Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges ettől hüvelygyulladás?

Lehetséges ettől hüvelygyulladás?

Figyelt kérdés

A történet a következő.

Modern nőként rendszeresen szőrtelenítem magam "odalenn". Mikor a szőröm kezd visszanőni, akkor viszketni szokott, én meg - mily meglepő - általában meg is szoktam vakarni. (Persze nem mindenki szeme láttára!) Tudni kell, hogy vékonyka, mindenre érzékeny bőröm van, és ahogy vakarom, attól pár alkalom után a hüvelyem és környéke fájni kezd. Általában ez a kellemetlen tünetkombó el szokott múlni az újabb szőrtelenítéskor.

Most viszont sajnos tartósnak mutatkozik az állapot, fáj a hüvelyem, és ahogy elnéztem, gyulladt, lobos. Különös folyásom nincs, csak a teljesen megszokott. Viszont nemrégiben egy fogászati műtéten estem túl, amire antibiotikumot kellett szednem (Curam-ot), és ugyan ittam mellé Normaflore-t, de félek, hogy az antibiotikum hatására meghaltak a jó bacijaim odalenn, és most valami jó kis hüvelygombám lett... Ennek így van értelme? Esetleg az létezik, hogy az erős vakarással felsértettem a külső hámréteget, és az okozza a gyulladást?


Amíg nem tudok elmenni dokihoz, addig Génia hüvelykúpot használok.



2012. ápr. 12. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kellene borotválnod ott lent "modern nőként"

Sajnos sok gondot okozhat, még az orvosok szerint is!


Elképzelhető, hogy az antibiotikum is hozzájárult ehhez...

2012. ápr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj... a sport miatt is kell, amit csinálok, meg engem is zavar, ha hosszú a szőr.
2012. ápr. 12. 08:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum válthatta ki.

De igaza van az előttem szólónak, nem teszel jót a borotválással.

Nem szellőzik rendesen a bőröd, mert a fehérnemű teljesen rásimul. Persze ha muszáj, hát muszáj.

2012. ápr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Most jut eszembe, mielőtt dokihoz mész, előtte 2-3 nappal már ne használd a kúpot mert befolyásolja a vizsgálat eredményét!

2012. ápr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már nem használok kúpot, mert hála Istennek pont meg is jött... :/ Amúgy tudom, hogy nem kellene borotválni, de mainapság ezt egy fiatal nőtől elvárják. Én meg nem csinálhatok úgy spárgát, hogy közben kiinteget a fehérnemű alól a szőröm... meg mondom, ha hosszú a szőröm ott, akkor zavar, folyton viszketek tőle.
2012. ápr. 12. 23:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat, mindenképp elmegyek majd orvoshoz a jövő héten.
2012. ápr. 12. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!