Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik a nőgyógyásznál?

Mi történik a nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Sziasztok még sosem voltam nőgyógyásznál, de mint minden nő a fogorvos előtt vagy tán után ide nem szeretünk a legjobban járni...


Hüvelygombám van, és elszeretnék menni a nőgyógyászhoz!

Kérlek adjatok tanácsot ha bemegyek mit mondjak, hisz még kimondani is szégyenlem:( mi fog ott történni velem, ilyenkor hogy vizsgál meg? Nagyon félek az ismeretlentöl!


Egy tini!


2010. máj. 24. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Még anno én is féltem. Bemutatkozol, leülsz elmondod, hogy szerinted hüvelygombád van. Oks...beszélget veled picit h. mikor jött meg elősször, szűz vagy-e még, van rendszeres nemi életed stb...

Aztán a pavilon mögé mész leveszed a bugyid felfekszel az asztalra széteszed a lábaidat, ő majd matat egy kicsit, megvizsgál, aztán felírja a gyógyszert.

Nem nagy cucc, nyugi nem fog kiröhögni vagy ilyesmi.

2010. máj. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs aki elmenne veled?

Ezeket anyuddal kéne megbeszélni.

2010. máj. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez így van, ahogy leírták. A matatot azért kicsit kibővíteném.


Megkér, hogy lazítsd el magad (mert különben lehet h picit fájni fog) egy sikosított "kacsa" nevezetű fém, vagy műanyag dolgot fog felhelyezni, amivel kitágítja a puncidat és így belelát, és kenetet vesz (egy nagy fülpiszáló dologgal mintát vesz a puncid belső faláról).


Ha ez megvolt, akkor általában (legalábbis az én orvosom) felnyúl 1 v 2 ujjával, bellülről kitapogatja, hogy van-e vmi probléma, miközben a hasfaladat nyomva fellülről a másik kezével. Meg kell említeni, hogy mielőtt elmész, menj el pisilni, most meg magad lenn, de NE használj semmi puncitisztításra alkalmas szert (se irrigálást, se ilyen intim tisztálkodási dolgokat, se semmit)


Úgy ennyiből áll. Van aki ultrahangozni is szokta a méhedet, hogy minden oké. Az meg olyan, mint amit a terhes nőknél használnak. Az én orvosom még azt is megszokta nézni, hogy van-e vmi csomó a mellemben.


Remélem segíthettem :) Amúgy nem olyan ijesztő, mint amennyien félnek tőle.

2010. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bemész, elmondod, hogy mi a poblémád, az orvos modja majd, hogy vetkőzz le alulról és feküdj fel a vizsgálóasztalra. Felülsz, beleteszed a lábad a láblámaszba, hátrafekszel és lecsúszol teljesen az aztal végébe. Valószínű, hogy leveszi a rákszűrést is egy "kacsa" nevű fém kütyüvel belédkukkant és egy műanyag lapkával leveszi a kenetet a méhnyakról. Ezt elküldik tenyésztésre. Lehet, hogy ujjal is megvizsgál, valamint megultrahangoz. Ezután felír neked gyógyszert és/vagy kenőcsöt, kúpot. Fontos hogy mindenképpen olyan orvoshoz menj akiben megbízol. Kérdezd mg az ismerőseidet, anyukáda, hogy ők kit ajánlanak. És csak nyugi! :)
2010. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs okod félni! Az orvos nem élvezetből nézi a puncid és nem élvezetből nyúl hozzá. Csak segíteni akar és azt csak úgy tud, ha látja a puncid és megvizsgálja!
2010. máj. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom, hogy lazítsd el magad, mert különben kellemetlen lehet, amikor a kacsával feltárja a hüvelyt. mivel te még nem voltál soha ilyen vizsgálaton, végezni fog egy rákszűrést. nem kell félni, a fogorvos szarabb ezerszer:D a nőgyógyász csak inkább kínos kicsit, mert nyilván olyan testrészünknél matat, amit nem nagyon mutogatunk bárkinek.

még egy tipp: nem fogod magad annyira meztelennek érezni, ha egy hosszított felsőben mész a vizsgálatra, mondjuk egy tunikában vagy egy szoknyában, ami takarja a feneked. ha rövid topban mész, akkor elég ciki a kis út, amit a vetkőzőfülkétől a vizsgálóasztalig megteszel. nem a dokinak, mert neki mindegy. én mindig így megyek, ha tudom, hogy megvizsgál.

2010. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!