapintja a méhet, petefészkeket. Ha indokolt, végezhet uh-ot (ha pl cisztára, miómára gyanakszik a tapintás alapján, vagy ha olyan jellegű panaszaid vannak ami miatt kell). Az uh lehet hüvelyi vagy hasi, legtöbbször inkább hüvelyit szoktak csinálni, mert nagyobb a felbontása. Ehhez a hüvelyi uh fejre óvszert húznak, zselét nyomnak rá, és a hüvelyedbe vezetik. Némely orvos a melleket is áttapintja.
2012. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Mitöl függ h hány ujjal csinálja ? Mindig áttapintja a mellet ? Teljesen le kell vetközni semmi nem maradhat rajtam?
2012. ápr. 9. 22:16
 6/27 anonim ***** válasza:
Nem kell teljesen levetkőzni, ilyet egy orvos sem kérhet! Amíg a puncidat vizsgálja, felül van rajtad ruha, ha a melled vizsgálja, akkor alul vagy felöltözve.
2012. ápr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Nem kell teljesen levetkőzni. Dokifüggő, van, aki áttapintja, van, aki nem. Hogy "hány ujjal csinálja" az attól függ, hogy milyen tág a hüvelyed. Nekem szülés előtt elég szűk volt, ezért inkább egy ujját használta a doki, kivéve a terhességem vége felé, mikor a méhszájvizsgálathoz muszáj volt kettőt, mert nem tudta kitapintani másképp. Szülés után mindig két ujjal vizsgált.
2012. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szük vagyok . Kérjem meg h 1 ujját használja ?
2012. ápr. 10. 13:09
 9/27 anonim ***** válasza:
Nem kell megkérned, látni fogja. :)
2012. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
És milyen érzés amikor bennt van az ujja ? Ha felizgulnék rá azt érezné ?
2012. ápr. 10. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!